sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Profesor astronomii z USA z wizytą w ZS 1

Profesor astronomii z USA z wizytą w ZS 1

17-05-2017 14:15 | Źródło: ZS1 | Wyświetleń artykułu: 8,930 | Komentarzy: 1
Profesor astronomii z USA z wizytą w ZS 1
Foto:ZS1
zacisze
Zespół Szkół nr 1 w Kole odwiedził profesor Sanjay Limaye z Uniwersytetu Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. Wizyta znanego astronoma związana jest z piątą rocznicą działalności szkolnego Klubu Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” oraz licznymi projektami, które realizuje kolska placówka.

Uczniowie szkoły i członkowie Klubu Młodych Odkrywców od lat biorą udział w ciekawych i niezwykłych projektach rozwijających ich zainteresowania, a związanych m. in. z badaniem kosmosu. Zainteresowania klubu obejmują również takie dziedziny jak: fizyka, astronomia, geografia, chemia, biologia, matematyka, mechatronika i informatyka. Warto dodać, że to właśnie w tej szkole realizowano w ramach zajęć lekcyjnych nauczanie mechatroniki z elementami robotyki, które dziś kontynuowane jest z uczniami należącymi do Klubu Młodych Odkrywców. W realizacji swoich projektów uczniowie na co dzień współpracują z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ABM Space z Torunia, a nawet NASA – Amerykańską Agencją Kosmiczną.

Podczas wizyty w szkole profesor poprowadził wykład w jęz. angielskim na temat budowy planet skalistych w Układzie Słonecznym oraz przeprowadził warsztaty  dla uczniów biorących udział w dwóch projektach:

  1. EarthKAM – widok Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przy współpracy z Sally Ride Science i NASA,
  2. REMY-ESERO z mechatroniki dotyczący kierowania łazikiem marsjańskim na kraterze i wykonywania badań pomiarowych na jego powierzchni zorganizowanym przez biuro ESERO w CNK Kopernik w Warszawie oraz ABM Space z Torunia.

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia w budowie i programowaniu robotów, wymieniali się spostrzeżeniami oraz wysłuchali wskazówek naukowca dotyczących dalszej pracy. Była to już druga wizyta tego światowej sławy badacza kosmosu w szkole przy ul. Poniatowskiego w Kole, który spotka się z młodymi naukowcami na zaproszenie opiekuna klubu, nauczyciela fizyki i informatyki p. Michała Kazimierczaka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
obserwator 17-05-2017 22:39
Najlepsza szkoła w Kole, bez żadnych wątpliwości.
| Zgłoś do usunięcia