R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Przedstawiciele OSP Koło na spotkaniu z radnymi

01-03-2016 08:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,759 | Komentarzy: 8

Będą działać dla miasta i gminy. Będą prawą ręką PSP. Myśleli o działaniu od dawna. Zawiązywali się od wielu miesięcy. I udało się, determinacja wygrała. W Kole działa Ochotnicza Straż Pożarna. Dołączyła do grupy 94 jednostek działających na terenie naszego powiatu. Prezesem OSP Koło nad Wartą jest Arkadiusz Olczak.
Foto:
R E K L A M A
Jednostka powstała 22 października 2015 r. Zawiązało ją 17 członków założycieli. Do ich grona już dołączyło 16 kolejnych druhów. Mają w swych szeregach kobiety. Działają także Instruktorzy PCK. Niektórzy wkrótce staną się ratownikami medycznymi. Druhowie ochotnicy chcą zabezpieczyć miasto przeciwpożarowo, przeciwpowodziowo, i przed wszelkimi zdarzeniami, jakie mogą wystąpić w Kole. – Będziemy wspomagać Państwową Powiatową Straż Pożarną w akcjach ratowniczych – powiedzieli druhowie. - Dotąd PSP w zdarzeniach musiało się posiłkować jednostkami przyległymi, teraz także my chcemy brać czynny udział w pomocy dla miasta i gminy. Jednocześnie chcemy zabezpieczać imprezy kulturalne, i pomagać w każdy możliwy sposób, w ramach kwalifikacji, które już posiadamy i które będziemy posiadać.

- Ochotnicy bardzo chcą brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, to od nich wyszła inicjatywa powołania jednostki – przyznał komendant PSP Robert Kropidłowski. - Potrzebują przeszkolenia., które zapewni im straż państwowa. Zrzeszają także druhów strażaków z Koła, którzy służą w innych jednostkach, już przeszkolonych, stanowiących gotową załogę. Ponad 50 zastępów przyjeżdżało do Koła do różnych zdarzeń. Nasi też będą się mogli zrewanżować. Stanie się to, gdy pojawią się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Do tego czasu, po przeszkoleniu, będą mogli wyjeżdżać do zdarzeń na własnym terenie.

OSP otrzymała od burmistrza nieodpłatnie lokal w MZUK przy Dąbskiej 24. Druhowie mają do dyspozycji garaż, w którym trzymają wóz bojowy. Wóz trzeba doposażyć sprzętowo. Lokum potrzebuje remontu. Część prac ochotnicy wykonają we własnym zakresie, a część przy wsparciu sponsorów.

Nasi druhowie już niedługo, za ok. 2-3 miesiące będą posiadać kwalifikacje strażackie. Potrzebują wsparcia finansowego dla jednostki i doposażenia w sprzęt. Muszą być gotowi bojowo do działań na naszym terenie.

- Z czasem chcemy wejść w ratownictwo wodne i przeciwpowodziowe oraz poszukiwawcze, mamy w sekcji płetwonurków i posiadamy drona, ale w pierwszej kolejności chcemy zabezpieczyć miasto gaśniczo – planują druhowie, którzy bardzo poważnie traktują swoją nową profesję, mając wiele zapału i chęci. Cieszmy się z tego..

UM Koło

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę