sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Dementujemy plotki o cateringu w szkołach!

Dementujemy plotki o cateringu w szkołach!

14-03-2015 12:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 20,034 | Komentarzy: 14
Jubiler Euro Koło
Dementujemy plotki o cateringu w szkołach!
Foto:
Dość dziwna sytuacja wytworzyła się wśród opinii publicznej co do rzekomego wprowadzenia cateringu do przedszkoli i szkół miejskich. Postanowiliśmy zapytać Burmistrza Stanisława Maciaszka o kwestie wspomnianych pogłosek.
Burmistrz Miasta Koła nie ukrywał irytacji i oburzenia w związku z krążącą famą i strachem wśród pracowników stołówek szkolnych, ale i rodziców dzieci korzystających z żywienia w szkołach. Stanowczo zaprzecza, jakoby chciał wprowadzić catering. Stanisław Maciaszek również poinformował nas, że nigdy publicznie i niepublicznie nie użył takiego sformułowania.

"Nigdy nie mówiłem o wprowadzeniu cateringu w szkołach. Jedynie miałem na myśli ograniczenie kosztów funkcjonowania tego sektora , czyli dać stabilną pracę ludziom poprzez stworzenie spółdzielni, gdzie nadal odbywałoby się gotowanie obiadów dla szkół i przedszkoli w ramach obecnej struktury.

To, co osoby postronne w ostatnim czasie robią, szerząc nieprawdziwe informacje to zwykłe pomówienia i insynuacje. Jedna z Pań Dyrektor ,jednej ze szkół podstawowych buduje swoją otoczkę populistyczną grając na niewiedzy pracowników pracujących w kuchni, wykorzystując je medialnie. Z jednej strony próbując dbać o dobro pracowników a z drugiej szerzy swoją opinię, że są to ludzie niewykształceni i nieprzygotowani zawodowo do życia. Moim zdaniem takie słowa są uwłaczające w ludzką godność i to karygodne, że osoba na takim stanowisku tak źle wypowiada się o podwładnych.

Taki mamy niestety obraz rzeczywistości kolskiej, w której jednostki wykorzystują społeczeństwo i swoje koneksje do swoich interesów, które nijak się mają do wizji rozwoju Koła, wręcz przeciwnie! robią wiele, aby rozwój zatrzymać. "
- podsumował Burmistrz.

Za pośrednictwem naszego portalu Stanisław Maciaszek zachęca wszystkich mieszkańców, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, pytania, aby nie zasięgali opinii osób postronnych tylko skierowali je do Urzędu, gdzie gabinet Burmistrza jest zawsze dla nich otwarty.

Mamy nadzieję, że w sposób jasny i zrozumiały udało nam się rozwiązać wszelkie spekulacje i strach o pracę pracowników stołówek szkolnych.Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (14)
Janina 17-03-2015 17:35
A może by tak pan burmistrz zaczął od siebie te oszczędności? Fajnie sie oszczędza mają pobory w wys 12 000zł miała byc reorganizacja a nie zwolnienia, Gdzie te miejsca pracy Stasiu? Gdzie mieszkania za 1 zł? Gdzie ten rozwój? Plotki na twój temat> Posłuchaj siebie, przeczytaj swoje wywiady, chyba wiesz co mówisz nie.............?
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 15-03-2015 12:49
Wybraliście Maciaszka bo chcieliście zmian. Drożdzewski był zły , był taki czy taki... Ale nie panował taki terror i niepewność dnia jutrzejszego jak teraz. CZyżby powróciło hasło- Mieciu wróć przepraszamy za wybory??
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 15-03-2015 10:41
pan burmistrz ma na wszystko pomysly tylko zaden pewno nie wypalinajlepiej panu wychodzi zwalnianiel ludzi bez zadnych podstaw a obstawianie swoimi to najlepiej sie panu udaje do tej pory brawo panie burmistrzu.tylko nie tedy droga
| Zgłoś do usunięcia
Blanka 15-03-2015 09:35
Niech pan burmistrz się tak nie oburza. To jego działania są przyczyną tych plotek. Coś wspomni, nic konkretniej nie wyjaśni, tu coś obieca, tam coś obieca, tu zdementuje, tam potwierdzi, tu nieoficjalnie, tam komuś na ucho... 3 miesiące chaotycznych ruchów, zero konkretów, dużo zamieszania- tak można podsumować działania "naszego" burmistrza. W pierwszej turze na niego głosowałam- chciałam zmian, przed drugą turą przed tym człowiekiem ostrzegła mnie rodzina. Cieszę się, że nie przyłożyłam ręki do wyboru tego pana na burmistrza. Nie muszę się teraz tego wstydzić.
| Zgłoś do usunięcia
Gdzie ten wywiad 14-03-2015 23:08
Był na pewno - teraz szukam i nie mogę na niego trafić. Może warto go jeszcze raz posłuchać?
| Zgłoś do usunięcia
Gdzie ten wywiad ??? 14-03-2015 23:05
Powołanie Wydziału Obsługi Administracyjnej, który obsługiwałby pod względem księgowości, kadr wszystkie jednostki oświaty podlegające pod Urząd Miejski w Kole - to kolejny priorytet na najbliższy czas, jaki postawił sobie Burmistrz Miasta Koła. Jak wspomniał w wywiadzie dla naszej telewizji, Stanisław Maciaszek chce bazować na zasobach kadry księgowej i administracyjnej UM oraz chciałby powołać nowy wydział, tym samym wyprowadzić podobne stanowiska ze szkół i przedszkoli. Takie decyzje pozwolą na kolejne oszczędności oraz łatwość przepływu informacji i organizacji jednostek. To nie koniec zmian w oświacie. O kolejnych wysłuchacie w wywiadzie, który ukaże się niebawem.
| Zgłoś do usunięcia
xyz 14-03-2015 23:02
Jesli podobno narod taki zacofany to moze wystarczy to wszystko dokladnie wytlumaczyc jak to wszystko ma wygladac i jak funkcjonowac? Jak narazie nikt nic nie wie. Jest jakis pomysl o ktorego szczegolach nikt nic nie wie, a pozniej widac tu na forum bezsensowne sprzeczki... ponad to tylko przez ten fakt wszyscy boja sie o swoja i dzieci przyszlosc... uwazam ze wystarczy przedlozyc tylko projekt zmian.
| Zgłoś do usunięcia
Przemysław 14-03-2015 22:10
Racja, jeszcze nikt nie został zwolniony, jeśli to ma pomoc w unowoczesnieniu kuchni przez dotacje z unii to dla mnie okej.
| Zgłoś do usunięcia
Milena 14-03-2015 22:05
Bardzo dobrze, zmiany sa potrzebne, nie rozumiem po co tyle oburzenia, ktos chce cos zmienić i ulepszyc w naszym kraju to sie nie da bo ludzie sa zacofani i nic im nie pasuje! Przeciez nie ma mowy o zwolnieniach! Co wy sobie ubzduraliscie...
| Zgłoś do usunięcia
Ja 14-03-2015 21:21
Jaka stabilna praca? wydawało sie że teraz taką maja , Nie rozumiem to w każdej szkole będzie Spółdzielnia a te panie co teraz pracują będą w tej spółdzielni?? To wszystko tak mało sie trzyma kupy , Rozumiem że nie wolni nikogo tak? może ktoś mi to przetłumaczy bo chyba albo ja jestem za ciemny albo ten co sie wypowiada to..........
| Zgłoś do usunięcia
Anna 14-03-2015 20:30
Do tego niBy znawcy, DROGI ZNAWCO NAPEWNO SAME NIE BĘDĄ DECYDOWAĆ CO GOTOWAĆ BO TO NIE TAKIE PROSTE JAK SIE LAIKOWI WYDAJE, TO TERAZ WSZYSTKIE BĘDĄ PRACOWAĆ W JEDNEJ KUCHNI? CIEKAW GDZIE TYLE KOBIET SIE ZMIEŚCI ? A MOŻE POPROSTU ZOSTANĄ ZWOLNIONE CO? DO PANA BURMISTRZA I JEGO POCHLEBCÓW PRZYTACZAM JEDĄ Z DEFINICJI CATERINGU tcatering (świadczenie usług odbywa się w oparciu o zawartą umowę pomiędzy usługodawcą a usługobiorcą. Celem jest przygotowanie posiłków na potrzeby pracowników w zakładach pracy, szkołach, szpitalach; przygotowanie posiłków odbywa się na miejscu, bądź posiłki wcześniej przygotowane, są dowożone gotowe), WIĘC O CO CHODZI? CZYŻBY ZNOWU JĘZYK BYŁ SZYBSZY OD MYŚLI? CZY MOŻE NIE WIE SIE O CZYM SIE MÓWI ??????CZYŻ TO CO MÓWI PAN BURMISTRZ NIE WYCZERPUJE TEJ DEFINICJI??? SAMI OSĄDŹCIE
| Zgłoś do usunięcia
do Anna 14-03-2015 19:10
a to, ze beda gotowac je te same panie, ktore gotowaly teraz i to one beda decydowac co dzieci jedza. obecnie wiele szkol kieruje menu a przeciez wspaniale kucharki zrobilyby to lepiej. Zmian nie bedzie, moze takie, ze panie beda mogly pozyskiwac z unii europejskiej srodki na nowy sprzet itd. podobnie jest w koninie i super prosperuje.
| Zgłoś do usunięcia
Anna 14-03-2015 18:20
to ja tu czegoś nie rozumiem, jęśli obiady będą gotowane w jednej szkole to co będą robić panie kucharki z pozostałych szkół ? Jeśli będą obiady rozwożone po szkołach to jak to sie nazywa?? A nie prościej panie Burmistrzu dać sobie spokój z tymi zmianami bo to do niczego dobrego nie prowadzi, Przed wyborami nie miał pan wiedzy w wielu dziedzinach, ludzie pseudo doradcy pana okłamali , teaz pan tę wiedze ma < ok powinien mieć > Więc niech pan sie skupi nad tym co ważne dla miasta a nie tylko pan miesza , Pana pracownicy nie znają jutra........ Po co mam iść do pana jak mam sie zapisać i czekać wraz z pana pracownikami przed gabinetem bug wie ile, a nie prościej w końcu zaufać pracownikom i nas kierować tam gdzie powinniśmy trafić aby zasięgnąć informacji, Zdajemy sobie sprawę że pan zna sie na kolejnictwie a nie na problemach samorządu i szanujemy to ale niech pan nas też w końcu uszanuje
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 14-03-2015 13:58
a Pan Burmistrz wcale lepiej nie traktuje i nie wypowiada sie lepiej o swoich pracownikach. wiec prosze nie mowic o karygodności bo po raz kolejny Pan Burmistrz sie ośmiesza.
| Zgłoś do usunięcia