sim
Artbud
Wiadomości Pożary BADŹ CZUJNY!!!

BADŹ CZUJNY!!!

25-01-2010 10:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,048 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
BADŹ CZUJNY!!!
Foto:
Trwa ciągle okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia czadem!!! Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole OSTRZEGA!
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.
W ciągu ostatniego weekendu doszło do dwóch zdarzeń z udziałem „cichego zabójcy”

24.01.2010
W miejscowości Osiek Wielki gm. Osiek Mały doszło do miejscowego zagrożenia. Ratownicy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz budynku mieszkalnego, którym pomocy medycznej udzielił personel karetek znajdujących się na miejscu zdarzenia. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych z zastępu GBA przystąpili do pomiarów stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach całego budynku. Następnie otworzyli wszystkie otwory okienne i drzwi w celu ich przewietrzenia, przy wykorzystaniu agregatu oddymiającego, ponadto wygasili piec centralnego ogrzewania. Pomiar stężenia tlenku węgla był wykonywany przy użyciu urządzeń pomiarowych w odstępach 10 minutowych. Pierwszy pomiar przeprowadzony w pomieszczeniach piwnicznych wykazał zawartość tlenku węgla około 70 ppm, a w pomieszczeniach poddasza około 90 ppm. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.
Przyczyną zdarzenia - prawdopodobnie tlenek węgla wydobywał się z pieca CO na miał w piwnicy budynku.

25.01.2010
W miejscowości Kościelec ul. Długa doszło do miejscowego zagrożenia. Ratownicy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren prowadzonych działań, oraz pomogli personelowi pogotowia ewakuować mieszkańców z budynku mieszkalnego do karetek pogotowia znajdujących się na miejscu zdarzenia. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpili do pomiarów stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach całego budynku. Następnie otworzyli wszystkie otwory okienne i drzwi w celu ich przewietrzenia, przy wykorzystaniu agregatu oddymiającego, ponadto wygasili piece kaflowe. Pomiar stężenia tlenku węgla był wykonywany przy użyciu urządzeń pomiarowych w odstępach 10 minutowych. Pomiar został przeprowadzony w pomieszczeniach mieszkalnych i wykazał zawartość tlenku węgla około 40 ppm. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.
Przyczyną zdarzenia - prawdopodobnie tlenek węgla wydobywał się z pieców kaflowych.


Polecamy
Komeda Główna Państwowej Straży Pożarnej
http://www.straz.gov.pl/data/other/czaaad.htm

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole
http://www.kolo.psp.bip.net.pl/?a=310
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!