sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

04-05-2015 10:41 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,598 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Skokach
Foto:
24 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Spotkaniu Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Głównym celem spotkania była integracja młodzieży wokół symboli i ideałów olimpijskich, a hasłem przewodnim myśl zmarłego niedawno Tadeusza Konwickiego „W sporcie nie chodzi o zwycięstwo, ale o wartości”.
Podczas uroczystego otwarcia wprowadzono reprezentacje przybyłych szkół wraz z pocztami sztandarowymi, podniesiono flagę olimpijską, zapalono znicz i odczytano Apel Olimpijski. Program zlotu obejmował:
Piknik Olimpijski, podczas którego uczniowie wzięli udział w wielu konkurencjach, nie tylko sportowych, gwarantujących dobrą zabawę.
Festiwal Sztafet Olimpijskich 7 x 800 metrów, szkołę reprezentowali: Adam Ostrowski, Michalina Klaczyńska, Mikołaj Żurawski, Natalia Powietrzyńska, Bartosz Kliś, Marta Ziółkowska i Janek Dziedziczak.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej „Śladami Polskich Olimpijczyków”. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. W klasyfikacji finałowej Bartosz Kliś i Jakub Sychowiec okazali się najlepsi. Za zajęcie I miejsca uczniowie otrzymali puchar oraz nagrody rzeczowe.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody i medale za zawody sportowe i konkurs wiedzy oraz dużo upominków. Organizatorzy zaprosili nas na kolejny zlot, a my oczywiście pojedziemy i będziemy się również świetnie bawić!

Gim2
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!