sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Koflexwerk
Wiadomości Miasto Koło Liceum ponownie na Roboday

Liceum ponownie na Roboday

26-05-2015 08:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,343 | Komentarzy: 2
Liceum ponownie na Roboday
Foto:
zacisze
22 maja 2015r. od samego początku był pełen wrażeń dla uczniów II klasy o profilu informatycznym kolskiego LO im. Kazimierza Wielkiego. Wyruszyli do Poznania, aby odwiedzić tamtejszą Politechnikę.  Odbywał się tam Roboday2015. 
Odwiedziny rozpoczęły się od oprowadzenia uczestników po całym wydziale. Między innymi zobaczyć można było od środka nowoczesną bibliotekę. Śmiało można rzec, że ta Uczelnia prezentuje się na światowym poziomie. Kilkadziesiąt komputerów, specjalne pomieszczenia do pracy w grupach, niesamowity zapas podręczników, szybka i sprawna obsługa. Współczesny postęp techniki pozwala nawet studentom na samodzielne oddawanie i wypożyczanie książek, specjalnie zabezpieczonych przed kradzieżą.

Następną atrakcją dla uczniów były Laboratoria prowadzone przez studentów Politechniki Poznańskiej. Szybka, obrazowa i efektywna praca to niezaprzeczalnie pozytywna cecha tamtejszego nauczania.
Możliwe było również wzięcie udziału w prezentacjach poszczególnych robotów, np. „Poduszkowca” czy line followera .

Niesamowite przedsięwzięcie, niezwykle kształcące i dające „kopa” do pracy. Uczniowie mieli okazję zaprezentować siebie i swojego Robota Leonardo, o którym głośno było w ostatnim czasie, nie tylko w lokalnych mediach, lecz również na arenie ogólnopolskiej. Jedna z konstruktorek Lidia Wyrwa przygotowała prezentacje. Uczniowie  Hania Klimczak, Szymon Chęciński, Kinga Tańska i Dominika Andrzejak starali się przekonać innych, że praca przy Robotyce, mimo potknięć, trudu i wylanego potu, jest bardzo satysfakcjonująca i coraz bardziej doceniana przez innych.

Uczestnicy byli pod wrażeniem. Konstrukcja jako jedyna była robotem humanoidalnym, w dodatku zbudowanym przez siedem dziewcząt z kolskiego Kazika. Poziom trudności stworzenia takiego dzieła zdumiewał nawet wykładowców. 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
Robofan 27-05-2015 22:27
Brawoooooooooo Szymon
| Zgłoś do usunięcia
Zdumiona 27-05-2015 09:46
Klasa o profilu informatycznym, powiadacie? A słowo rzetelność to znacie, szanowne "redaktorzyny"? Sami jakiś czas temu pisaliście o wygaszeniu liceów profilowanych. Nie ma w Polsce żadnych profili, to zwykły ogólniak. Może jakieś szkolenia z pisania merytorycznie by się przydało, hę? A ekipie od robota pełen szacun!
| Zgłoś do usunięcia