sim
kdf
Wiadomości Miasto Koło Pielgrzymi nocują w Kole

Pielgrzymi nocują w Kole

04-08-2010 20:31 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,689 | Komentarzy: 0
Pielgrzymi nocują w Kole
Foto:
zacisze
Sierpień w polskiej tradycji katolickiej wpisał się jako miesiąc pielgrzymek do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze. Wierni z całego kraju przemierzają setki kilometrów, aby oddać cześć i zanieść modlitwę przed tron Matki Bożej. Nasze miasto także znajduje się na drodze pielgrzymów.
Na początku sierpnia wyrusza co roku ponad czterdzieści diecezjalnych i kilkadziesiąt regionalnych pielgrzymek na Jasną Górę. Najdłuższą drogę do pokonania - 617 km - mają pielgrzymi ze Szczecina. Najliczniejszą grupą jest pielgrzymka tarnowska, w której co roku bierze udział ponad 11 tysięcy osób.

W miniony piątek i sobotę przez Koło przechodziło kilka grup bydgoskiej pielgrzymki „Promienistej”, która 5 sierpnia dotrze do Częstochowy. Już jutro do naszego miasta dotrze kolejna grupa, która zatrzyma się na nocleg.
W czwartek (5 sierpnia), w godzinach popołudniowych, ulicą Toruńską wkroczą do Koła pielgrzymi z archidiecezji gdańskiej. Dotrą na Stare Miasto, skąd udadzą się na nocleg. W piątek, o godzinie 7.00, uczestniczyć będą w mszy św. odpustowej na kolskim cmentarzu rzymskokatolickim.

W piątek (6 sierpnia), do Koła na nocleg dojdzie XXVIII Pielgrzymka Kaszubska. Pielgrzymi zatrzymają się na terenie parafii św. Bogumiła.
Następnego dnia – w sobotę (7 sierpnia) – w naszym mieście zatrzyma się grupa amarantowa XXII Pielgrzymki Włocławskiej. Pątnicy udadzą się do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej i zostaną skierowani na nocleg. Rano dołączy do nich grupa kolskich pielgrzymów.

Marcin Nowacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!