sim

Wiadomości Miasto Koło Kolskie obchody Święta Policji [ZDJĘCIA]

Kolskie obchody Święta Policji [ZDJĘCIA]

24-07-2010 15:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,325 | Komentarzy: 1
Kolskie obchody Święta Policji [ZDJĘCIA]
Foto:
zacisze
23 lipca 2010 r. w 91. rocznicę powstania Policji Państwowej, w kolskiej farze odbyła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył ksiądz kanonik Józef Wronkiewicz - kapelan kolskich policjantów.
Msza św. została odprawiona w intencji policjantów, pracowników cywilnych, emerytów, rencistów, jak i tych, którzy odeszli na wieczną wartę. Na uroczystość przybyli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Jarosław Rzymkowski i jego zastępcy, pracownicy cywilni Policji, emeryci i renciści. Na rozpoczęcie Eucharystii ksiądz proboszcz zaznaczył, że praca w Policji jest służbą trudną i niebezpieczną i nie zawsze jest należycie doceniana. – Z wielka radością witam przybyłych na dzisiejszą uroczystość w kościele farnym, który jest jednocześnie kościołem policyjnym – mówił kapelan – Praca w policji to odpowiedzialna i niebezpieczna służba. My, tutaj zebrani odnosimy się do tej pracy z wielkim uznaniem i szacunkiem. Dziś zanosić będziemy naszą modlitwę do Boga w intencji policjantów, pracowników cywilnych, tych, którzy są już na zasłużonym odpoczynku oraz w intencji rodzin policyjnych i tych, którzy odeszli już na wieczną służbę do Boga. Prośby nasze zanosimy do Pana za pośrednictwem patrona policjantów świętego Michała Archanioła.

W kazaniu ksiądz proboszcz przedstawił rys historyczny powstania Policji Państwowej, zaznaczył, że już od 20 lat Policja obchodzi swoje święto, które nabiera wymiaru religijnego. Te zmiany, które się dokonały są niewątpliwie dużym sukcesem. – Każde święto ma charakter uroczysty i podniosły, żyjemy już od jakiegoś czasu w wolnej Polsce, dlatego też Święto Policji przybiera znamiona religijne. Jako kapelan policji powiatu kolskiego ogromnie się cieszę z tego, że zawsze w programie obchodów Święta Policji jest Msza święta… W szeregach policji nawet i w tych trudnych czasach byli i są ludzie wierzący. Kierujemy nasze myśli ku Bogu, ku temu, który jest Panem losu każdego człowieka i Panem tego świata. W modlitwie pamiętajmy o tych, którzy zginęli w obronie ludzkiej godności, w obronie ludzkiego życia czy mienia obywateli – zaakcentował kapelan.

Uroczystości związane z nadaniem kolejnych stopni, odznaczeń, listów gratulacyjnych i wyróżnień odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W uroczystej gali uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu, wszystkich lokalnych samorządów oraz instytucji i organizacji na co dzień współpracujących z kolską jednostką. W przemówieniu rozpoczynającym uroczystą akademię komendant powiatowy mł.insp. Jarosław Rzymkowski złożył wszystkim policjantom i pracownikom okolicznościowe życzenia, podkreślając, że jest dumny z możliwości kierowania takim zespołem. Słowa podziękowania za wspieranie policyjnych inicjatyw dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego skierowane zostały do wszystkich samorządowców.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu wójta i wsparciu samorządowców z Babiaka, tamtejsi policjanci od listopada ubiegłego roku wykonują swoje zadania w nowym posterunku. Teraz będą mieli kolejny powód do dumy. Wójt Gminy Wojciech Chojnowski podczas akademii przekazał na ręce komendanta powiatowego kluczyki do nowego radiowozu. Srebrno - błękitna kia ceed to kolejny element usprawniający pracę babiackich funkcjonariuszy.

W bieżącym roku z okazji 91. rocznicy powstania Policji Państwowej, 45 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe: 21 w korpusie aspirantów, 21 w korpusie podoficerskim i 3 w korpusie szeregowych. Wyróżniający się funkcjonariusze odebrali z rąk komendanta listy gratulacyjne. Policyjni związkowcy swoim sympatykom i członkom wręczyli honorowe odznaczenia związkowe.

Tegoroczne obchody Święta Policji były również świętem policyjnego kapelana. – Jest mi niezmiernie miło, kiedy widzę policjantów przystępujących do Komunii świętej. Polska to kraj w większości ludzi wierzących, niezależnie od wykonywanych obowiązków – powiedział ks. kapelan Józef Wronkiewicz.

W tym roku ks. kapelan obchodzi jubileusz 10 - lecia posługi kapelana policyjnego. Z tej okazji otrzymał złotą odznakę honorową przyznaną przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz wiele gratulacji i życzeń od uczestników uroczystości.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Źródło: mc, Komenda Powiatowa Policji w Kole
fot. Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~miro 25-07-2010 00:11
Widzę w tle Komendanta Modrzyńskiego. To był gość! Szkoda, że już na emeryturze... Swoją drogą za wcześnie odszedł. To był prawdziwy Komendant - Kolanin. Był bardziej aktywny w mieście. Takich ludzi teraz brakuje!
| Zgłoś do usunięcia