sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Marzanna odjechała na rowerze [FOTO]

Marzanna odjechała na rowerze [FOTO]

24-03-2015 08:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,775 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Marzanna odjechała na rowerze [FOTO]
Foto:
Choć zima nie była zbyt sroga, to jednak przedszkolaki z PM 5 w Kole postanowiły pożegnać się z nią na czas jakiś. I tak oto wiosna przejmując świat natury we władanie spowodowała , że najpierw zazieleniło się … w przedszkolu. Wiosenne żółto-zielone kreacje przedszkolaków były tyleż radosne co oryginalne, a co ważne przygotowane przy współudziale rodziców.
Spotkanie z okazji powitania wiosny zorganizowała w PM 5 pani Elżbieta Szacowna z grupą sześciolatków , które podjęły się roli gospodarzy. Z pomocą pani Eli wszystkie przedszkolaki dowiedziały się jakie zwyczaje towarzyszyły tradycyjnemu powitaniu wiosny . Starszaki przygotowały na tę okoliczność piosenki , krótką inscenizację oraz taniec. W prezentacje włożyły całe swoje zaangażowanie. Pozostałe grupy wiekowe także miały swoje pięć minut. Każda przygotowała inną wiosenną niespodziankę. Były też zagadki słuchowe z odgłosami przyrody , w których dzieci mogły wykazać się zdobytą na zajęciach programowych wiedzą. Wszystko odbywało się w słońcem rozświetlonej sali przedszkolnej, którą później wychowankowie PM 5 opuścili by wyruszyć z barwnym korowodem.

Z gaikami , instrumentami i uśmiechami na buzi przedszkolaki przypomniały wszystkim o przyjściu wiosny. Po przemarszu wróciły do przedszkola by w ogrodzie w przedszkolnym y ostatecznie pożegnać Marzannę. Ten symbol ustępującej zimy zgodnie z zasadami poszanowania przyrody nie trafił do rzeki ani też nie został spalony. Ekologiczna Marzanna odjechała tym razem na rowerze. Wszyscy zabrani mogą poświadczyć, nawet dyrektor Przedszkola nr 5 pani Agnieszka Kozajda, która mimo natłoku obowiązków znalazła czas aby towarzyszyć przedszkolakom w czasie występów, przemarszu w okolicach przedszkola i pożegnaniu zimy w przedszkolnym ogrodzie.

Pełne prawdziwie wiosennego nastroju i energii przedszkolaki spędziły resztę dnia na zabawie. Pozostaje życzyć , by tak jak dzieciom wiosna dodała wszystkim nowych sił.

oprac. i foto R.Z. PM 5 Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!