sim

Wiadomości Urząd Miejski w Kole Sprzęt szkoleniowy przekazany kolskiemu oddziałowi PCK

Sprzęt szkoleniowy przekazany kolskiemu oddziałowi PCK

12-01-2017 08:35 | Źródło: Urząd Miejski w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,725 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Sprzęt szkoleniowy przekazany kolskiemu oddziałowi PCK
10 stycznia 2017 r. Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek wraz z Panią Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych – Edytą Fabisiak przekazał na ręce Pani Zofii Roweckiej – Kierownik Biura Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole oraz pana Sebastiana Wyszkowskiego sprzęt szkoleniowy do nauki pierwszej pomocy.

Sprzęt o wartości 10.000 zł stanowiły: defibrylator AED treningowy półautomatyczny, elektrody treningowe, dwie sztuki fantomów Family Little Pack, koce ratunkowe, maski do sztucznego oddychania, preparaty do dezynfekcji oraz okulary ochronne. Kolski oddział PCK może się pochwalić pięcioma instruktorami prowadzącymi społecznie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Zakupiony sprzęt umożliwi poszerzenie oferty szkoleniowej, a ponadto pozwoli na realizację pozostałych działań statutowych PCK. Warto w tym miejscu podkreślić, że zespoły ratowników PCK zabezpieczają od strony medycznej organizowane na terenie naszego miasta masowe imprezy. Wszyscy powinniśmy umieć udzielić pierwszej pomocy bez względu na to, czy jesteśmy zobowiązani do zdobycia takich umiejętności, czy robimy to tylko dla siebie i swojej rodziny. Odpowiednio szybka reakcja bardzo często decyduje o życiu lub śmierci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!