sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Turniej sołectw - Rzuchów prowadzi

Turniej sołectw - Rzuchów prowadzi

20-06-2010 12:25 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,888 | Komentarzy: 0
Turniej sołectw - Rzuchów prowadzi
Foto:
zacisze
Drugi rok z rzędu gmina Dąbie organizuje turniej sołectw. Tegoroczna edycja ma nieco inną, wyraźniejszą formułę. Raz w miesiącu reprezentanci poszczególnych wsi spotykają się w innej miejscowości, gdzie rywalizują w różnych konkurencjach o puchary, punktację i główną, finansową nagrodę burmistrza dla najlepszego sołectwa. Dotychczas rozegrano dwie konkurencje. W łącznej punktacji prowadzi Rzuchów.
Sporo emocji budziły eliminacje, półfinały i finał turnieju piłki siatkowej, rozgrywane na hali sportowej w Dąbiu. W finałowym starciu zawody pod siatką wygrała ekipa z Rzuchowa, pokonując Domanin i Grabinę. Ladorudz był gospodarzem kolejnych zmagań. Czternaście czteroosobowych drużyn rzucało piłką lekarską, ważącą pięć kilogramów na odległość i na czas. Punkty dla sołectwa były sumą punktów poszczególnych zawodników. O pierwszym miejscu musiała rozstrzygnąć dogrywka, gdyż Grabina i Rzuchów uzyskały po 26 pkt. Lepszy okazał się Rzuchów, a zwycięstwo dla tej miejscowości wywalczyli: Krzysztof Nykiel, Zbigniew Biliński, Jan Biliński i Piotr Budziński. Drugie miejsce przypadło Grabinie, a trzecie – Lutomirowowi. – Marzę o tym, żeby wszystkie 24 sołectwa wzięły udział w rywalizacji. Jest to przede wszystkim fajna zabawa, ale i możliwość wzbogacenia funduszu sołeckiego kwotą głównej nagrody – mówił burmistrz Zbigniew Mielczarek. Po zmaganiach wystąpił wokalny zespół ludowy „Karszewianki”.

18 lipca w Krzewie zaplanowano rzuty główka
mi kapusty do beczki. 8 sierpnia na boisku w Karszewie rozegrane zostaną zawody lekkoatletyczne. Podsumowanie wyników turniejowych zmagań nastąpi 22 sierpnia podczas gminnych uroczystości dożynkowych w Rzuchowie.
Nagrody dla uczestników turnieju finansowane są ze środków realizowanego przez gminę Programu Integracji Społecznej PROW.
zit

#zdj: Turniej sołectw
Zawodnicy trzech najlepszych ekip w rzucie piłką lekarską z burmistrzem i swoimi sołtysami
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!