sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Jak niewiele trzeba, by żyło się piękniej

Jak niewiele trzeba, by żyło się piękniej

15-05-2015 15:04 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,674 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Jak niewiele trzeba, by żyło się piękniej
Foto:
Lokatorzy bloku przy ul. 20-Stycznia 20 połączyli siły we wspólnych staraniach o ukwiecone skwerki. Efekt? Zapierający dech w piersiach!
W centrum miasta, w otoczeniu ruchliwych ulic i parkingów, wkroczyć można w enklawę zieleni, estetyczną alejkę pełną sezonowych kwiatów, codzienne troskliwie pielęgnowanych rękoma kilku pań. – Nie mamy działek, traktujemy nasze trawniki jak ogródki działkowe, i bardzo to lubimy – tak panie tłumaczą swoją społeczną pracę, dodając, że w podlewanie angażują się również panowie.

Lokatorzy wyremontowali chodnik z pieniędzy wspólnoty a teraz z własnych środków upiększają zieleńce, zgodnie twierdząc, że estetyczne otoczenie było ich celem. Zaczęło się jak na większości kolskich osiedli blokowych. Kilka pań zadbało o skwerki zieleni pod swoimi oknami. Inne lokatorki wzięły przykład i również uporządkowały przestrzeń przy swojej klatce. Oddając się temu zajęciu z prawdziwą pasją, panie zaczęły się dzielić wiedzą i sadzonkami. W efekcie w dbanie o estetykę otoczenia zaangażowali się niemal wszyscy lokatorzy. Jedni kupują kwiaty sezonowe, inni sieją, nawożą, podlewają, a niemal wszyscy przeznaczają dobrowolne składki na zagospodarowanie zieleni.

- Śledzimy targ, sprawdzamy, czym można upiększyć nasze małe ogródki, regularnie kupujemy kwiaty sezonowe, kwitnące. - wyszczególniały panie. – Nie ma między nami rywalizacji, przeciwnie, wspólne zajęcie nas jednoczy, pomagamy sobie, dzielimy się kwiatami wieloletnimi, chętnie się spotykamy przy pracy, wieczornym podlewaniu. Odbieramy pochwały od przechodniów.

Teraz lokatorzy poszczyć się mogą najpiękniejszym w Kole obejściem bloku. Gdyby więcej mieszkańców miało podobne upodobania, nasze Koło byłoby najpiękniejszym miastem. Wystarczy tylko wziąć przykład z pań Kazimiery, Barbary, Haliny, Sabiny, Wandy, Bożeny, Krystyny, Ireny, Jadwigi, pana Bogumiła i Kazimierza, zakasać rękawy i posadzić kwiaty. Dla zdrowia i urody. Będziemy się rozglądać, czy inne osiedla pójdą za przykładem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
Anna 18-05-2015 12:12
Tak, trzeba wspomnieć ze na innych osiedlach też się prowadzi , na Starej kolejowej też nie którzy prowadza już od dłuższego czasu ogródki ale o tym nikt nie napisze, a co do sadzenia kwiatów to tam nie wspólnie tylko pojedyncze osoby sadza jak tylko mogą bo niestety wszystko kosztuje. Lepiej wyglądają kwiaty niż krzaki.
| Zgłoś do usunięcia
kja 15-05-2015 22:03
Nie mają działek ale chcą i potrafią! BRAWO!!! Inni mają a nie dbają!!! z dedykacją dla Komendanta Straży Pożarnej i byłego Burmistrza!!! /vide: Ogrody Działkowe "Stokrotka"
| Zgłoś do usunięcia
Rowerzysta 15-05-2015 17:58
Jak jadę ulicą Szpitalną to też po drodze mijam pięknie utrzymany teren zieleni. Naprawdę śliczne krzewy, kwiaty i cały czas coś kwitnie. I tak już jest od paru lat. Podziwiam.
| Zgłoś do usunięcia