sim

Wiadomości Urząd Miejski w Kole Oświadczenie Burmistrza ws. odszkodowania z 2011 roku

Oświadczenie Burmistrza ws. odszkodowania z 2011 roku

04-02-2017 11:21 | Źródło: Urząd Miejski w Kole | Wyświetleń artykułu: 7,950 | Komentarzy: 9
Oświadczenie Burmistrza ws. odszkodowania z 2011 roku
Foto:archiwum e-kolo
zacisze
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami na temat zakończonego w II Instancji postępowania sądowego w sprawie z powództwa o zapłatę przeciwko Gminie Miejskiej Koło, Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek publikuje swoje oświadczenie.

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami na temat zakończonego w II Instancji postępowania sądowego w sprawie z powództwa o zapłatę przeciwko Gminie Miejskiej Koło wyjaśniam, że przedmiotowa sprawa budząca emocje i skutkująca niedomówieniami dotyczy wypłaty odszkodowania na rzecz przedsiębiorcy, któremu w 2009 roku powierzono w trybie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykonanie robót budowlanych – budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Kole przy ul. Asnyka. W 2011 roku Wykonawca wystąpił przeciwko Gminie Miejskiej Koło na drogę postępowania sądowego z powództwem o zapłatę należności głównej wraz z odsetkami tytułem odszkodowania, albowiem pełniący wówczas funkcję Burmistrz Miasta Koła wstrzymał wypłatę należnego Wykonawcy wynagrodzenia. Postępowanie przed Sądem I Instancji zostało zakończone wyrokiem zasądzającym od Gminy Miejskiej Koło na rzecz Wykonawcy kwotę 216.467,71 zł. z ustawowymi odsetkami od dnia 8 sierpnia 2011 r. Na skutek złożonej apelacji Sąd II Instancji zasądził od Gminy Miejskiej Koło na rzecz Wykonawcy dalszą kwotę 245.985,70 zł. z ustawowymi odsetkami od dnia 8 sierpnia 2011 r.

W tym stanie sprawy, na rzecz Wykonawcy prawomocnie została zasądzona należność główna w kwocie 462.453,41 zł. wraz z odsetkami ustawowymi naliczonymi od dnia 8 sierpnia 2011 r., oraz koszty procesu i koszty zastępstwa procesowego, a także naliczone zostały koszty wszczętego przez Wykonawcę postępowania egzekucyjnego, co łącznie komornik inicjujący postępowanie egzekucyjne określił na kwotę 880.894,62 zł.

Wyłącznie na skutek podjętych przez Burmistrza Miasta Kola – Stanisława Maciaszka negocjacji z Wykonawcą, ostatecznie zobowiązania finansowe w przedmiotowej sprawie zostały zminimalizowane do wypłaconej na rzecz Wykonawcy kwoty 462.453,41 zł. tytułem należności głównej oraz kwoty 14.340,00 zł. tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego przed Sądem I Instancji i kwoty 10.800,00 zł. tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego przed Sądem II Instancji. Odsetki ustawowe zasądzone na rzecz Wykonawcy od dnia 8 sierpnia 2011 r. w łącznej kwocie 275.052,91 zł. zostały umorzone w ramach kompensaty wzajemnych wierzytelności przysługujących Gminie Miejskiej Koło od Wykonawcy. W ramach wynegocjowanych w dniu 26 stycznia 2017 r. przez Burmistrza Miasta Koła – Stanisława Maciaszka, warunków rozliczenia wierzytelności z Wykonawcą Gmina Miejska Koło uniknęła naliczania dalszych odsetek ustawowych oraz bardzo wysokich kosztów postępowania egzekucyjnego i zastępstwa prawnego w postępowaniu egzekucyjnym, biorąc pod uwagę, że postępowania: sądowe i egzekucyjne były wyłącznie konsekwencją wstrzymania przez pełniącego wówczas funkcję Burmistrza Miasta Koła należnego Wykonawcy wynagrodzenia z tytułu wykonanych robót budowlanych.


- Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (9)
Rafał 05-02-2017 19:22
Hahahahaha... sześć tysięcy, ale dodatki więcej niż drugie tyle. Czy ktoś zechce kandydować? Owszem! Tylko moje wynagrodzenie na takim stanowisku, jeśli zostałbym wybrany, przekażę na jakieś charytatywne cele, żeby nie było, że mi o "pieniążki", jak to pieszczotliwie mówi Jego Osoba, chodzi. Jeszcze jedno (czy raczej nie tylko jedno), "w przestrzeni publicznej" to tych tematów by się jednak więcej znalazło, które trzeba by jakoś wyjaśnić. Czekam zatem na kolejne artykuły.
| Zgłoś do usunięcia
gosc 05-02-2017 10:05
Podobno są chętni, proponuję rozpocząć kadencję nowemu od pensji 6.000 tysięcy brutto ? Zobaczymy czy ktoś się zgodzi ? Zobaczymy bohaterów co zdołają zrobić przez dwa lata ? Jest chętny za takie wynagrodzenie pracować ? Niech zrobi to dla dobra miasta ok. ?
| Zgłoś do usunięcia
gość 2 05-02-2017 11:45
Ok, to może połowa nie będzie kandydować i sama się przez aspekt własnej kieszeni wyeliminuje i może tacy ludzie jak pan Maciaszek nie będę kandydować, co by by mnie satysfakcjonowało. Ponadto nikt nikogo nie zmusza do kandydowania na urząd burmistrza. Nikt nie powiedział że burmistrz ma zarabiać ponad 12 tys. zł brutto.
Kondrad 05-02-2017 05:59
Powiem tylko tyle. Opuściłem już to chore miasto, nawet więcej ten chory kraj. Czytając te denne komentarze, wszystkowiedzących mieszkańców Koła, słuchając relacji z sesji miasta i wystąpień przemądrzałych i butnych radnych powiem tylko tyle, nigdy w życiu nie zgodziłbym się kandydować na burmistrza, nawet gdyby z tym wiązały się nie wiem jak wielkie pieniądze. Praca niewdzięczna, niedoceniana, a służyć trzeba niewdzięcznikom. Zastanawiam się, czy w przyszłości ktokolwiek zechce kandydować na to stanowisko, skoro potem trzeba będzie uczestniczyć w takich imprezach jak między innymi sesje rady miejskiej i słuchać, jak inni by coś zrobili, kiedy główny dowodzący nie robi nic. Nie jestem z żadnej partii politycznej, nie byłem zagorzałym zwolennikiem Maciaszka, ale teraz widzę, że dla sensu istnienia i przyszłości tego miasta, ten człowiek robi najwięcej. Owoce jego działania przyjdą później, ale może już nikt tego nie pamiętać,. Szkoda !!! Powiem jednak jedno, czytając takie mądre komentarze, utwierdzam się w przekonaniu, że chociaż urodziłem się w Kole i mieszkałem tutaj wiele lat, dobrze uczyniłem, wyjeżdżając, bo nie doczekałbym w nim dobrej przyszłości dla siebie i moich bliskich, a przecież nie jesteśmy nieśmiertelni.
| Zgłoś do usunięcia
Judex 05-02-2017 17:28
NIE OBECNI GŁOSU NIE MAJA
Judex 04-02-2017 18:16
Życie tego kłamczucha nic nie nauczyło Lepiej niech powie prawdę a nie się wybiela .
| Zgłoś do usunięcia
as 04-02-2017 14:12
Panie burmistrzu. Znów propaganda idzie krok prze informacją. Przecież pan niczego nie wynegocjował. Miasto zapłaciło przedsiębiorcy zaległe, zasądzone należności i komornik nie zarobił. Przecież długi trzeba spłacać. Przypisywanie sobie szczególnych zasług jest śmieszne, przecież cała należność z odsetkami trafiła do wykonawcy robót, a miasto uniknęło jedynie egzekucji komorniczej. Jaki niby w tym pana sukces. Zabawne jest również powód tego oświadczenia cyt. "W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami". Proszę w takim razie na bieżąco podawać kwoty zasądzone przez Sąd Pracy zwolnionym pracownikom, a wypłacane dzięki pana działaniu, bo "w przestrzeni publicznej" huczy na ten temat.
| Zgłoś do usunięcia
trrtt 04-02-2017 12:56
Mam pytanie ile Miasto zapłaciło zwolnionym pracownikom a nie pierdoły z 2009 roku
| Zgłoś do usunięcia
Listopad 2018 04-02-2017 12:36
Do końca kadencji pozostało 1 rok i 10 miesięcy tj 664 dni.
| Zgłoś do usunięcia