sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Kadeci z LO na Narodowym Dniu Zwycięstwa

Kadeci z LO na Narodowym Dniu Zwycięstwa

11-05-2015 09:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,265 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Kadeci z LO na Narodowym Dniu Zwycięstwa
Foto:
Do Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego im. gen. bryg. dr. med. Stefana Hubickiego w Łodzi zawitała dziś klasa o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne oraz członkowie szkolnego koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego w Kole, by uczestniczyć w pikniku wojskowo-patriotycznym zorganizowanym z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.
Nasi mundurowi brali udział w zorganizowanym po raz pierwszy Narodowym Dniu Zwycięstwa, a podczas obchodów zapoznali się z historią formacji wojskowych, przeprowadzonych operacji wojennych, zaprezentowanych na wystawie statycznej. Ważną jej część stanowił pokaz nowoczesnego sprzętu militarnego, broni i uzbrojenia, wozów bojowych. Szczególnych wrażeń młodym kadetom dostarczyły pokazy dynamiczne 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, walka wręcz, ewakuacja VIPa, działanie plutonu w sytuacji zagrożenia na polu walki. Dla młodzieży były to doświadczenia, jakich nie są w stanie nabyć w czasie zajęć lekcyjnych. Dla ratowników medycznych najbardziej ubogacający wiedzę był z kolei wykonany przez studentów I roku Uniwersytetu Medycznego pokaz dynamiczny ewakuacji rannych z pola walki. Po emocjach na placu taktycznym, uczestnikom pikniku zaserwowano żołnierską grochówkę.

Uczniowie z kolskiego LO byli pod dużym wrażeniem nowych doświadczeń. Każdy kolejny wyjazd edukacyjny uświadamia kadetom, na jaki szacunek zasługuje mundur, który włożyli na swoje barki.

LO KOŁO

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Turysta 12-05-2015 18:22
Polecam restauracje Tulipan nieopodal wspomnianego WCKM.
| Zgłoś do usunięcia