sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło W żłobku brakuje miejsc dla dzieci

W żłobku brakuje miejsc dla dzieci

27-05-2015 12:08 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,318 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
W żłobku brakuje miejsc dla dzieci
Foto:
Mogą przyjąć 48 dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat, jednak zapotrzebowanie na miejsca w Żłobku Miejskim jest dużo większe. Czy sytuacja ulegnie poprawie?
Podczas poniedziałkowej Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej odbyło się sprawozdanie z działalności Żłobka Miejskiego. Dyrektor placówki Pani Halina Zborowska wspominała, że od kilku lat żłobek boryka się z problemem lokalowym co powoduje brak możliwości większej rekrutacji.

Dzisiaj rozmawialiśmy z Panią Dyrektor, która potwierdziła,że wielu rodziców małych dzieci jest zainteresowanych miejscem, lecz większości z nich trzeba odmówić.

Obecna maksymalna liczba dzieci to 48. Dzięki adaptacji pralni 5 lat temu było możliwe zwiększenie liczby z 30 do 48 podopiecznych.

Co do kryteriów rekrutacji - decyduje kolejność zgłoszeń. 30 czerwca zostanie ogłoszona lista nazwisk dzieci przyjętych na nowy rocznik. Obecnie na miejsce w żłobku czeka ponad 70 dzieci.

Jak wspomniała nam Pani Dyrektor, w tym roku zwolniło się 27 miejsc i taka też liczba dzieci zostanie przyjęta od września.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
Ang 27-05-2015 18:50
Do Kolanka. Raczej takich maluchów nikt do przedszkola nie przyjmie.. Mowa jest o żłobku...
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 27-05-2015 15:24
Nic dziwnego że jest tylu chętnych , dzieci w tym żłobku mają bardzo dobrą opiekę, pani Dyrektor dba o placówkę o stworzenie dzieciom jak najlepszych warunków
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 27-05-2015 12:25
Pójdą do prywatnych przedszkoli..tam się proszą aby rodzice do nich przyszli. Taniej niż opiekunka. No i jest pzrecież nowe przedszkole wybudowane!Co prawda daleko ludziom do niego będzie no ale, jest.
| Zgłoś do usunięcia