(60)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Prezes MZEC odwołany! Znamy nazwisko nowego

Autor: 08 Lipiec 2016 przeczytasz w minutę
Prezes MZEC odwołany! Znamy nazwisko nowego
©
(60) | Czytano:
31,324 razy | przeczytasz w minutę

Brak absolutorium dla Prezesa Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Mariusza Skurzyńskiego było powodem dzisiejszego odwołania z tej funkcji.

R E K L A M A
60
Czytano:
31,324 razy
Udostępnij
To informacja z ostatniej chwili, ponieważ dziś o 10:00 odbyło się zebranie Rady Nadzorczej kolskiego "cieplika", która odwołała Mariusza Skurzyńskiego z funkcji prezesa spółki.

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że jednym z powodów braku absolutorium, które udziela Zgromadzenie Wspólników był brak współpracy z organem założycielskim. Niestety szczegóły nie są nam znane.

Prezes MZEC-u oczywiście ma możliwość odwołania się od tej decyzji, lecz czy z niej skorzysta - nie wiemy.

Nowym prezesem został Andrzej Pogoda, dotychczasowy prezes Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (60)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
O co tu chodzi? · 24 Lipiec 2016
Maciaszek robi to z zemsty, bo go w Kole znali, dlatego nie zatrudniali i dla swoich biznesowych pisowskich kolesi z innych miast.
Bronek · 24 Lipiec 2016
Niemcy, Francja, UK, inne kraje tak samo. Strategiczne firmy to gmina tam ma, nie obcy, prywatni. To gmina o wzrostach cen tam decyduje, a wzrosty cen niewielkie i uzasadnione. Inflacja teraz jest minimalna, a inwestycje to wszyscy tu mieli.
W.B. · 23 Lipiec 2016
@abc Czy w Stanach twoim zdaniem panuje socjalizm, komunizm, czy jednak wolny rynek? Tam tak samo jednak raczej to NIE jest prywatne. Wzosty cen to normalne jak o kilka procent, nie takie dwukrotne.
abc · 23 Lipiec 2016
Czym wy wszyscy się łudzicie? przecież w Polsce już nie ma socjalizmu. Teraz wszystko będzie prywatne. Nikt nic nam nie zrobi na ładne oczy. Czy to będzie to spółka gminna czy prywatna nikt nie będzie dokładał do interesu.Nie widzę powodu do dalszej jałowej polemiki....Obojętnie kto będzie rządził nic się nie zmieni w tym temacie.Tylko przewrót jak w Turcji może coś zmienić...
do abc · 22 Lipiec 2016
@abc. Chodzi o to kto będzie właścicielem tej ciepłej wody. Gdyby to była gmina czy miejska spółka jak w Koninie \"Geotermia Konin sp. z o.o.\" to nikt by nie miał żadnego, \"ale\"...ale w Kole oddano to w prywatne ręce, a cieplik kolski będzie tylko pośrednikiem i musi swoją marże narzuć za dystrybucje, utrzymanie się (eksploatację i konserwację), koszty amortyzacji etc. i tu jest pies pogrzebany. I tu jest pies pogrzebany, bo od kiedy to prywatny interes widzi dobra miasta, a nie swoje prywatne? Nikt nie wyłożył kasy by dokładać do interesu i tu nie trzeba być zadnym wielkim ekonomistą.
abc · 22 Lipiec 2016
Do Bartek @ nie licz że w Polsce będzie taniej. W każdym mieście co roku są podwyżki za ogrzewanie,wodę ,prąd nie tylko w Kole . trzeba szukać rozwiązań na źródła ciepła na przyszłość i to jest nieuniknione. Najtańsze ogrzewanie jest obecnie w Afryce.Krytykowanie Burmistrza za Geotermię jest nieuzasadnione . To że mamy możliwość z korzystania ciepłych wód to szczęście dla tego miasta.
Rysiek · 19 Lipiec 2016
Jeśli chodzi o mnie, to jestem niezmiernie wdzięczny Panu Prezesowi Andrzejowi Pogodzie, że tak dba o nasze Koło, najpierw w MZUK, teraz w MZEC i że się tak poświęca. BRAWO! W Starym Mieście nie mogą odżałować, że taki specjalista dla nich nie pracuje, chociaż stamtąd jest! BRAWO Burmistrz Maciaszek, że nam tutaj takiego fachowca ściągnął! Zgierz płacze za naszą Sekretarz, Turek za Prezesem MZWiK! Ich strata, teraz Koło się będzie rozwijać, nie oni!
Bartek · 19 Lipiec 2016
@GOŚĆ1 \"Spoza\" - tak jest prawidłowo, więc widać, żeś gimnazjalista. Co zaś do wpisów Rafała, Marka, czy Adriana Króla, to mają rację. Rozumiem jednak, że burmistrz się zorientował, że na wierzchu nie są wpisy jego \"fachowców\", którzy znają się na wszystkim? Naprawdę, żeby mówić o tym, że w Kole nie ma układów, to niech zatrudniani będą ludzie niebędący okolicznymi spadochroniarzami PiS i niech będą zatrudniani na tak ważne miejskie stanowiska we właściwej formie, czyli najpierw konkurs, następnie wybór. Skurzyński został zwolniony w wyniku kolejnego \"polowania na człowieka\". Olejniczak dawno to przeczuwał i przestrzegał, czyż nie? O co tutaj chodzi? Zauważmy, że Skurzyński kierował MZEC przez tyle lat. Tylu już ludzi też napisało: KRYTERIUM JEST CENA. Jako mieszkaniec Koła chcę za ciepło płacić jak najmniej. To chyba tylko pan Maciaszek kieruje się czymś innym niż tym, by jak najwięcej zarobić i mieć jak najwięcej czasu dla bliskich i tak się \"filantropijnie, społecznie poświęca\".
GOŚĆ1 · 19 Lipiec 2016
Do Nikola@ wytłumaczę ci dlaczego z poza Koła. Bo w Kole -wdać po wpisach-to sami mądrale co tylko krytykują tych co chcą zrobić dla miasta dużo dobrego. Dlatego są wybierani ludzie bez układów i z poza Koła. Wiem że znów ruszyłem gniazdo szerszeni i posypią się krytyczne wpisy, ale to tylko dlatego że cały tydzień była cisza nikt nie komentował wpisów Rafała czy Adriana. Widocznie prawdziwym kolanom zwisają ich wypowiedzi.
nina · 18 Lipiec 2016
Nie oczerniaj porządnych ludzi.Jak jesteś \"tak dobrze \" poinformowany to napisz o pracy Maciaszka w CARGO.
Gosia · 17 Lipiec 2016
Mnie ciekawi technologia, jeśli o geotermię chodzi. Te ciepłe wody według dzisiejszego stanu wiedzy położone są dość głęboko i są dość mocno zanieczyszczone. Dlaczego więc w Kole ma być tak tanio jak nigdzie? Skurzyńskiemu zresztą mimo wszystko gratuluję, rozumiem utratę pracy, ale obecnie naprawdę lepiej do tej ekipy nie należeć. Pracować można w różnych miejscach, a twarz ma się tylko jedną. Panie Mariuszu, Pan może nam spokojnie patrzeć w oczy, a oni?
Zupełnie obiektywny · 16 Lipiec 2016
Patrząc na to wszystko, jako Kolanin i chcąc dobra dla Koła, cieszyłem się nawet, jak Maciaszek został wybrany, bo liczyłem na to, że ruszy się coś w dobrą stronę. Mój kredyt zaufania dla tego człowieka jednak naprawdę się wyczerpał. Spójrzmy zupełnie obiektywnie, co się dzieje: gdzie nie spojrzymy, obcy na stanowiskach, wygórowane pensje, efekty żadne i tylko mowa o wzrostach cen. Znajomi z UM markotni i z wodą w ustach, czy naprawdę o to chodziło? Martwi mnie jednak to, że w Kole brak dziennikarzy, że tutaj brak refleksji, a na tym forum inteligenci od rzekomych inwestorów składają zdania głupsze niż w przedszkolu, np. \"burmistrz jest dobry i zatrudnia dobrych fachowców\". Jakiś hiperaktywny vicek twierdzi znowu, że nie jest z Koła, to ja się pytam: Co tutaj człowieku robisz? Kto z nas wchodzi na lokalne strony Sochaczewa, Ełku, Wałcza, Trzemeszna, Bełchatowa? Raczej prawie nikt. Burmistrz twierdzi, że ludzi z Koła nie, ale okolicznych działaczy PiS już tak? To chyba nieładnie. Najbardziej oburzyło mnie to, że teraz niby zarabia mniej, pracuje więcej, a czasu wolnego nie ma w ogóle. To zrób pan jak w tej komisji, co byłeś radnym i odejdź. Przecież takim filantropem pan chyba nie jesteś, a patrząc na zachowania zwolenników, to chyba trudno być dumnym. Owszem, referendum nie przeszło, jednak tam miażdżącą przewagę mieli przeciwnicy i argumenty niestety też mieli. Wniosek chyba nasuwa się sam, tu nie chodzi o zarobki, tylko o coś innego i bynajmniej nie o prestiż. Tylko wiele historii kontaktów z takimi biznesmenami jak ci zapraszani tutaj też raczej każe wyciągać wnioski, że nie wszystkim i nie zawsze to wychodziło na zdrowie.
Nikola · 16 Lipiec 2016
Vicek spoza Koła, GOŚĆ1 spoza Koła, pewnie kulfon i paru innych tak samo spoza Koła, szefowie miejskich zakładów, spółek, instytucji też spoza Koła, to jak się tu dziwić, że chwalą Maciaszka, który naszymi pieniędzmi im płaci słono? Dokładnie naszymi, bo woda czy ciepło kosztuje, do tego nasze podatki my mieszkańcy Koła też płacimy tutaj. Zresztą najbardziej z tego, że Maciaszek został burmistrzem, to na kolei się cieszyli, tak go tam chcą!
Rafał · 16 Lipiec 2016
@GOŚĆ1 Od kiedy Rafał to pseudonim? Taka wasza \"kultura\"? Piszesz: \"jestem daleki od opluwania innych\", a czym jest nazwanie mojego imienia pseudonimem? \"Gratuluję\" zresztą tobie imienia, \"GOŚĆ1\" to tak osobowo brzmi..., a na twojej sympatii mi naprawdę nie zależy. Swoich przyjaciół mam. Zatem jeszcze raz obca hołoto przywieziona nam w teczkach z Turku, Kutna, Zgierza, Starego Miasta, Jarocina, Konina, etc.: czego tutaj szukacie? Dlaczego za wasze usługi to spokojne dotąd Miasto ma płacić trzy razy tyle? Czy jestem bezkarny? Pewnie nie... Może jeszcze nas wszystkich będziecie \"profilaktycznie\" bić. Z wami wszystko możliwe, zamiast więc stać z boku, wynoś się raczej do siebie, bo my was i tak wymienimy, nieważne, ile to będzie kosztowało.
GOŚĆ1 · 16 Lipiec 2016
Tak czytam te wpisy, to stwierdzam że ci rodowici kolanie jak Rafał ośmieszają to miasto. Widać i czuć swąd- rafałku w twych wypowiedziach. Ja stoję z boku i jestem daleki od opluwania innych. Ty to robisz z premedytacją, to świadczy o twoim charakterze. Nie myśl że jesteś bezkarny w tym pseudonimie...Zastanów się.. bo na razie nic nie osiągnąłeś- nawet sympatii mieszkańców..
Rafał · 16 Lipiec 2016
Byście się chociaż z tymi waszymi minusikami nie wygłupiali :-D Naprawdę paramafijni chooeye spoza Miasta cieszylibyście się, gdyby u was trzeba było płacić za podstawowe usługi dwa, trzy razy tyle co dotychczas, a dodatkowo gminna kasa szła do elementu?
Rafał · 16 Lipiec 2016
@vicek To jak nie jesteś z Koła (co zresztą dla mnie oczywiste)), to wszystko jasne, hahah... Dla takich jak wy, szemrani biznesmeni z Łodzi, przywiezione w teczkach pani ze Zgierza, czy niespełnieni samorządowcy z Turku, albo ze Starego Miasta, Maciaszek jako wasz patron i biznesów dla firm niemających praktycznie żadnego kapitału jest idealny. Tylko wiesz, my Kolanie, żyjemy tutaj, tutaj mamy opłaty, a tak się składa, że, w przeciwieństwie do ciebie, jestem jak najbardziej stąd.
vicek · 15 Lipiec 2016
Do kotka @ słuchaj kotku ja nie jestem z koła i nie znam p.Klukaczyńskiego nie wciskaj kitu. Każdy odpowiada za swoje błędy nawet Burmistrz którego tak nie lubicie , bo poodrywał od koryta i układów elity co niszczyły to miasto. Dlatego nikt już was nie popiera w tych wpisach nienawiści AMEN,,,
kotek · 15 Lipiec 2016
Brednie vicek to ty piszesz o Klukaczyńskim. Chyba ci zaszedł za skórę.
vicek · 15 Lipiec 2016
W tych wpisach internetowych jest tyle złośliwości, że himalaje to pikuś do tych słów nienawiści sianej za każdym razem do Burmistrza. To widać że tym ludziom urwało się dojście do koryta i ich ugrupowanie się rozlatuje. Nie mogą zdobyć zaufania mieszkańców Kola i sieją tą złość powielając co dziennie swoje brednie. Choć to do kabaretu się nie nadaje-to i tak się dobrze bawię widząc tą pianę bitą przez tych panów.
gość 2 · 14 Lipiec 2016
@gość o wyborze burmistrza nie ty jeden będziesz decydował a 9 500 mieszkańców, bo tyle chodzi na wybory, także póki co możesz mówić tylko za siebie.
gość · 14 Lipiec 2016
Adrian ! gadać każdy może troche lepiej lub troche gorzej ...... daj se chłopie spokój i tak nikt cię nie wybierze na burmistrza, a właśnie już robote znalazłeś ?
Bogumił · 14 Lipiec 2016
@vicek Niektóre ptaszki w zainteresowanych kręgach ćwierkają, że Maciaszek jak przyjmuje ludzi na prace interwencyjne, czy w innych formach wsparcia z PUP, to przyjmuje na prace interwencyjne, czy jak tam się z PUP dogada i tyle. Czyli pewnie niedługo w Kole będziemy mieli nieco bardziej wolne medium z nieco bardziej rozwiązanym językiem to medium prowadzącego, jeśli wiesz, o czym piszę.
Adrian Król · 14 Lipiec 2016
Do wicka. Proponuję się \"koledze\" trochę douczyć a nie wymądrzać i pisać głup w stylu \"co powiesz mieszkańcom kiedy przyjdzie płacić kary za przekroczone emisje spalin\" Czy mam rozumieć, że tylko my mieszkańcy Koła będziemy płacić \"kary\", a inne miasta w Polsce już nie? Czy jedynym wariantem na ograniczenie emisji CO2 jest budowa geotermii? Wg tego toku myślenia w powiecie kolskim powinniśmy mieć 11 ciepłowni (elektrociepłowni) geotermalnych bo mamy 11 gmin? Trochę logiki w tym wszystkim. Geotermia to nie jedyne rozwiązanie. Wystarczyło pobudować II kocioł na zrębki i problem byłby rozwiązany. Nie wiem kto się kryje pod użytkownikiem \"Rafał\" ale jestem pełen podziwu i uznania dla trafności oceny sytuacji i posiadanej wiedzy. Proponuję jednak powstrzymać emocję i dać czasowi czas bo nie wszyscy \"czują\" lokalną politykę, społeczeństwo musi się osobiscie przekonać, a to wymaga czasu, na obecną chwilę to 11% społeczeństwa. W przyszłości zapraszam Pana do współpracy, bo w zdecydowanej większości podzielam Pana opinię. Co do radnych, którzy byli do tej pory w opozycji, a udzielili panu burmistrzowi absolutorium, to proponuję kupić grabki, szpadelek i do piaskownicy się bawić a nie w politykę i samorząd, bo tu najważniejsza jest konsekwencja od początku do końca. Pozdrawiam
Rafał · 14 Lipiec 2016
@vicek Najpierw niech rzeczywiście jakieś kary będą, zapytam przewrotnie: skąd taki piesek Maciaszka jak ty wie coś o karach i ich wysokości, skoro ich nikt nie zapłacił? Rachunek ekonomiczny jest prosty: JEŚLI W OGÓLE WYSTARTUJE GEOTERMIA, to ceny wzrosną i to praktycznie niemal dwukrotnie, co niżej napisałem. Choć raczej nie wystartuje w ogóle, a już zwłaszcza nie w przeciągu pół roku, chyba że ci \"superbiznesmeni\", to dodatkowo jacyś cudotwórcy są. Kto czyta moje wpisy? Ty jesteś tym NIKIM, co czyta i swojemu panu zapewne zdajesz relację. Naprawdę przeczytaj to wreszcie ze zrozumieniem, ewentualnie niech ci to ktoś mądrzejszy wytłumaczy. Bo tutaj chyba tylko ujadasz za karmą dla samego siebie i innych takich jak ty przybłędów z Kutna, Zgierza, Łodzi, Jarocina, Konina i sam diabeł chyba już nie wie czego jeszcze (Ta \"psia retoryka\" bierze się stąd, że to ty szczekałeś coś o szczekaniu).
vicek · 14 Lipiec 2016
Do @ Rafała ciekawe co powiesz mieszkańcom kiedy przyjdzie płacić kary za przekroczone emisje spalin. Co powiesz mieszkańcom? że będzie droższe ogrzewanie i ciepła woda. Bo to nas czeka. Co powiesz ludziom że byłeś przeciw Geotermii? Poczekamy cwaniaczku i przypomnimy ci te wpisy. Jak byś miał trochę inteligencji to byś wyczuł że twych pieniackich wypowiedzi NIKT nie komentuje. Po prostu cię olewają.
Rafał · 13 Lipiec 2016
@vicek Pieskiem Maciaszka to chyba ty jesteś, skoro coś o \"szczekaniu\" pier**lisz i nie ty będziesz decydować pikusiu-vicku co dla mnie \"najlepiej\". Kryterium jest cena wody, ścieków, ciepła i wywozu śmieci. A teraz KILKA SŁÓW O PREZESIE SKURZYŃSKIM: Człowieka osobiście nie znam, oprócz nazwiska i tego, że widziałem go w TVK. Był jednak na swoim stanowisku dziesięć razy dłużej niż twój pan-chlebodawca Maciaszek. Był tak długo, bo dbał o dobrą cenę ciepła i nie chciał bezsensownie nic kupował latem od pseudobiznesmenów, czy mówiąc wprost: geotermalnych szarlatanów. Częste zmiany na tak ważnych, strategicznych stanowiskach są ZAWSZE niekorzystne, a ten ulizany koleś w oldskulowej kamizeleczce wyleci pewnie szybciej niż myśli, jeśli tylko do wzrostu cen dojdzie (czytaj: JEŚLI WYSTARTUJE TA WASZA \"GEŁOTERMA\"). Sami dzisiejsi zwolennicy jego i Wielkiego Menedżera na taczkach wywiozą. Co do stu milionów natomiast, to rocznie ma się zwracać tym \"biznesmenom\" dziesięć, czyli zapłacimy (my-mieszkańcy, nie wy przyjezdne psiaki wyszczekujące tutaj peany) prawie drugie tyle, co dzisiaj wynosi cały roczny obrót MZEC.
vicek · 13 Lipiec 2016
Do Rafał co ty pieprzysz o jakiś ormowcach co oni tu mają do powiedzenia? o Zgierzu i Łodzi o 100 milionach? o Klukaczyńskim co już jego praca to trzecia dyscyplinarka. Nie widzę potrzeby z tobą polemizować-bo na głupie pytania nie mam wyjaśnień.Najlepiej wyjedź z Koła na 2 lata i wróć jak te sprawy co cię tak bolą zostaną rozwiązane.A my odpoczniemy od tego szczekania.
Rafał · 13 Lipiec 2016
@vicek Jeszcze jedno... Skąd wiem, ile co będzie kosztowało? Jeśli 100 000 000 złotych włożonych w inwestycję geotermalną ma się zwrócić w ciągu 10 lat, to wyliczyć jest łatwo. Jeśli... no właśnie, jeśli jak było pierwotnie około 13 500 000 złotych (a już inne zobowiązania też mają) ma się zadłużyć MZWiK, to tak samo łatwo można to wyliczyć, jeśli znowu mniej, to niewiele mniej przecież. Łatwo też uzyskać dane z innych miast. Gdzieś jest taniej? Ktoś nam zbuduje tutaj uzdrowisko może? Opłaci mu się, skoro teraz zwykły miejski basen generuje duże straty? Jeśli mu się nawet uda, to co wtedy z basenem, który mieszkańcy jednak chcieli? Zamkniemy go?
Rafał · 13 Lipiec 2016
@vicek Geotermii nie ma i zapewne jej nie będzie, a kasa na badania pójdzie się... (niech będzie \"czesać\"), chociaż sukces Wielkiego Menedżera i tak będzie odtrąbiony. Realnie, to mamy jednak obligacje (czytaj: KOLEJNE 9 300 000 ZŁOTYCH DŁUGU!), może nie? Miejskie przedsiębiorstwa też się zadłużą. Ciepła w lecie NIE POTRZEBUJĘ ZUPEŁNIE, bo to ja ewentualnie wtedy zapłacę, nie koleś z fryzurą retro i w równie oldskulowej kamizeleczce, spadochroniarz ze Starego Miasta. Burmistrz został, bo starzy ormowcy boją się o zatrudnienie córek, synów i wnuków, reszta znowu niewiele z tego rozumie. Nienawiść to aż kipi z Maciaszka, nienawiść do mieszkańców Koła, albo raczej obawy, że \"biznesmeni\" z kapitałem zakładowym 5000 zł (słownie: pięć tysięcy złotych) mu coś przetrzepią. Naprawdę moja ocena prezesa czy to Skurzyńskiego, czy Klukaczyńskiego opiera się o czysty rachunek ekonomiczny, tylko ja liczę to, ile ja i wszyscy mieszkańcy Koła zapłacimy za ciepło, czy za wodę (bo było tanio), a twoja ocena też zapewne mająca oparcie w rachunku ekonomicznym zakłada to, żebyś ty i inny element z Jarocinów, Koninów, Zgierzów, Turków, czy Ozorkowów, jak już to napisałem, się najbardziej nachapał.
vicek · 13 Lipiec 2016
specjalnie do Rafała idiotą to jesteś TY bo piszesz złośliwości bez pokrycia. Stale te same zarzuty.Nie ma jeszcze Geotermi a już wyliczyłeś jak będzie drogo? Specjalista od siedmiu boleści i obliczeń. Tak samo z nienawiścią pisze Gazeta Kolska: cytuję Prezes cieplika wyleciał jako ostatni, albo Burmistrz został bo nie było frekwencji na referendum. Taki to mamy profesjonalizm dziennikarzy stosowany język nienawiści - tylko tak potraficie?
Rafał · 13 Lipiec 2016
@vicek Zdaje się, że Maciaszek oddłużył Miasto na 9,3 mln? Obligacje to co? Prezent skądś? Kto to odda? Może Wielki Menedżer z własnej kieszeni? Jak mocno zadłużą się wodociągi? Tutaj to samo, to nie MZEC, idioto, będzie kupował ciepło od geotermii przy trzydziestostopniowych upałach, tylko wszyscy mieszkańcy, ale jak jesteś z Turku, Konina, Jarocina, Zgierza, Ozorkowa, Kutna, a zwłaszcza podkonińskiego Starego Miasta to tobie raczej zależy na tym, żeby się najbardziej nachapać.
kulfon · 12 Lipiec 2016
burmistrz jest dobry i zatrudnia dobrych fachowców a co do negatywnych opinii ...... jak byś był dobry/a to był byś burmistrzem a nie jesteś boś cienki/a
vicek · 12 Lipiec 2016
Mieliśmy Burmistrza przez dwie kadencje-nauczyciela poprzedni też nauczyciel i CO byli lepsi od tego? Na pewno NIE. Nic nie zrobili tylko miasto zadłużyli. Poczekajcie jeszcze rok to zmienicie zdanie na temat obecnego.SPOKO !!!
Demokracja to przypadek · 12 Lipiec 2016
Rozumiem Wasze rozżalenie. Ale żeby przeciętni Kolanie, których nie interesuje samorząd i lokalna polityka przejrzeli na oczy potrzeba cierpliwości i czasu. Ułomnością i niebezpieczeństwem demokracji jest to, że społeczeństwo zatrudniając daną osobę poprzez \"wybór\" nie pyta do wykształcenie, nie pyta o doświadczenie, nie pyta o umiejętności i predyspozycje. Przypomnijcie sobie rok 2014 i trzech kandydatów: pan Maciaszek, pan Mazurkiewicz i pan Janiak. Z całej tej trójki do II tury przeszedł pan Maciaszek, argument? Brak. Najbardziej aktywny merytorycznie i społecznie był radny Mazurkiewicz, a ledwo co osiągnął 3 wynik. Jaką działalnością społeczną wykazał się pan Maciaszek? Żadną, wygrał za LOGO PARTYJNIE i o to cały sukces. Dla mnie pan Maciaszek nie ma ani wiedzy ani umiejętności do zarządzania miastem.
Rafał · 11 Lipiec 2016
I co? Ten koleś ze śmiesznym uczesem i w oldskulowej kamizelce wpuszczony na teren zakładu? Co załoga MZECu robi?
koło · 11 Lipiec 2016
Jak można głosować, w radzie nadzorczej są 3 osoby od burmistrza a 2 osoby z zakładu, czy to jest nie układ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
od urodzenia w Kole · 11 Lipiec 2016
17 lat na stanowisku a burmistrz 1,5 roku panuje w Kole i go rozwala.Brak porozumienia nie zgodził się żeby cieplik kupował w całości wydobyte ciepło od geotermii bo zaszkodziło by to mieszkańcom i całe nieporozumienie.CHORY TEN BURMISTRZ!!!!!!!!!!
Ja też jestem z zaprzyjaźnionego województwa · 11 Lipiec 2016
@Anna Masz sto procent racji. Taki ormowiec, to ma nawet i może większą szansę błogosławionym i świętym zostać. W końcu święty Paweł najpierw był oprawcą chrześcijan, czyż nie? Wracając zaś do samego Pogody, to zdolny człowiek jest, zna się na chyba wszystkim, a jak ładnie radnych uciszał na wiecach przedreferendalnych Maciaszka! BRAWO ANDRZEJ!
Józef · 11 Lipiec 2016
To ja może Szanownej Redakcji przybliżę szczegóły: Skurzyński był fachowcem, który się nie sprzedał jak niektórzy, nawet pismacy. Tak, tak i bądźcie może bardziej dociekliwi tutaj też, bo ludzie to czytają, a pieniążki dostajecie nie \"od burmistrza\", tylko z miasta. Wiem, znajdą się zaraz tutaj tacy, co to mi napiszą jaki to pan burmistrz, pracowity, gospodarny, no menedżer pełną gębą, tylko zobaczycie, co będzie jak geotermia wejdzie, jeśli w ogóle wejdzie. Dla mnie liczy się cena. W tym przypadku cena ciepła, którą MZEC za czasów Skurzyńskiego miał dobrą.
lok · 10 Lipiec 2016
wywalic szkodnika z kola
Anna · 10 Lipiec 2016
Mieszkam w pobliżu Koła i przyglądam się z boku jak pienią się nie którzy kolanie.Przeczytałam że Burmistrz ma poparcie dwóch ormowców. Moim zdaniem jest ich więcej. Ostatnio oglądałam procesję z Bożego Ciała. Szli tam partyjniacy,milicja, ormowcy. Nie którzy nieśli chorągwie. To samo było w Trzech Króli.Zadaję sobie pytanie? ci ludzie i tak okazują odwagę, może czują się oszukani przez tamten system? chcieli coś zrobić dla kraju, a zostali wyrolowani? Ja osobiście podziwiam takich ludzi, może się nawrócili? Może mają dość tych kłamstw i wolą popierać NOWE? Ja dawniej też byłam szarym członkiem partii, ale tylko po to by mieć pracę i wychować dzieci. Dlatego podziwiam odwagę takich ludzi przynajmniej nie szkodzą miastu.
Rafał · 09 Lipiec 2016
I bardzo fajnie, z takimi układami, to pewnie za dwa lata nowym bur..., co ja pier**lę, oczywiście nową burmistrz będzie obecna sekretarz Miasta. Ona już się nauczyła mówić \"u nas w Kole\".
do ktoś i vicek · 09 Lipiec 2016
Powinniście sobie obejrzeć niedawno pokazywany pochód 1majowy w telewizji kablowej Tam ci dwaj klakierzy ochoczo krzyczeli niech żyje trzymając w rękach czerwone szturmówki. A dzisiaj ci dwaj komuniści zrobili się poplecznikami burmistrza.Ile jeszcze razy będziemy się wstydzić za takich klakierów.
Marek · 09 Lipiec 2016
Do tych dwóch idiotów przedmówców , komu wy oczy mydlicie tymi waszymi spostrzeżeniami , który zakład zwolnił kilkaset osób , jacy to są ludzie spoza układu czy wy od tych parówek darmowych i chlania nie straciliście połączenia z mózgami , kilkaset osób dobre może piszesz ormowcu o Korundzie gdzie wszyscy zainteresowani po przechlaniu odpraw powrócili z powrotem ..... (ktoś i vicek )
ktoś · 09 Lipiec 2016
Parę lat temu zwolnono setki ludzi z zakładów również dobrych fachowców i nie podnoszono takiego alarmu,Co to znaczy rodowity kolanin, ci co w Kole się nie urodzili to jakieś śmieci.Ludzie opamiętajcie się, p.Burmistrz dobiera ludzi do współpracy bo takie prawo, czy to dobre czas okaże i wtedy można krytykować albo chwalić. Poczekajmy do wyborów.
vicek · 09 Lipiec 2016
Nie widzę problemu byłego Prezesa odwołała rada nadzorcza nie Burmistrz. Skończyła się kadencja skończyły się układy.Ludzie z poza Koła nie wchodzą w układy i polityczne gierki. Tak można coś dla miasta zrobić, bo do tej pory nic konkretnego się nie działo. Co wy z tymi rodowitymi kolanami? ilu ich zostało? Przecież te nowe osiedla to napływowi mieszkańcy.
koks · 09 Lipiec 2016
dawno pisalem ze dlugo na tej drezynie nie pojedziemy przyszlosc dla tego czlowieka jest poza kolem bo czeka nas ruina
kulfon · 08 Lipiec 2016
burmistrz jest dobry i zatrudnia dobrych fachowców
Kol. od ur. · 08 Lipiec 2016
Szkoda pana Skurzyńskiego, nie tylko Kolanin no ale i pracodawca, i człowiek tzw dobrej woli wspierający niepełnosprawnych od zawsze. Szkoda go. To tak bezstronnie bo nie znam sprawy. Ludzie stracą pomocną dłoń. Jaki w pracy nie wiem. Niemniej ponoć był w porządku. Czy rada nadzorcza się dobrze zastanowiła? Kto przewodniczy radzie? No i dlaczego pan Pogoda może i porządny gość najpierw w mzuk a potem tutaj? Czyżby na przeczekanie wszędzie tam gdzie nagła potrzeba? Pan Skurzyński...Jego akurat ludzie szanują... A kto w mzuk? Ciekawe kto w takim razie w muzk-u?
XYZ · 08 Lipiec 2016
Skąd ten Maciaszek bierze tych fachowców, wyrzuca z pracy porządnych ludzi z Koła a zatrudnia jakichś swoich kolesiów. Co jeszcze zrobi do końca swojej kadencji? - strach się bać. Biedne miasto Koło z takim burmistrzem i takimi radnymi.
ira · 08 Lipiec 2016
glupoty piszecie ludzie Andzej Pogoda bardzo wporzadku koles.
sox · 08 Lipiec 2016
vox o jakim 25 maja piszesz ???
Krysia · 08 Lipiec 2016
Co to za specjalista ten nowy prezes ?? Zna się na wszystkim , śmieci teraz cieplik , sprzedaliście się za kilka srebrników grilowicze , to początek , zobaczycie rachunki za ciepło , kwestia kilku lat , Boże co tu w Kole robi jakiś kolejarz z Dąbrowic ? Czy w Kole nie ma nikogo na burmistrza ? Nauczyciel z Grzegorzewa a teraz dróżnik.........
vox · 08 Lipiec 2016
Wielkie brawa dla tych, co 25 maja br nawoływali do grilla. Chcieliśta, to tera mata. Szacun dla Maciaszka. Robi tera co chce.
Marek · 08 Lipiec 2016
Macie kolskie barany to co chcieliście dalej wpierd.... grille, tańcować po ratuszem , nic się nie pisze o stanowiskach klakierów ze spotkań ... brawo rada miejska , brawo brawo brawo daliście się zastraszyć Dyzmie - Andrzej Sobiś 100% nie z Koła ...... Wiecie kto czyha na to stanowisko ja wiem Pogoda za długo nie pobędzie ....... RADA MIEJSKA DO WYMIANY
olek · 08 Lipiec 2016
Przyszła kryzka na skurę
Gość · 08 Lipiec 2016
Radni,dali absolutorium,prawie \"jednomyślnie\"---czy potrzebny komentarz?
KolaNIN · 08 Lipiec 2016
Nowym prezesem został juz prezes MZUK który wczoraj zwalnial się na szybko bo nowe stanowisko objął juz od dziś w MZEC
dswsD · 08 Lipiec 2016
Jest to bardzo przykre patrzeć jak kompetentni rodowici kolanie, którzy tyle dobrego zrobili odchodzą zwalniani przez radę nadzorczą powołaną przez burmistrza - człowieka, który chełpił się tym, że ani dnia nie przepracował w Kole. W radach nadzorczych ludzie z Łodzi, Zgierza itd. Po prostu jest to żart z Nas wszystkich.
Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
1 dzień temu 16,695

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
2 dni temu 59,147 18

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
3 dni temu 13,717 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
3 dni temu 9,497 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
4 dni temu 3,740

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

Gmina Babiak
Aktywne ferie brdowskich wioślarzy
4 dni temu 1,878

Aktywne ferie brdowskich wioślarzy

R E K L A M A