sim

Wiadomości Na sygnale Miniony weekend pod znakiem kradzieży

Miniony weekend pod znakiem kradzieży

17-08-2010 07:50 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,495 | Komentarzy: 0
Miniony weekend pod znakiem kradzieży
Foto:
zacisze
W sobotę rano do jednostki zgłosiła się kobieta pracująca w jednej z firm w Ruszkowie gm. Kościelec i zawiadomiła, że dzień wcześniej przebywając w pracy padła ofiarą oszusta. W piątkowe popołudnie w firmie zjawił się około 50 letni mężczyzna i podając się za pracownika energetyki zaproponował zmianę mocy zasilania energii elektrycznej na mniejszą, niczego nie podejrzewająca kobieta uiściła opłatę za usługę w wysokości 200 zł.
Ponadto w ostatnich dniach służby dyżurne odnotowały następujące zdarzenia:

W okresie między 2 a 14 sierpnia w Barłogach w gm. Grzegorzew, po wybiciu szyby w jednym z okien włamano się do budynku mieszkalnego. Złodziej po splądrowaniu pomieszczeń ukradł dwa kaloryfery centralnego ogrzewania oraz dwa elektryczne przedłużacze. Właściciel oszacował straty na blisko 1 tys. zł.

Na drogach wydarzył się jeden tragiczny w skutkach wypadek w sobotę około godziny 2.20 w miejscowości Pniewo gm. Chodów na krajowej drodze 92 doszło do czołowego zderzenia osobowego opla z ciężarówką scania. W wypadku zginęło rodzeństwo podróżujące oplem, 25 letni kierowca oraz jego 30 letnia siostra. Policjanci badają przyczyny wypadku.

W trakcie weekendu mundurowi zabezpieczali jeszcze miejsca 10 kolizji drogowych oraz udaremnili jazdę dwom pijanym rowerzystom.

Nocą z niedzieli na poniedziałek między godzinami 22.00 a 0.30 wandal uszkodził zaparkowanego przy ul. Broniewskiego w Kole osobowego peugeota. W samochodzie wgnieciono maskę i dach oraz wybito wszystkie szyby, właściciel oszacował straty na blisko 10 tys. zł.

Wczoraj około 12.10 do jednego ze sklepów spożywczych w Kłodawie wszedł młody mężczyzna, poprosił ekspedientkę o podanie kilku artykułów, wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety z kasy fiskalnej wyciągnął ponad 1,3 tys. zł. następnie oświadczył, że ma za mało pieniędzy na zamówiony towar i opuścił sklep. Sprzedawczyni zauważyła brak gotówki po kilku minutach kiedy obsługiwała następnego klienta.

W okresie między 14 a 16 sierpnia w Białkowie Górnym gm. Kościelec z zaparkowanej przy jednej z posesji ciężarówki złodzieje ukradli ponad 300 litrów oleju napędowego, straty oszacowano na ok. 1,2 tys. zł.

Na drogach powiatu było spokojnie obyło się bez wypadków. Policjanci zabezpieczali miejsca 3 kolizji, udaremniono też jazdę pijanemu rowerzyście, który wczoraj około 10.20 na ul. Łęczyckiej w Kłodawie kierował swoim jednośladem z wynikiem ponad 1,3 promila.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!