R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Na sygnale

Weekend pod znakiem nietrzeźwych kierowców

26-06-2017 16:10 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 4,641 | Komentarzy: 0

W pierwszy wakacyjny weekend, na drogach powiatu kolskiego, policjanci zatrzymali aż 7 kierowców jadących na tzw. "podwójnym gazie". Wśród nich jeden nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Niechlubny rekordzista miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto zatrzymali również kierującego, który prowadził pojazd rolniczy pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu.

Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A

W piątkowe popołudnie mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Niechlubnym rekordzistą tego dnia był mieszkaniec gminy Babiak, który miał ponad 3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sobotni kierowca na podwójnym gazie „wydmuchał” ponad 2 promile. Natomiast niedzielnym promilowym rekordzistą okazał się 32 - letni mieszkaniec gminy Kościelec, który miał prawie 2 promile alkoholu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący w stanie nietrzeźwości popełnili przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Orzekany jest również środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, który może wynieść od 3 do 15 lat.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują więc do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze