sim
kol-net
Wiadomości Urząd Miejski w Kole Uchwalony budżet bez środków na budynek komunalny

Uchwalony budżet bez środków na budynek komunalny

05-01-2017 08:06 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 4,423 | Komentarzy: 4
Uchwalony budżet bez środków na budynek komunalny
Foto:archiwum e-kolo
zacisze
W dniu 30 grudnia 2016 r. Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił, które wnioski spełniają wymagania w sprawie finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych i kwalifikują się do udzielenia tego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat. Miło nam, przekazać Mieszkańcom Koła informację, że również wniosek Gminy Miejskiej Koło na budowę budynku przy ulicy Stary Rynek znalazł się na tej liście.

Kwota dofinansowania na ten cel wyniosła 1.117.000 zł., jednakże starania Burmistrza Miasta Koła w kwestii budowy mieszkań dla ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej mogą okazać się wkrótce nierealne do spełnienia. Zaproponowany przez burmistrza budżet zapewniający zabezpieczenie na ten cel własnych środków finansowych – niezbędnych dla uzyskania dotacji - został przez Wysoką Radę na ostatniej sesji skorygowany. Korekta nie uwzględnia zabezpieczenia środków własnych gminy, niezbędnych do uzyskania wsparcia finansowego na w/w cel. Burmistrz zaproponował, by środki na wkład własny gminy pochodziły z emisji obligacji. Jednakże projekt ten nie spotkał się z aprobatą i nie został pozytywnie przegłosowany.

Radni nie zgodzili się na inicjatywy inwestycyjne burmistrza. Poparli wyłącznie projekt remontu ulicy Nagórnej, chociaż od miesiąca mieli świadomość, że Wojewoda Wielkopolski nie przyzna na ten cel dotacji z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Wniosek odnośnie dofinansowania ulicy Nagórnej był na końcowych pozycjach listy rankingowej a alokacja środków finansowych była stosunkowo mała. Ubolewamy, że tak szczytna inicjatywa nie znalazła poparcia wśród osób, którym na sercu leży rozwój naszego miasta, zabezpieczenie najuboższym godnych warunków lokalowych a także poprawa wyglądu naszej Starówki.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
Mieszkaniec Koła 05-01-2017 11:36
Trzeba by się przyjżeć jakie wynagrodzenie mieli poprzedni urzędnicy, naczelnicy wydziałów a jakie otrzymują nowo zatrudnieni, podobnie przyjrzeć się wynagrodzeniom nowych księgowych w spółkach jak i członkom Rad Nadzorczych, gdyby były małe to nie opłacało by im się dojeżdżać z Jarocina, Gniezna czy Zgierza, bo jeszcze do interesu by musieli dołożyć przy dużej częstotliwościowi posiedzeń. Zacznij burmistrzu oszczędzać to pieniądze się znajdą. Rada powinna obniżyć pensje burmistrzowi do minimum.
| Zgłoś do usunięcia
Anna 05-01-2017 12:08
Witam jeśli redukcja pracowników Urzędu ze 100 na 140 to jest redukcja to ja naprawdę dziękuję , Członkowie rad nadzorczych spółek miejskich dostali podwyżki ok 100%, , co do zwolnień swoich to świadczy tylko o tym iż nie potrafi nawet dobrać sobie pracowników , Ten człowiek nie jest zapracowany , on normalnie jest nie zorganizowany , on nie ma pojęcia o tym co robi , dużo gadania ole skutków brak . A to straszenie radnych sołtysami czy listy na słupach to o czym świadczy ? Nim został burmistrzem powinien mieć jakiś program , jakiś pomysł na to miasto , a puki co to ma pomysł na pobory.........
Anna 05-01-2017 09:05
P burmistrz powinien poznać znaczenie słowa oszczędzanie , jest rozrzutny i nie zorganizowany , tylko daj i daj , kto spłaci poprzednie kredyty ? Myślał iż zostawi swojemu następcy kukułcze jajo w postaci obligacji.............A może w końcu czas na oszczędności , kwiaty , podwyżki dla przyjaciół , czy ogromne zwiększenie administracji . Zobaczcie ile kosztowało utrzymanie Urzędu zam poprzedniej kadencji a ile kosztuje teraz , ale co się dziwić jeśli ten człowiek nigdy niczego w życiu nie zbudował to i miasta nie zbuduje
| Zgłoś do usunięcia
Gość 05-01-2017 11:07
Anna masz prawo do własnej opinii, bo jest demokracja, ale ja z Twoją opinią się nie zgadzam. Według mnie burmistrz nie jest rozrzutny, ponieważ zwalnia nawet swoich pracowników jeśli ktoś nie spełnia jego oczekiwań choć mógłby kogoś upchnąć gdzieś na inne mniej znaczące stanowisko zwalniając pracowników poprzedniego włodarza, ale tego nie robi. Jest bardzo zorganizowany, ponieważ nie ma zastępcy, ani obecnie sekretarza, więc pełna decyzyjność na jego barkach. Chyba żaden włodarz nie pracował tak ciężko jak on, gdyż nie chce zatrudniając zastępcę obciążać budżetu. Pracownicy burmistrza mają standardowe wynagrodzenia jak w innych samorządach, więc dla mnie to jakaś niedorzeczność podobnie jak zwiększenie administracji, którą zredukował. Jeśli chodzi o obligacje to będzie stać gminę na ich zaciągnięcie, ponieważ dochody budżetu miasta z roku na rok rosną, więc nie ma zagrożenia, żeby nie rozwijać gminy w ten sposób. W ciągu roku czy 2 nie da się zrobić nie wiadomo czego. Przez te 2 lata zrobił i tak bardzo dużo, tym bardziej, że rzucane mu są kłody pod nogi na każdym kroku. Jeśli ktoś się interesuje to wie co się dzieje w mieście i nikogo nie trzeba przekonywać, że nic się nie dzieje. Duże inwestycje rozpoczynają się w 2017 roku, więc poczekajmy na nie.