R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Wiemy jak będzie wyglądać pierwszy streetworkout park w Kole

21-06-2016 09:39 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,472 | Komentarzy: 2

Street Workout – to, w wolnym tłumaczeniu „uliczny trening”, czyli aktywność fizyczna z wykorzystaniem elementów zabudowy miejskiej do ćwiczeń opartych na kalenistyce. Na pomysł wybudowania w Kole urządzeń tego właśnie typu Stowarzyszenie Kolanie wpadło po wielu rozmowach z przedstawicielami młodych mieszkańców naszego miasta.

Foto:
R E K L A M A
Współpraca z młodzieżą przyniosła Stowarzyszeniu także wiele innych, pozytywnych efektów na poszczególnych etapach realizacji projektu. Niezwykły zapał, zaangażowanie, podejmowanie szeregu działań w ramach projektów wspierających główny projekt, energetyzowały wszystkich członków Stowarzyszenia, motywowały i inspirowały do dalszych działań.

Niezwykle istotne jest podkreślenie ogromnego wkładu i nieocenionej roli mieszkańców Koła, którzy z taką sympatią odnieśli się do szeregu akcji organizowanych przez Stowarzyszenie Kolanie, a których celem było właśnie wspieranie realizacji głównego projektu. To właśnie dzięki temu zaangażowaniu realizacja tego projektu stała się możliwa i to właśnie mieszkańcom naszego miasta należą się jak największe podziękowania za tę pomoc, wsparcie i przyłączenie się do naszej drużyny!

"Idea Street Workout’u wpisuje się w główną misję Stowarzyszenia Kolanie, którą jest aktywizacja mieszkańców Koła, kształtowanie pozytywnych relacji rodzinnych i współpraca dla rozwoju naszego miasta i regionu. A to wszystko odbywać się ma na tle promocji ekologii i działań proekologicznych. Tak też było i w przypadku tego projektu właśnie. Jego realizacja możliwa była w głównej mierze dzięki prowadzonej w naszym mieście, ale nie tylko, powszechnej zbiórki surowców wtórnych. W ten sposób połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Oczywiście, realizacja projektu wymagała też wsparcia w postaci zbiórki pieniężnej nazwanej „Górą Grosza”, za którą serdecznie dziękujemy młodzieży zaangażowanej w prowadzoną zbiórkę, ale także wszystkich ludziom dobrej woli, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję, poprzez wrzucenie choć kilku groszy do naszych skarbon w sklepach Kauflandu i POLOmarketu." - opowiadają przedstawiciele inicjatorów akcji.

"To wszystko przyczyniło się do finalizacji naszego kolejnego projektu, tj. zakupu dla naszego miasta pełnego, kompletnego zestawu urządzeń street-workout! Pamiętać przy tym należy, że street-workout to tylko część naszego pomysłu na 2016 r. tj. Projektu 2w1. Założyliśmy sobie ambitnie w tym projekcie budowę w Kole nie tylko urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu, ale także skatepark’u! I teraz skupiamy się już na realizacji tego drugiego konceptu. Standardowo także prosimy o wsparcie naszego Stowarzyszenia podczas naszych działań. Wsparcia, chociażby dobrym słowem. Z góry serdecznie dziękujemy!" - dodają.

Na załączonym zdjęciu zobaczycie projekt kolskiej instalacji. Park znajdzie się na placu przy między osiedlami Kolejowa.

O postępie realizacji projektu będziemy na bieżąco informować.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze