R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Pożar budynku mieszkalnego na ul. Wyspiańskiego

22-05-2015 10:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,925 | Komentarzy: 0

Jak informuje Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole, na ulicy Wyspiańskiego w dniu 17 maja br. doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego.
Foto:
R E K L A M A
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. Dowódca przeprowadził rozpoznanie i ustalił, że pali się na poddaszu budynku jednorodzinnego w zabudowie szeregowej. Pożarem jest objęte całe poddasze budynku.

Poddasze przedzielone było ścianą z pustaka, ale ogień między kozłowiną przedostał się na druga stronę poddasza. Mieszkańcy ewakuowali się z budynków przed przybyciem zastępów JRG PSP Koło. Brak osób poszkodowanych. Domownicy nie byli narażeni na oddziaływanie dymów pożarowych.

Działania ratowników polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia i ugaszenie go. Budynki zostały przewietrzone przy pomocy wentylatora oddymiającego. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przy pomocy miernika tlenku węgla sprawdzili pomieszczenia na zawartości CO. Miernik nie wskazał obecności tlenku węgla . Ponadto kamerą termowizyjną sprawdzono poddasza obu budynków w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia.

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej na poddaszu - dochodzenie prowadzi Policja w Kole.

KP PSP KOŁO

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę