R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Przedszkolaki z PM nr 5 w Kole pamiętają o dniu ziemi

24-04-2017 09:34 | Źródło: Katarzyna Tomczak | Wyświetleń artykułu: 2,606 | Komentarzy: 0

W kalendarzu obowiązkowych imprez i uroczystości Przedszkola Miejskiego nr 5 zapisane jest pod datą 22 kwiecień – Dzień Ziemi. Co roku przedszkolaki wraz z pracownikami spotykają się, aby wspólnie świętować. Nie mogło być inaczej również w tym roku. Z tego względu, że Dzień Ziemi przypada w tym roku w sobotę, kiedy sale przedszkolne są puste przedszkolaki spotkały się w piątek 21 kwietnia. Na wspólne świętowanie Dnia Ziemi zaprosiły wszystkie dzieci, panią dyrektor i pracowników pięciolatki z grupy IV wraz z wychowawczynią p. Izabelą Sochacką i p. Bożeną Grabowską.
R E K L A M A

W krótkiej pogadance p. Iza przypomniała, że Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości i wiedzy ekologicznej oraz tego jak żyć w zgodzie z naturą. Idea troski o nasz wspólny dom, jakim jest Ziemia łączy ludzi niezależnie od narodowości, wieku, miejsca zamieszkania. Ten dzień jest okazją, aby głośno i wyraźnie przypomnieć, że jeżeli nie będziemy dbać  o naszą planetę kiedyś nie zobaczymy wielu gatunków zwierząt, roślin. Czyste powietrze, rzeki i jeziora pełne ryb będą marzeniem. To od nas wszystkich zależy dobro środowiska. Wystarczy, jak każdy z nas będzie troszczył się o swoje najbliższe otoczenie, będzie segregował śmieci, oszczędzał wodę, energię.  Jeżeli tym małym dzieciom będzie bliska troska o środowisko, możemy być pewni, że wyrosną na świadomych i rozsądnych mieszkańców naszej planety.  

A o przyrodzie pamiętają nasze dzieci nie tylko w Dzień Ziemi. W każdej grupie wiekowej prowadzi się zajęcia z zakresu przyrody i ekologii. Przy każdej okazji poszerza się wiadomości dzieci o środowisku przyrodniczym, prowadzi się obserwacje przyrodnicze, zakłada się zielone ogródki w kącikach przyrody. Dzieci wiedzą, że należy oszczędzać wodę podczas mycia zębów, wykorzystywać obie strony kartek papieru, zimą dokarmiać ptaki, a w ogrodzie i parku nie zrywać kwiatów i nie łamać gałęzi. Święto Ziemi to święto radości, zabawy. Dlatego gospodarze zaprosili kolegów do wspólnej zabawy   w segregowanie śmieci, śpiewanie, powtarzanie haseł ekologicznych,  do udziału w konkursach. 5- latki zaprezentowały też przygotowaną część artystyczną na którą składała się inscenizacja wiersza, piosenka i układ taneczny. Przedstawiciele wszystkich grup zaprezentowali również krótkie formy teatralne i inscenizacje o tematyce przyrodniczej. Podsumowaniem uroczystości było złożone przez dzieci ślubowanie ekologiczne oraz sadzenie kolejnego już drzewka w ogrodzie przedszkolnym.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA