sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Pijany kierowca autokaru

Pijany kierowca autokaru

09-06-2010 10:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,417 | Komentarzy: 0
Pijany kierowca autokaru
Foto:
zacisze
Pijanego kierowcę wycieczkowego autokaru zatrzymali dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 0,84 promila.
W sezonie wycieczkowym policjanci ruchu drogowego wykonują nawet po kilka kontroli autokarów i kierowców dziennie. Z odpowiednim wyprzedzeniem organizatorzy wyjazdów kontaktują się z Policją prosząc o takie sprawdzenie.

Tak było i tym razem. Kilkudziesięciu osobowa grupa dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kole miała wyjechać na wycieczkę do Krakowa. Transport zapewniała firma przewozowa z terenu powiatu konińskiego. Autokar miał zostać podstawiony na ul. Dąbską o godz. 5.30, przyjechał z przeszło półgodzinnym opóźnieniem. Ponieważ policjanci mieli do skontrolowania jeszcze inny autobus, na ul. Dąbską dotarli po kilkunastu minutach. Wycieczkowicze siedzieli już wewnątrz. O ile mundurowi nie mieli żadnych uwag do stanu technicznego pojazdu o tyle badania kierowcy autokaru przeprowadzone alkotestem wykazało, że jest nietrzeźwy. Ponieważ 35 letni mężczyzna zarzekał się, że nie pił alkoholu, dla powtórzenia badania został dowieziony do kolskiej komendy, tutaj alkomat potwierdził, że mężczyzna ma w organizmie 0,84 promila. Z uwagi na jego pokrętne tłumaczenia, został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Przewoźnik musiał zapewnić drugiego kierowcę, po jego zbadaniu wycieczkowicze z ponad 4 godzinnym opóźnieniem wyruszyli w zaplanowaną trasę. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!