sim
kol-net
Wiadomości Urząd Miejski w Kole Turniej gry komputerowej FIFA 15

Turniej gry komputerowej FIFA 15

20-04-2015 09:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,652 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Turniej gry komputerowej FIFA 15
Foto:
Weekend 2-3 maja może dostarczyć ekscytujących sportowych emocji nie tylko tym, którzy lubią „gonić” po boisku. - W odpowiedzi na zainteresowania kolskiej młodzieży zdecydowaliśmy, że do Koła zawita taki turniej, gdzie młodzież bez zakładania krótkich spodenek poczuje się jak gwiazda stadionu. Tu nie będzie fauli – zachęcają organizatorzy, zapraszając jednocześnie do udziału w I edycji turnieju gry komputerowej FIFA 15. To „rodzinne” wydarzenie rozegra się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zawody przygotowali członkowie funkcjonującego od kilku miesięcy na terenie miasta Stowarzyszenia „Kolanie”. Działają prężnie i wciąż zaskakują nowymi pomysłami, tym razem w sferze ich zainteresowań znalazł się komputer. – Wybraliśmy go jako wspaniałe narzędzie do integracji młodzieży, może i zabiera zbyt dużo czasu, ale jest doskonałym nośnikiem wiedzy, a teraz posłuży rozrywce – przyznał prezes Kolan Krzysztof Mazurkiewicz. FIFA 15 to znana gra edukacyjna mająca rzeszę fanów, tym bardziej, iż po piłkarskich sukcesach naszej reprezentacji młodzież nie tylko chętnie wychodzi na boiska, ale i coraz chętniej wciela się w rolę Lewandowskiego, czy innego piłkarza, siadając do komputera. - Jest to pierwsza edycja turnieju, mamy nadzieję, że rozpoczniemy taką cykliczność tego typu wydarzeń, zaplanowaliśmy go na dwa dni – powiedział lider projektu Grzegorz Michalak, który przed laty zainicjował kilka takich przedsięwzięć. Pierwszego dnia przeprowadzone zostaną eliminacje. Wcześniej prawidłowo zgłoszeni i zakwalifikowani zawodnicy podzieleni zostaną na grupy, w których w systemie każdy z każdym rozegrają mecze, za wyniki będą przyznawane punkty, będą też liczone bramki, by nagrodzić najlepszych strzelców. Po eliminacjach, w niedzielę, odbędą się rozgrywki 1/8,1/4 i oczywiście finał. Przyjemność z rozgrywek czerpać będą nie tylko zawodnicy, ale i publiczność. - Na hali MOSiR jest dużo miejsca dla publiczności, dodatkowo każdy mecz będzie osobno wyświetlany z projektora na ekranie, będzie można śledzić rozgrywki – zachęcają organizatorzy. - Na trybuny przyjdźcie rodzinnie by kibicować, zobaczycie, co dzieje się na „murawie”, będą emocje jak na prawdziwym meczu.

Przypominamy, turniej odbędzie się 2-3 maja na hali MOSiR, początek o godz. 9.00. Zapisać się można poprzez fanpage Stowarzyszenia Kolanie lub podając imię, nazwisko, nazwę szkoły i telefon kontaktowy na e-mail stowarzyszeniekolanie@gmail.com. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia. Inicjatywa skierowana jest do osób do 18 roku życia. Organizatorzy podzielą uczestników według wieku i przeprowadzą losowanie, by szanse rywalizujących były wyrównane. Zawodnicy będą mieli możliwość grania na padach (prywatnych, przyniesionych na zawody). Sugerujemy pospieszyć się z zapisem, gdyż udział w zawodach wziąć może niespełna setka uczestników, a zainteresowanie jest spore.  Dla zwycięzcy przewidziany jest puchar, będą też nagrody w wielu konkurencjach, których dziś nie zdradzimy. Uchylając jednak rąbka tajemnicy podpowiemy, że warto byłoby stworzyć atmosferę jak na prawdziwym stadionie… dlatego zarówno zawodnikom, jak i kibicom radzimy ubrać się tematycznie, acz z wyobraźnią… Mamy jeszcze pomysł i propozycję, żeby każdy przyniósł jako „wpisowe” makulaturę i nakrętki plastikowe (nie zapominajmy, Koło zbiera na ściankę wspinaczkową).

I najważniejsze, dobre rady dla uczestników. – Zalecamy dużo przebywania na świeżym powietrzu i granie w piłkę, by akcje z realu przenieść do wirtualnego świata. Nie zachęcamy do ślęczenia przed komputerem. Ale zapraszamy do tej wspólnej zabawy 2 i 3 maja. Niech spotkanie na hali będzie odskocznią od codzienności, propozycją miłego weekendu spędzonego w gronie rodzinnym, i z piłkarskimi emocjami – zakończyli organizatorzy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
ber 20-04-2015 20:33
super inicjatywa
| Zgłoś do usunięcia
Etna 20-04-2015 13:38
Kolejny sfrustrowany rodzic, który nie potrafi poradzić sobie ze swoim dzieckiem i wylewa żale w komentarzach. Skoro tak Ci przeszkadza ten turniej to zamknij swoją pociechę w domu w końcu jest to turniej dla osób niepełnoletnich a do tego czasu jest pod Twoją opieką
| Zgłoś do usunięcia
Rodzic 20-04-2015 11:51
W dobie gdzie toczy się walka o to żeby dzieci oderwać od komputerów, konsol, tabletów, Kolanie zapraszają na turniej gry komputerowej w majowy weekend. Brawo Kolanie, kto wpadł na taki idiotyczny pomysł ???
| Zgłoś do usunięcia