sim

Wiadomości Miasto Koło Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej

Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej

11-05-2015 09:26 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,524 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej
Foto:
Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej (MATP) odbył się w dniach 8-10 maja 2015, pod honorowym patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Jarosława Dudy, władz Konina, Ślesina i PWSZ w Koninie. Uczestniczyło w nim 85 zawodników, 85 trenerów i opiekunów i 85 wolontariuszy. Organizatorem był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolska – Konin.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole reprezentowało dwóch zawodników z klasy Przysposabiającej do Pracy: Magdalena Szurgot i Dawid Tański. Uczniowie pojechali wspólnie z rodzicami i wychowawczynią panią Anetą Brdyś, która jednocześnie była kierownikiem ekipy Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin.
Wszyscy zawodnicy byli zakwaterowani w Hotelu Atut w Licheniu.
Ceremonia Otwarcia miała miejsce w auli PWSZ w Koninie. Uroczystość była jubileuszowa więc oprócz tradycyjnych przemówień, prezentacji ekip, wprowadzenia flagi Olimpiad Specjalnych na scenę wjechał ogromny tort urodzinowy, który został pokrojony przez Joannę Styczeń-Lasocką, dyrektor generalną Olimpiad Specjalnych Polska.

Gwiazdą części artystycznej był Dziani, romski piosenkarz i muzyk. Dziani rozbawił publiczność do tego stopnia, że większość młodszych uczestników zawodów znalazła się na scenie i wspólnie z piosenkarzem śpiewała i tańczyła znane przeboje.

Zawodom halowym i wodnym towarzyszył pokaz programu Młodzi Sportowcy oraz bogaty program rozrywkowo-integracyjny: zwiedzanie Bazyliki w Licheniu z przewodnikiem, festyn sportowo-rekreacyjny, foto-budka, dyskoteka integracyjna.
Każdy z uczestników zawodów został uhonorowany prawdziwym medalem oraz wrócił do domu bogatszy w nowe przyjaźnie, miłe wspomnienia i upominki od sponsorów.

Członkowie ekipy Olimpiady Specjalne Wielkopolska-Konin chcieliby bardzo serdecznie podziękować swojej wolontariuszce Nikoli Gruszczyńskiej, uczennicy III Liceum im. C.K.Norwida w Koninie za włożone serce w opiekę nad zawodnikami i ich rodzicami, szczere zaangażowanie, troskę i dyspozycyjność.

Tekst i zdjęcia: Aneta Brdyś.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!