sobotę 17 września na Stadionie 700-lecia w Kazimierzu Biskupim drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Piotr Krzyża"> sobotę 17 września na Stadionie 700-lecia w Kazimierzu Biskupim drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Piotr Krzyża"> Kolska Olimpia wygrywa kolejny mecz w okręgówce - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl
Częściowe zachmurzenie 11

Kolska Olimpia wygrywa kolejny mecz w okręgówce

Autor: 19 Wrzesień 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
©
4,410 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

sobotę 17 września na Stadionie 700-lecia w Kazimierzu Biskupim drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Piotr Krzyżanowski) rozegrała spotkanie ligowe w ramach 6 kolejki Konińskiej Klasy Okręgowej z drużyną Polonusa Kazimierz Biskupi.

Kolanie po bramkach strzelonych w drugiej połowie autorstwa Piotra Andrzejczaka i Michała Kozajdy wygrali 2:0. Olimpia po serii 6 spotkań jest wiceliderem rozgrywek konińskiej klasy okręgowej.

POLONUS Kazimierz Biskupi - MKS OLIMPIA Koło 0:2 (0:0)

0
4,410 razy

0:1 - Piotr Andrzejczak (52')
0:2 - Michał Kozajda (75')

Pierwsza połowa to bardzo statyczne spotkanie mimo wszystko z dużą przewagą kolan, którzy stworzyli sobie bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Niestety żadna z nich nie znalazła finału w bramce przeciwnika. W 40 minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został zawodnik Polonusa. Do przerwy pozostał wynik bezbramkowy. Po przerwie Olimpia wyszła bardziej zmotywowana spychając przeciwnika do głębokiej obrony co w efekcie przyniosło korzyść w 52 minucie spotkania. Piotr Andrzejczak minął trzech przeciwników przed polem karnym zagrywając do boku na Filipa Zborowskiego, ten dośrodkował idealnie na głowę przysłowiowego ,,Pestki'' i Olimpia prowadziła 1:0. Gdy wszyscy myśleli, że bramki dla Olimpii to tylko kwestia czasu w 63 minucie spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Piotr Rutkowski i liczba graczy na boisku się wyrównała. To spowodowało, że mecz stał się bardziej otwarty. Piłkarze z Kazimierza ruszyli śmielej do ataków, a to wykorzystała kolska Olimpia i tak w 75 minucie po podaniu od Kamila Jaroszewskiego w dobrej sytuacji znalazł się Michał Kozajda który pięknym strzałem z powietrza z  25 metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy i ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Olimpii Koło.