sim

Wiadomości Powiat Kolski VIII Dni Ogórka za nami! [ZDJĘCIA]

VIII Dni Ogórka za nami! [ZDJĘCIA]

02-08-2010 12:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 10,510 | Komentarzy: 3
VIII Dni Ogórka za nami! [ZDJĘCIA]
Foto:
zacisze
Piękne słoneczne niebo, temperatura powietrza sięgająca 30 stopni Celsjusza, scena przegotowana do występów, świetna atmosfera. Taki widok zaskoczył redakcję portalu internetowego e-kolo.pl, który po raz pierwszy objął patronat medialny nad VIII Dniem Ogórka w Karszewie.
Piękna pogoda sprawiła, że już od początku imprezy, czyli od godziny 14.00 na boisku sportowym LZS Karszew zaczęli pojawić się mieszkańcy. A było naprawdę warto. Degustacja wspaniałej zupy ogórkowej, świetny „małosolny” i inne warzywne potrawy sprawiły, że nie jeden głodomór mógł zaspokoić swój apetyt.

Punktualnie o 14.00 Grupa Konferansjerska Zbyszka Pietrzaka rozpoczęła VIII Dni Ogórka. Na scenie pojawili się organizatorzy: Krzysztof Górecki – właściciel firmy „Ogórecki” oraz Zbigniew Mielczarek - Burmistrz Miasta Dąbie. Wśród zaproszonych gości można było dostrzec przedstawicieli władz powiatu na czele ze starostą kolskim Wieńczysławem Oblizajkiem. Pojawił się również Senator Rzeczypospolitej Polskiej z naszego okręgu Ireneusz Niewiarowski, wójt gminy Stare Miasto - Ryszard Nawrocki, burmistrz Uniejowa – Józef Kaczmarek, obecni byli również przedstawiciele Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu i wiele innych znanych w naszym regionie osób.

Prowadzący Zbyszek Pietrzak od razu przystąpił do akcji. W programie było wiele atrakcji i konkursów. Można było spróbować swoich sił w spacerze farmera (zwycięzca otrzymał kuchenkę mikrofalową), rzucie ogórkiem do beczki czy przeciąganiu liny. Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs, który polegał na podaniu dokładnej liczby ogórków znajdujących się w ważącym 25 kilogramów worku. Po długim oczekiwaniu wreszcie udało się podać właściwą liczbę. Szczęśliwiec, który wytypował 297 sztuk otrzymał w nagrodę DVD. Zainteresowani tematyką rolniczą mogli wziąć udział w wykładzie na temat „Nowe środki ochrony roślin, zalecane do ochrony ogórka gruntowego przed chorobami i szkodnikami”. Wykład poprowadził przedstawiciel WODR w Poznaniu Pani Dorota Piękna – Pasterczyk. Miłośnicy „małosolnego” rywalizowali ze sobą również w takich konkurencjach jak najładniejszy stroik wykonany z ogórka, najdziwniejszy kształt ogórka czy wreszcie największy ogórek gruntowy. Wszystkie te atrakcje przyciągnęły pod scenę spora grupę osób, jak się później okazało nie tylko mieszkańców Karszewa i okolicznego Dąbia, ale również Koła, Łodzi, Konina czy Turku.

W międzyczasie uczestnicy Dnia Ogórka mogli skorzystać ze znajdującego się na terenie imprezy cateringu, napić się zimnego piwka i pobawić się przy dobrze znanych i lubianych przebojach. Kilka minut po godzinie 17 na scenie pojawił się ludowy zespół śpiewaczy "Karszewianki" przy którego śpiewie bawiła się przede wszystkim starsza część publiczności.

Jednak największe zainteresowanie uczestników wzbudziły przygotowane specjalnie dla nich atrakcje artystyczne. Pojawił się rewelacyjny klaun Pampallini, który jak się okazało nazywa się Mirosław Ogórek! Publiczność zgromadzoną pod sceną rozgrzewał weselny zespół Transfer. O godzinie 21 na scenie pojawił się międzynarodowy kwartet BELFAST, który wykonał najpopularniejsze covery legendarnego zespołu Boney M.

Wszyscy zgromadzeni czekali jednak na występ gwiazdy wieczoru. Kilka minut po 22 pojawił się Marcin Siegieńczuk z zespołem. Publiczność razem z gwiazdą przez ponad półtorej godziny bawiła się przy utworach tj. „Sąsiadka”, „Jedna noc to za mało”, czy wreszcie znane wszystkim „Ciało do Ciała”. Nie zabrakło też najnowszych przebojów Marcina. Wszyscy śpiewali „Aga jest naga” oraz „Niczego nie żałujesz”. Po koncercie jeszcze przez długi czas legenda muzyki disco polo rozdawała autografy i fotografowała się z fanami – a było ich mnóstwo! Na zakończenie imprezy jeszcze raz wystąpił zespół Transfer.

VIII Dzień Ogórka zakończył się w późnych godzinach nocnych. Uczestnicy zgodnie podkreślali, że impreza była świetnie zorganizowana i chcieliby częściej brać udział w takich imprezach.

My również pozytywnie oceniamy organizację i cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym Dniu!

Pewnie znajdą się tacy, którzy od razu skrytykują, że jakieś święto ogórka, że na jakiejś wiosce... ale tam ludzie przychodzą całymi rodzinami! Wszyscy się bawią, tańczą i cieszą z tego co mają! A u nas w Kole... może lepiej tego nie komentować.

Zdjęcia z VIII Dnia Ogórka w Karszewie mogą Państwo zobaczyć klikając w GALERIĘ
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~Benny 03-08-2010 23:49
a ja jestem z Dąbia i zamiast być na Dniu Ogórka wybrałem coś piękniejszego - XVI Przystanek Woodstock. To jest impreza, jakich nigdzie indziej nie ma. Fajnie, że z dworca PKP w Kole trochę ludzi jechało. Oby za rok było więcej ludu
| Zgłoś do usunięcia
~ANITA G. 02-08-2010 23:42
Szczere i bardzo mądre podsumowanie ! Byłam i widziałam ! Potwierdzam. Choć zdjęcia i relacja powyżej nie oddaje klimatu. Rodzinne spotkanie, tego nie ma i nigdy nie było w Kole. I nie będzie niestety. ZA ROK ZABIERAM CAŁĄ RODZINĘ NA OGÓRKA.
| Zgłoś do usunięcia
~Wielkopolska 02-08-2010 19:24
dobre podsumowanie relacji!
| Zgłoś do usunięcia