sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Stajemy się sobą dzięki innym

Stajemy się sobą dzięki innym

22-05-2015 11:14 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,795 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Stajemy się sobą dzięki innym
Foto:
W końcową fazę wszedł projekt „Stajemy się sobą dzięki innym” realizowany w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole w efekcie wygrania konkursu „Z PZU po lekcjach” edycja 2014r., w ramach którego nauczyciele prowadzą ciekawe i pożyteczne zajęcia rozbudzające ciekawość świata, pasję i aktywność, poprawiające standard nauczania i rozwijające zdolności uczniów.
Dyrekcja wraz z nauczycielami są właśnie w trakcie przygotowywania się do wielkiego przedsięwzięcia jakim jest zbliżający się piknik. Zajęcia są prowadzone w 17 dziesięcioosobowych grupach dzieci w wieku 6 - 13 lat. W sobotę 30 maja odbędzie się widowiskowy plener prezentujący dorobek artystyczno-teatralny.

Przypominamy , że Stowarzyszenie „Kolska Trójka”, działające przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kole wygrało w konkursie „Z PZU po lekcjach” edycja 2014r. dotację kwoty 30.933 zł. na projekt, realizowany od 1 września do 30 czerwca 2015 r., „Stajemy się sobą dzięki innym”. Koncept stworzyły panie Grażyna Trocińska (koordynatorka), Joanna Migus - Matusiak, Kamila Łojewska, pomagał pan Jarosław Kaźmierczak. Zakładał on przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych, typu: „Poznajemy samego siebie” ;„Myślenie matematyczne - działanie logistyczne”;„Nowocześnie o historii” ; „Zdrowe co nieco" ; „Akademia przyrody i przygody" ; „Moja przepustka do angielskiego”;,„Mały ratownik medyczny”; „Świat mody w oczach dziecka"; „Emocje w ruchu , „Kukiełkowe inspiracje; ,,Manualna wyobraźnia”; „W krainie Origami”; „Tworzyć może każdy” ;„Fit Ball” ; „Obrazy malowane muzyką” .

Są to działania wspierające inicjatywę edukacyjną poprzez rozbudzanie w uczniach ciekawości świata, pasji i aktywności życiowej, a ich celem również jest przeciwdziałanie postrzegania szkoły jako miejsca nudnego, mało zaangażowanego w rozwój uczniów oraz kształtowanie wizerunku placówki otwartej, pełnej inwencji twórczych, pełnej życia i ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!