sim

Wiadomości Na sygnale CBŚ w Przedczu, zatrzymano dwóch mężczyzn

CBŚ w Przedczu, zatrzymano dwóch mężczyzn

18-05-2015 19:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 20,958 | Komentarzy: 6
Jubiler Euro Koło
CBŚ w Przedczu, zatrzymano dwóch mężczyzn
Foto:
Policjanci warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali 21-letniego Patryka L. oraz 41-letniego Grzegorza F. Na terenie posesji, należących do firm zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili dwie cysterny podłączone do kompletnej linii do dobarwiania oleju opałowego oraz blisko milion papierosów bez znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa oszacowana została na 7,6 miliona złotych.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Służby Celnej na terenie województw: łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego dokonali przeszukania pomieszczeń magazynowych, będących własnością zatrzymanych mężczyzn. Przeszukania były efektem rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie na terenie powiatu kolskiego wprowadzali do obrotu znaczne ilości paliwa, pochodzącego z niewiadomego źródła oraz wyroby tytoniowe bez znaków akcyzowych.

Uwagę policjantów zwróciła działalność kilku firm, których właścicielami byli członkowie jednej rodziny. Prowadzona przez te osoby oficjalnie działalność gospodarcza nie przynosiła znacznych zysków, mimo to były właścicielami kilku luksusowych samochodów. Magazyny należące do firm znajdowały się na terenach dawnych „SKR” i mimo niewielkich między nimi odległości, każdy znajdował się na terenie innego województwa.

W momencie zatrzymania mężczyzn pod jednym z magazynów w miejscowości Przedecz podstawiony był już samochód ciężarowy przygotowany do załadunku. W tym magazynie funkcjonariusze ujawnili blisko milion papierosów 6 różnych marek, które dotąd nie były spotykane w Polsce, co może świadczyć o tym, że były przeznaczone na rynek Europy Zachodniej. Niektóre opakowania posiadały opisy w języku arabskim.

Funkcjonariusze Służby Celnej oszacowali wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa na 7,6 miliona złotych.

W kolejnym magazynie, który znajdował się w miejscowości Strzygi, funkcjonariusze ujawnili kompletną linię produkcyjną, służącą do odbarwiania oleju opałowego i zabezpieczyli dwie cysterny z zawartością ok. 45 tysięcy metrów sześciennych paliwa niewiadomego rodzaju. Cysterny podłączone były do systemu pomp i filtrów. W magazynie ujawniono liczne odczynniki i narzędzia, służące do odbarwiania oleju opałowego.

Postępowanie w tej sprawie przekazane zostało do prowadzenia Izbie Celnej w Poznaniu, a nadzoruje je Prokuratura Rejonowa w Kole.

CBŚP Warszawa
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
kol 20-05-2015 12:45
Gdyby akcyza była by mniejsze takie sytuacje nie miały by miejsca
| Zgłoś do usunięcia
as 19-05-2015 08:31
Oczywiście rację ma Markus. Gdyby pojemniki o zawartości 1 metra sześciennego postawić obok siebie , to potrzeba by 4,5 hektara powierzchni. Nie martwmy się , to komunikat policji.
| Zgłoś do usunięcia
Markus 19-05-2015 06:56
@~Kataryna. Czytaj z uwaga! W artykule ilosc podaja w METRACH SZESCIENNYCH (czyli kubikach) a nie w LITRACH! To ty piszesz bzdury.
| Zgłoś do usunięcia
Kataryna 18-05-2015 23:36
A gęstość oleju napędowego to 0,82–0,845 kg/dm3. Oczywiście 1dm3= 1litr więc 45 tyś. litrów to jakieś 38 ton. Na dwie cysterny to po 19 ton na jedną...
| Zgłoś do usunięcia
Kataryna 18-05-2015 23:27
Cysterny paliwowe standardowo mają pojemności pomiędzy 20-40 tyś. litrów jedna!. Zbiornikowce zabierają jakieś 650.000 m³ ropy naftowej. Proponuję zorientować się a potem bzdury wypisywać...
| Zgłoś do usunięcia
Markus 18-05-2015 21:31
"...dwie cysterny z zawartością ok. 45 tysięcy metrów sześciennych paliwa niewiadomego rodzaju." Czy piszacy wie, ile to jest 45tysiecy metrow szesciennych plynu? Jesli chodzi o wode, to powyzsza ilosc metrow szesciennych stanowi 45 tys. ton (metr szescienny wody wazy tone). Nie znam ciezaru wlasciwego znalezionego paliwa, ale ta ilosc moglby pomiescic duzy tankowiec pelnomorski. Na pewno nie dwie cysterny kolowe.
| Zgłoś do usunięcia