sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło ICE - In Case of Emergency

ICE - In Case of Emergency

07-07-2010 07:51 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,163 | Komentarzy: 0
ICE - In Case of Emergency
Foto:
zacisze
Mamy wakacje, czas urlopów wycieczek i aktywnego spędzania czasu dlatego wspólnie z Komendą Policji proponujemy Państwu nic nie kosztującą metodę, którą zapoczątkowali włoscy ratownicy, a jej skuteczność sprawdziła się już na całym świecie.
Skrót informujący do kogo zadzwonić w nagłym wypadku w książce adresowej telefonu komórkowego - jako kontakt „ICE” wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to wpisuje się je pod hasłami „ICE1”, „ICE2” itd.

W dobie telefonii komórkowej, bywa tak, że często nie mamy przy sobie dokumentów a posiadamy telefon. Wprowadzenie do niego tego rodzaju kontaktów, może uratować nam życie, pozwala na szybką identyfikację a także przekazanie informacji najbliższym.

W przypadku jakichkolwiek zdarzeń losowych, wypadków bądź urazów pierwszymi osobami udzielającymi pomocy poszkodowanym są między innymi ratownicy, strażacy, policjanci czy służby medyczne. Bardzo często aby pomoc była skuteczna wymaga podstawowej wiedzy na temat uczestnika zdarzenia.

Apelujemy o zrobienie wpisu w książce adresowej oraz przekazanie tej informacji w gronie rodziny i znajomych, to nic nie kosztuje, a może poprawić Wasze bezpieczeństwo.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!