sim
materace
Wiadomości Miasto Koło W Kole powstanie Inkubator Przedsiębiorczości

W Kole powstanie Inkubator Przedsiębiorczości

26-05-2015 10:04 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,323 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
W Kole powstanie Inkubator Przedsiębiorczości
Foto:
Trwają ostatnie rozmowy w sprawie powołania instytucji, która pomoże młodym przedsiębiorcom w rozpoczęciu swojego własnego biznesu. Inkubator Przedsiębiorczości to praktykowana od dawna w wielu miastach metoda na pobudzenie młodych mieszkańców do założenia swojej firmy i jej rozwoju.
W naszym mieście trwają właśnie ostatnie rozmowy burmistrza Stanisława Maciaszka z Dyrektorem Generalnym Saint-Gobain, Panem Michałem Jakubowskim, który zobligował się do udostępnienia swoich powierzchni biurowych w budynku, gdzie od roku funkcjonuje Spółdzielnia Socjalna "Aktywni" przy ulicy Toruńskiej.

Nowy budynek z bardzo dobrym wyposażeniem to nie wszystko! Urząd Miejski pomoże w sprawach formalnych: od założenia firmy po późniejszą pomoc księgową, kadrową, prawną.

Na początku przyszłego miesiąca odbędzie się również spotkanie między burmistrzem a lokalnym przedsiębiorcą Rafałem Graczykiem, który również zaoferował swoją pomoc i wsparcie w projekcie Inkubatora.

Czym tak naprawdę jest Inkubator Przedsiębiorczości?
To instytucja, której zadaniem jest pomagać młodym, ambitnym ludziom, którzy mają pomysł na swój biznes, lecz brakuje im podstawowej wiedzy, pieniędzy. IP oferuje pomoc merytoryczną w zakresie księgowości, prawa gospodarczego i podatkowego, pomaga w sprawach kadrowych itp. Wiele Inkubatorów w Polsce (jak ten powstający w Kole) daje możliwość zakwaterowania pod działalność gospodarczą.

Najczęściej z takiej opcji korzystają studenci, którzy pełni motywacji i pomysłów wchodzą na rynek przedsiębiorczości.

5 lat temu, kiedy nasz portal rozpoczynał swoją działalność - również skorzystaliśmy z takiej formy wsparcia. Wtedy to Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Kaliszu wziął nas pod swoje skrzydła i to dzięki tej instytucji mogliśmy rozwinąć serwis. Otrzymaliśmy pełne wsparcie ze strony księgowości, kadr, program do rozliczeń i fakturowania itd. Z własnego doświadczenia możemy śmiało polecić taką drogę każdemu młodemu człowiekowi, który ma pomysł na biznes a brakuje mu tego przysłowiowego "narzędzia" na start.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
ela 26-05-2015 12:57
Inkubator to zapewne dobry pomysł. W przypadku redaktorów e-kolo szkoda jedynie, że w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Kaliszu nie nauczyli się pisać po polsku.
| Zgłoś do usunięcia
Karol 26-05-2015 12:46
A gdzie zakłady pracy które obiecał burmistrz?Nie każdy chce zakładać firmę.I co to wszystko?A kiedy burmistrz i radni będą sciągać przedsiębiorców do Koła,żeby powstały jakieś fabryki po prostu miejsca pracy.Nie tylko młodzi nie maja pracy.Starsi tez borykają się z bezrobociem.
| Zgłoś do usunięcia
Janusz 26-05-2015 10:15
To bardzo dobra inicjatywa dla młodych, którzy wyjeżdżają z miasta i swoje firmy zakładają w Poznaniu, Łodzi itd.
| Zgłoś do usunięcia