sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło 8000 złotych dopłacono do autobusu miejskiego

8000 złotych dopłacono do autobusu miejskiego

25-04-2015 09:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 29,300 | Komentarzy: 32
Jubiler Euro Koło
8000 złotych dopłacono do autobusu miejskiego
Foto:
Jedyne pytanie, które się nasuwa to "dlaczego?" przecież pomysł powrotu podmiejskiej linii autobusowej został przyjęty z dużą radością i aprobatą a mimo wszystko frekwencja nie napawa optymizmem.
8000 złotych trzeba było dopłacić do miejskiego autobusu w poprzednim miesiącu. To duża kwota, biorąc pod uwagę tak duże zainteresowanie i tak wiele zaznaczonych pozytywnych odpowiedzi w ankiecie, która została przeprowadzona przed wprowadzeniem linii podmiejskiej. Dlaczego w takim razie kursujący autobus świeci pustkami?

Podczas wczorajszego spotkania mieszkańców Kaliskiego Przedmieścia Burmistrz poinformował mieszkańców, że jeśli sytuacja się nie zmieni - będzie rozważać likwidację linii. Mieszkańcy sygnalizowali, że wskazane byłoby małe korekty w rozkładzie, aby pracownicy szpitala mogli korzystać z autobusu wracając do domu.

Co dalej z kolskim autobusem? Wszystko zależy od nas, mieszkańców. Bo przecież każdego dnia jeździ on dla nas.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (32)
vajekop 28-04-2015 10:01
Miastem rządzi wyłącznie dół piramidy społecznej z ...czubkiem piramidy.Czubek się chwieje ...
| Zgłoś do usunięcia
jaś fasola 27-04-2015 17:06
Przy Rowanie Atkinsonie tak będzie ze wszystkim. Przecież ten człowiek nie ma żadnego pojęcia o zarządzaniu miastem. Niech najpierw rzeczywiście sam zostanie sołtysem. Przecież zaproponował utworzenie sołectw w Kole na spotkaniu w szkole na Poniatowskiego. Sołectwa w Kole - to może od razu niech zrezygnuje z praw miejskich i zrobi z Koła wioskę. Do tego to on akurat się nadaje. A dopłacać będziemy do wszystkiego - już podniósł opłaty za wodę i śmieci, a zaczął kadencję od najwyższego wynagrodzenia dla samego siebie.
| Zgłoś do usunięcia
Marzena 27-04-2015 12:02
Dziękuje Panu. Sam Pan więc widzi jak to wszystko tutaj wygląda. Pozostawiam to bez dalszego komentarza bo i co tu komentować. Pozdrawiam Pana.
| Zgłoś do usunięcia
Bober 27-04-2015 11:49
Pani Marzeno. Ma pani rację. To co tutaj czytam w komentarzach jest typowo polskie. Jakby kto nie robił tak będzie źle, a każda opinia jest wydawana przez ekspertów od wszystkiego. Tylko każdy ślepy w tym całym Kole jest na to, że miasto leży i kwiczy a Maciaszek dwoi się i troi żeby ruszyć z miejsca. Tak jak z tym autobusem. Ludzie chcieli autobus to mają. Mają to olewają bo w koło coś nie tak, a to godziny, a to cena biletów itd. Chore to. A sami wydawali opinie jak by chcieli by to funkcjonowało, Maciaszek tylko do tego się przychylił. Rezultat to Maciaszek jest nie dobry i w ogóle to go zdjąć z włodarstwa. Brawo ludziska. Ten Burmistrz Wasz ma największy kłopot z waszą mentalnością i chamstwem, jakim tu ziejecie.
| Zgłoś do usunięcia
do Marzena od Marzeny 27-04-2015 11:32
Proszę czytać to co pisze ze zrozumieniem. A co do insynuacji- no właśnie - kto tu co i komu insynuuje?! To tylko potwierdza moje wcześniejsze słowa. Bez komentarza bo i tak się nie porozumiemy. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
Od Marzena dla AB 27-04-2015 11:27
AB wiesz to po sobie, prawda. Gratuluje odkrycia, że myślenie nie boli i życzę dalszych odkryć na swojej życiowej drodze.Mam nadzieję, że Twoje kolejne spostrzeżenie będzie dotyczyło tego, że nie da się normalnie odbierać tego co wokół bez kontaktu z rzeczywistością ;-)
| Zgłoś do usunięcia
Raczek 27-04-2015 08:20
Pogratulować, czekamy na dalsze "oszczędności"
| Zgłoś do usunięcia
efwka 26-04-2015 20:25
ja uważam, że autobus miejski w naszym mieście to fajna sprawa zwłaszcza dla starszych mieszkańców, tylko że on jest strasznie mało promowany, ludzie przyzwyczaili się ze muszą liczyć na siebie, ja sama nie wiem gdzie on dokładnie się zatrzymuje w jakich godzinach, powinny być jakieś ulotki rozdawane, przystanki lepiej oznakowane no i rozkłady jazdy lepiej widoczne.
| Zgłoś do usunięcia
nadwarcianin 26-04-2015 20:17
Nie mam nic do Kaliskiego Przedmieścia. Nie dzielę mieszkańców, tylko miasto - chciał nie chciał od wieków rozwijające sie nierównomiernie po dwóch stronach Warty. Mam za to wątpliwości co do organizacji tam imprez. Aleee to nie miesce na dyskusję w tym temacie. Jedyne co chcę dodać: Akurat na majówkę autobus by się przydał.
| Zgłoś do usunięcia
Marta 26-04-2015 19:19
Autobus był potrzebny ale decyzja pochopna nie przeanalizowana> Dużym kłopotem dla mieszkańców był brak kursów głównie w dni wolne tj, soboty i niedzile, Ponad to na początku w ogóle nie było informacji o rozkładach kursowania. Prosta rzecz z szansą powodzenia okazała się trudna do zorganizowania jak zresztą wiele innych nieudolnie załatwianych spraw narażających Koło na straty i szkody,
| Zgłoś do usunięcia
mmhj 26-04-2015 11:01
Zmienić rozkład, bilety za symboliczne 1 zł(albo darmowe ) i stała dotacja (nie ma miasta z rentowną komunikacją miejską!). A jak miasta nie stać na 8000 zł miesięcznie to na drugi raz przemyślcie zanim coś zrobicie. Tak najczęściej kończy się wiara w sondaże.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 26-04-2015 10:42
A może autobus powinien kursować na telefon ? Zadowoliłby wszystkich :). I rozkład nie potrzebny !
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec Kaliskiego Przedmieścia 26-04-2015 10:24
Do Nadwarcianina. Obrażasz nas mieszkańców Osiedla Kaliskiego. Zapomniałeś, że my tutaj żyjemy od lat i jesteśmy skazani na cmentarz, szpital / zapomniałeś jeszcze o Domu opieki Społecznej/ i wara ci od naszego osiedla. Żyjemy tutaj i jest nam dobrze. Wszystkie imprezy zostały przeniesione na tamtą stronę miasta.Jeżeli ci się nie podoba to nie musisz przychodzić na majówkę, nikt cię do tego nie zmusza.Myślę, że na cmentarz przyjdziesz. To co my nie mamy prawa iść na imprezę po drugiej stronie rzeki. Też chcemy żeby w naszej dzielnicy coś się działo pozytywnego. Jest nam przykro, że istnieje podział w mieście -po jednej i po drugiej stronie rzeki.Pani Radna tego osiedla, dobrze, że pani dąży do ożywienia tej części miasta i wszędzie porusza sprawę tych majówek i że ten lasek żyje.
| Zgłoś do usunięcia
nadwarcianin 26-04-2015 08:21
Mimo iż wiele pomysłów Pana Burmistrza popieram, jednak autobus to było troche romantyczne marzenie o upodobnieniu sie do dużych miast. 1. Godziny kursowania są conajmniej dziwne. 2. W miejscowościach takich jak Koło powinien docierać poza jego granice. Powiercie, czy Osiek Wielki to de facto Koło bo bez miasta nie fukcjonują, a do centrum mają daleko. 3. Nie ma odpowiedniej sieci przystanów. Autobus zatrzymującu się na Starym Rynku a potem przy Carrefourze, omijając centrum to porażka. 4. Do komunikacji miejskiej z reguły DOPŁACA z budżetu miasta, co w obliczu szeroko zakrojonych oszczędności jakaś schizofrenia. Za podobny romantyczny pomysł uważam wyciąganie trupa z szafy w postaci majówek na Kaliskim. TO MIEJSCE PO PROSTU SIĘ NIE SPRAWDZIŁO, w przeciwnym razie cały czas tętniloby życiem. 70% mieszkańców żyje po drugiej stronie rzeki i już widze jak maszerują przez całe miasto żeby na pić się piwa. W dodatku sąsiedztwo szpitala i cmentarza jest po prostu niesmaczne.
| Zgłoś do usunięcia
qwerty 25-04-2015 23:37
Zobaczymy co będzie z Majówką na kaliskim. Podobnie jak z autobusem? Za nasze pieniądze... :-(
| Zgłoś do usunięcia
AB 25-04-2015 23:03
MARZENKA POMYŚL TROCHĘ TO NIE BOLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
KOLANKA 25-04-2015 20:58
KTO UKŁADAŁ TEN ROZKŁAD JAZDY? Chyba tak miało być, że szybko autobus zlikwidują. Mieszkam koło szpitala i już na początku skomentowałam rozkład jazdy: "Najbardziej ucieszy się młodzież, która podąża rano do szkół średnich na pieszo. Tylko te godziny zobaczymy w praktyce czy będą dobre. Mieszkam koło szpitala i myślę, że 5 to za wcześnie na szóstą do pracy, 7 za późno na 7 do pracy i troszkę za wcześnie na 8 do szkoły. No i przydał by się jakiś autobus dla wracających z pracy w stronę szpitala po 15." Wydaje się, że rozkład jazdy ułożony jest tylko dla ludzi jadących z przedmieścia do szpitala, bo od szpitala nikomu nie pasuje. Młodzież nadal podąża na pieszo, albo zabiera się z jadącymi samochodami.
| Zgłoś do usunięcia
tola 25-04-2015 20:43
ale chołota sonde se rób o tamtym
| Zgłoś do usunięcia
do kolanki 25-04-2015 15:01
Czytam ze zrozumieniem. Nawet między wierszami czytam i jasno widzę, że chodzi o usprawiedliwienie nieudanej inwestycji. Teraz trzeba społeczeństwo przekonać, że autobus jest bardzo potrzebny tylko ludzie o nim nie wiedzieli. Czy teraz Droga Kolanko dobrze odczytałem twój tekst.
| Zgłoś do usunięcia
do Marzena 25-04-2015 14:57
Pani ciągle coś insynuuje. A gdzie dowody, jakieś konkrety.To moje pitu- pitu oparte jest o bardzo konkretną rzeczywistość, poparte wiedzą na temat tego co myślą o poczynaniach burmistrza inni, nie tylko ja sama. Pisząc w ich imieniu mam pełną ich dyspozycję do takiego wyrażania zdania. Co do pani znajomości realiów Koła to mam wrażenie,że oparte są o insynuacje. Nie mając dowodów, nie podając konkretów jest pani zwykłym oszczercą. Ale zdaje się ,że taki właśnie model oceniania ludzi stosuje też Maciaszek, więc nie ma się co dziwić, że takie postawy pani imponują. Dlatego pisząc o poziomie dyskusji ma pani racje nie dorasta pani do niej.
| Zgłoś do usunięcia
do Olo 25-04-2015 14:38
Szanowny Olo. Proponuje czytac ze zrozumieniem.
| Zgłoś do usunięcia
odpowiedź ,,dla Marzena\" 25-04-2015 14:37
Co mnie upoważnia do takiego, a nie innego zdania. Proszę pomyśleć. Filozofii greckiej tutaj nie uprawiam, pisze po polsku, używam proste polskie słowa. A jakby jeszcze było to nie zrozumiałe to podpowiem. Widzę, słyszę i wyciągam obiektywne wnioski oraz doskonale znam realia funkcjonowania tego miasta. Co do reszty Pana/ Pani wypowiedzi to zostawię to bez komentarza bo trudno poddawać się pewnym poziomom w dyskusji. Proponuję jednak nie zajmować się opiniowaniem wszystkich i to koniecznie na ,,nie". Zresztą coby tu nie napisać pewne argumenty nie trafiają do pewnych osób - czemu? - nie zamierzam już wnikać. Proszę tylko Pana/ Panią o większy kontakt z rzeczywistością, a nie trzymanie się własnego pitu-pitu z miną mędrca.
| Zgłoś do usunięcia
olo 25-04-2015 14:33
Nie udawaj kolanko, że autobusu nie widziałaś, co ty w Nowym Jorku mieszkasz? Pusty ulicami jeździ. Nie wiem kto chciał tego autobusu. Bo na pewno nie mieszkańcy. Panie Maciaszek nie wolno podejmować żadnych decyzji o wiedze typu : mnie się wydaje. Źle się panu wydawało. Autobus jest niepotrzebny. Pieniądze wyrzucone w błoto. Gdzie oszczędności?
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 25-04-2015 14:25
Mieszkam w Kole, ale jakoś tego autobusu jeszcze nie widziałam. Nikt z moich znajomych również nie wiedział, że została linia podmiejska przywrócona. Może należałoby sprawę nagłośnić??? Zamiast urządzać przepychanki słowne pomiędzy obecną władzą a ludźmi odsuniętymi od władzy, trzeba informować społeczeństwo o tym, co się dla nich robi, z czego mogą korzystać. Niewiele osób ma czas, żeby ślęczeć przed tv i oglądać kablówkę. Trzeba wyjść do ludzi.
| Zgłoś do usunięcia
Niki 25-04-2015 14:24
Najlepiej jak najszybciej usunąć tego burmistrza. Możliwe to jest przy uchwaleniu budżetu na następny rok. Nasz burmistrz to prymityw. Ma swój plan. Radni tego nie popierają, a on się burzy, denerwuje, nie powie im to prosto w twarz, tylko w formie listu lub na spotkaniach z mieszkańcami. Jego zwolennicy to osoby starsze, jak to oni narzekają. A burmistrz zaspokaja ich potrzeby. Nie zajmuje się sprawami najważniejszymi, czyli rozmowy z urzędnikami, tylko przyjmuje interesantów.
| Zgłoś do usunięcia
do Marzena 25-04-2015 14:17
Co cie upoważnia do twierdzenia,że oto wreszcie mamy uczciwego burmistrza? ten jest tak samo uczciwy jak i inni. Tez woli " otaczać się swoimi ludźmi". Nie pierdzi w stołek mówisz , owszem nie pierdzi lata po mieście i bajki opowiada. Jeszcze nic mądrego nie zrobił. Podwyżki, zwolnienia, nieudolne decyzje. Pyta o zdanie, ale ilekroć coś jest nie po jego myśli natychmiast rozpoczyna szkalowanie i posądzanie ludzi o złe intencje. Czy ma zdrowe ego? w to mocno wątpię . To raczej człowiek o rozbuchanym ego, wszechwiedzący do którego nie docierają żadne racjonalne argumenty. A nas nie wysyłaj do pracy. Bo nie wszyscy, którzy krytykują burmistrza to ludzie niepracujący. Pracujemy i jeszcze nie zatraciliśmy się w bezkrytycznym odbieraniu świata. Nie będąc uzależnionymi od burmistrza mamy swobodę jego oceny. Strach, który jego pracownikom zamyka usta nam na szczęście nie towarzyszy. A co do anonimowości na forum to też nie ma się czemu dziwić. Ty sam tez jesteś anonimowa. Podpisz się imieniem i nazwiskiem. Ludzie na forum nie podpisują się bo każdy się zorientował z jakimi kalumniami musieli zmierzyć się radni , którzy na ostatniej sesji rady wyrazili swoją dezaprobatę dla poczynań burmistrza. Oni chcą tego uniknąć. A ja proponuje abyś w swoich wypowiedziach kierowała się raczej przyzwoitością, bo wypisując takie brednie tracisz resztki swojej godności.
| Zgłoś do usunięcia
Marzena 25-04-2015 13:50
Oczywiście najlepiej krytykować i to pod pseudonimem, prawda Gr!!! Co się nie podoba w poczynaniach Burmistrza?! Może to, że wreszcie pojawił się uczciwy człowiek, który nie siedzi i nie pierdzi w stołek, a pracuje by Koło wreszcie podniosło się z upadku. Człowiek, którym nie kieruje wybujałe ego. Człowiek, który innych pyta o zdanie. Człowiek, który potrafi wysłuchać i stara się pomóc. Człowiek dla którego układy i układziki nie mają racji bytu!!!! Ten człowiek kole w oczy!!!! Oczywiście bo znając wcześniejsze koneksje w tym mieście co niektórzy mogą się nie odnaleźć ale to ich problem. W końcu ktoś kto uczciwie pracuje i od innych wymaga tego samego, a na dokładkę ma zdrowe ,,ego" może co niektórych przerosnąć. Ja proponuje Tobie Gr i Tobie podobnym - nim znów kogoś skrytykujecie to zastanówcie się czy faktycznie macie racje. I zamiast krytykować sami weźcie się do roboty!!! A kto krytykuje Burmistrza każdy dobrze wie. Godności trochę proponuje.
| Zgłoś do usunięcia
waz 25-04-2015 12:37
A wie ktos jakie sa stawki pozdrozowania tym autobusem?
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 25-04-2015 12:01
Kto wymyślił kursy do południa jak wszyscy są w pracy albo gotują obiad.Emeryci też wyruszają po południu , odwiedziny w szpitalu są po południu, do południa na cmentarzu też jest mało ludzi dopiero w godzinach późniejszych jest większy ruch. Jest większy problem z dostaniem się w stronę szpitala po zamknięciu sklepów. Tak się zastanawiam, kto miał jeździć tym autobusem w tych godzinach.
| Zgłoś do usunięcia
xxx 25-04-2015 10:22
a może by tak zrobić na próbę na miesiąc taki autobus zupełnie za darmo i to nagłośnić? okazałoby się wtedy ile realnie osób korzystałoby z takiego autobusu przy zerowej opłacie, może by się okazało że autobus nadal pusty...
| Zgłoś do usunięcia
hmmm 25-04-2015 09:59
prawda jest taka, ze to my mieszkancy chcielismy miec autobus taki. Ciagle bylo slychac narzekania z e w Kole nie ma podmiejskiego itd. burmistrz poszedl ku oczekiwaniom mieszkancow, ale jak sie okazalo - oni tylko mowili a jak takie cos powstalo to nagle nie ma chetnych. To samo z basenem - jak nie bylo to wszyscy krzyczeli, ze jak to w takim miescie jak Kolo nie ma basenu, ze musza do Konina czy Turku jechac. basen jest - chetnych do plywania brak.
| Zgłoś do usunięcia
gr 25-04-2015 09:55
niestety pan burmistrz ma mgliste pojęcia o potrzebach tego miasta, z góry było wiadomo że tak będzie, jego poprzednicy zlikwidowali linię bo była deficytowa, ale burmistrzowi sie wydawało że on wie lepiej , a tu proszę, niema patentu na rację, nie jest nieomylny, A MOŻE TAK SONDA ULICZNA NA TEMAT POCZYNAŃ NASZEGO BURMISTRZA ???????
| Zgłoś do usunięcia