sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Jadalnia. Jak możesz ją zaaranżować?

Jadalnia. Jak możesz ją zaaranżować?

30-07-2015 08:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,930 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Jadalnia. Jak możesz ją zaaranżować?
Foto:
Sposobów na urządzenie pokoju jadalnego jest tyle, ile potraw, które możesz w nim później spożywać. Najważniejsze jednak, aby zdecydować, jak blisko kuchni chcesz go umieścić i jakie meble do niego wstawić. Zobacz co sprawi, że Twoja jadalnia będzie zarówno funkcjonalna jak i stylowa.

Razem czy jednak osobno?


Przygotowując projekt jadalni, przede wszystkim musisz zastanowić się, czy chcesz ją połączyć z salonem lub kuchnią. A może masz zamiar i wystarczająco dużo miejsca, aby poświęcić jej osobne pomieszczenie? Takie rozwiązanie wskazane jest jednak raczej w dość dużych domach. Warto wówczas zlokalizować jadalnię możliwie jak najbliżej kuchni. Znacznie usprawni Ci to nakrywanie do stołu, przynoszenie gotowych dań czy zbieranie naczyń po zakończonym posiłku. Decydując się na stół jadalny w kuchni czy też wyspę będącą elementem odgraniczającym kuchnię od salonu, zaoszczędzisz bardzo dużo miejsca. Zyskasz również ciekawe możliwości aranżacji i dekoracji takiego zabudowania. Wyspa kuchenna charakteryzuje się bowiem nieszablonowymi rozwiązaniami. Posiada rozmaite kształty, blaty umieszczone na różnych poziomach, półki oraz przestronne szuflady. Po stronie kuchni możesz wówczas powkładać do nich garnki i sprzęty kuchenne, a po stronie salonu, na półkach poustawiać dekoracje, książki czy pachnące zioła w zgrabnych doniczkach. 


Wygoda przede wszystkim


Jeśli jadalnia jest przytulna, a jednocześnie wygodna i praktyczna, chętniej koncentruje się w niej życie towarzyskie oraz rodzinne. Warto poświęcić więcej uwagi odpowiedniemu oświetleniu zarówno nad stołem i w niedalekim jego sąsiedztwie. Zapewnij też odpowiednie odległości wokół stołu oraz między nim a krzesłami. Musi być możliwość swobodnego ich odsunięcia i bezproblemowego obejścia wokół. W myśl komfortu, pomiędzy siedzeniem a spodem stołu wymagane jest przynajmniej 16 cm przerwy.


Prostokąt czy okrąg?


Decydując się na blat stołu jadalnego w kształcie prostokąta musisz liczyć się z faktem, że są przy nim lepsze i gorsze miejsca. Nie każdy będzie czuł się komfortowo siedząc przy jego rogu. Prostokątny stół łatwiej jednak ustawić pod ścianą lub w kącie pokoju, jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią. Okrągły stół natomiast dobrze prezentuje się w samym centrum pomieszczenia. Wokół niego możesz ustawić wygodne krzesła tapicerowane, taborety lub siedzenia z podłokietnikami. Wybierając krzesła, ich wygląd oraz wysokość dopasuj do koloru stołu i pozostałych mebli. Pamiętaj, że ciemne drewno z rzeźbionymi oparciami jest bardziej wytworne i pasuje idealnie do eleganckich wnętrz. Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!