R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

ZS2: Różnice nie muszą dzielić

23-03-2017 14:36 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,760 | Komentarzy: 2

O tym, że "różnice nie muszą dzielić" wiedzą doskonale uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Kole, dla których integracja w bieżącym roku szkolnym jest priorytetem. Pod okiem nauczycieli realizują ciekawe projekty i podejmują rożne zadania.
Foto:ZS2
R E K L A M A

Najciekawsze z nich to udział w projekcie „ Nikt nie jest słaby zawsze, nikt nie jest silny zawsze – Razem znaczy więcej” oraz  „ Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. Projekt „ Nikt nie jest słaby zawsze, nikt nie jest silny zawsze – Razem znaczy więcej” realizowany był od sierpnia 2016 r. do lutego 2017 r. Celem projektu było zapewnienie uczniom z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową oraz uczniom z różnymi deficytami rozwojowymi i wadami postawy możliwie wszechstronnego rozwoju w warunkach pełnej integracji ze środowiskiem rówieśniczym. W ramach projektu powstał nowy gabinet terapii dla uczniów.  W realizacji projektu wspierali nas sponsorzy oraz przyjaciele szkoły. Największe wsparcie otrzymaliśmy od Fundacji PKO, która przekazała darowiznę na zakup modułowych szafek szkolnych oraz „Centrum” Logopedii, Uzależnień i Mediacji Sądowych w Olsztynie, które wyposażyło gabinet w nowy sprzęt komputerowy. Oficjalne podsumowanie projektu z udziałem p. Andżeliki Gutowskiej -wolontariusza PKO, który objął nas patronatem, odbyło się w czasie integracyjnego turnieju klas w dniu 21 marca.   

                         
Projekt „ Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” jest w trakcie realizacji. Uczniowie wypełniają rożne zadania konkursowe, w czasie których przełamują stereotypy oraz propagują tolerancję i równość szans niezależnie od wieku, płci, niepełnosprawności i statusu materialnego. We wzajemnych relacjach przyjmują zasadę  „różni ale równi”. Uczą się także  jak dbać o prawa własne i innych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w  listopadzie bieżącego roku szkolnego szkoła została wyróżniona za działania podejmowane na rzecz obrony praw dziecka przez Rzecznika Praw Dziecka. Podejmowane przez szkołę przedsięwzięcia i zadania pokazują, że  Zespół Szkół nr 2 w Kole jest placówką przyjazną uczniowi, otwartą na jego potrzeby. Wciąż się rozwijamy. Zapraszamy w nasze szeregi.

-opowiadają koordynatorzy projektów

 

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA