R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Sport

Młodzież nadzieją klubu. Wywiad z prezesem MKS Olimpii Koło

05-08-2017 20:02 | Źródło: Michał Chojnacki | Wyświetleń artykułu: 7,094 | Komentarzy: 0

Rozmowę z prezesem Klubu MKS Olimpii Koło Jarosławem Wojciechowskim o najbliższej przyszłości oraz zmianach na stadionie przeprowadził Michał Chojnacki.

Foto:Michał Chojnacki
R E K L A M A

Co spowodowało, że pan w tak młodym wieku zgodził się być prezesem klubu?
-Jestem z klubem związany od wielu lat, najpierw jako zawodnik, potem jako działacz i wiceprezes, a ostatnio pełnię rolę prezesa Zarządu. Piłka nożna w Kole zawsze była mi bliska, jestem na każdym meczu drużyny seniorów, bywam nawet na meczach wszystkich drużyn młodzieżowych. Cieszy mnie bardzo, gdy praca którą wykonujemy społecznie przynosi efekty.


Czy oczkiem w głowie będzie drużyna seniorów?
- Ciężko powiedzieć. W klubie trenuje ponad 300 dzieci i młodzieży. Do nowego sezonu 2017/2018 zgłosiliśmy aż 14 zespołów do rozgrywek ligowych. Są jeszcze drużyny naborowe przy najmłodszych rocznikach. W zdecydowany sposób stawiamy na szkolenie dzieci i młodzieży, jednak i drużyna seniorów ma swoje cele. Obejmując stanowiska prezesa wspólnie z Zarządem Klubu postawiliśmy sobie cel zbudowania drużyny, która powróci na boiska IV-ligowe. Celem na ten sezon jest wywalczenie Mistrzostwa i awans do ligi wyższej.

Ilu członków liczy klub łącznie z tymi najmłodszymi?
-Tak jak już wspomniałem, w klubie trenuje już ponad 300 dzieci i młodzieży. Doliczyć do tego należy jeszcze drużynę seniorów, w której jest ok. 25 zawodników. W miesiącu sierpniu i wrześniu odbywać się będzie nabór do najmłodszych drużyn, więc pewnie ta liczka na pewno wzrośnie. Na chwilę obecną w Olimpii Koło trenuje ponad 320 zawodników i zawodniczek. Pierwszy mecz rozgrywacie w Brudzewie z Kasztelanią.

Czy zawodnicy są dobrze przygotowani do rundy jesiennej
- To pytanie należałoby skierować do trenera Piotra Krzyżanowskiego, który prowadzi drużynę seniorów. My jako Zarząd w pełni popieramy jego starania. Zawodnicy treningi wznowili 11 lipca, więc mieli równy miesiąc na przygotowanie się do nowego sezonu.

Proszę powiedzieć kto będzie trenerem poszczególnych drużyn?
-Nowy sezon będzie wyjątkowy, a zarazem historyczny, ponieważ zgłosiliśmy aż 14 zespołów do rozgrywek ligowych. Pod uwagę nie były brane grupy naborowe z rocznika 2010 i 2011. Po raz pierwszy w rozgrywkach wojewódzkich, prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej będziemy mieli dwie drużyny. Jest to drużyna juniora młodszego rocznik 2001/2002 prowadzona przez trenera Łukasza Sikorskiego oraz drużyna trampkarza starszego rocznik 2003, gdzie trenerem jest Damian Fogiel. Cieszy nas bardzo ten fakt, ponieważ widać że ciężka praca na treningach przynosi wymierne efekty i korzyści w postaci gry z najlepszymi drużynami z całego województwa. Pozostałe zespoły zostały zgłoszone do rozgrywek prowadzonych przez Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej. W nowym sezonie Trampkarza Młodszego rocznik 2004 prowadzić będzie Piotr Górski, Młodzika Starszego rocznik 2005 Mariusz Nieznalski, Młodzika Młodszego rocznik 2006 Damian Fogiel, Orliki Starsze rocznik 2007 Marcin Mielczarek, Orliki Młodsze rocznik 2008 Krzysztof Radwański, Żaki rocznik 2009 i młodsi wspólnie trener Piotr Górski i Jacek Czaplewski. Pozostały jeszcze grupy naborowe rocznika 2010 i 2011.

Kto z zawodników ubył, a kto przybył?
Na chwilę obecną trwają jeszcze rozmowy między klubami. Na pewno do III-ligowego Sokoła Kleczew przechodzi Michał Kozajda. Michałem Czajką natomiast interesuje się IV-ligowy Tur Turek. Do kadry drużyny włączeni zostali zawodnicy z rocznika 2000, którzy w poprzednim sezonie grali w Lidze Wojewódzkiej. Staramy się jednocześnie pozyskać jeszcze kilku ciekawych zawodników, jednak to wszystko jest w trakcie negocjacji.

Widać już na obiekcie nowe budki dla zawodników, podobno mają być trybuny zadaszone, bieżnia tartanowa i co jeszcze?
- Stadionem Miejskim w Kole zarządza MOSiR Koło. My jako MKS Olimpia Koło jedynie użytkujemy owe obiekty, jednak staramy się wspólnie z MOSiRem poprawiać jego infrastrukturę. Dyrektor MOSiRu Pan Jarosław Kawka na pewno w zdecydowany sposób wpłynął swoimi działaniami i zakresem prac na poprawę Stadionu. W planach jest budowa zadaszenia części trybuny, prace mają być zakończone jeszcze w tym roku. Na pewno jako Olimpia Koło chcielibyśmy, aby udało się doprowadzić do remontu boczne boisko, które w zdecydowany sposób pomogłoby nam w treningach i szkoleniu dzieciaków i młodzieży.

Jak się układa współpraca z Urzędem Miasta?
Współpracę oceniamy pozytywnie. Obecny Zarząd Klubu sprawujący swoją funkcje dopiero od roku jest pełen energii i pomysłów. Urząd Miasta jest przychylny naszym pomysłom i planom. Wspólnie wspieramy się nawzajem w wszelkiego rodzaju inicjatywach społecznym, np. przy organizacji Dnia Dziecka, przy dzieleniu się opłatkiem przed Ratuszem jak i przy organizacji Dni Koła, gdzie w ramach tej imprezy zorganizowany był mecz oldboyów.

Jaki jest obecny skład Zarządu?
Jarosław Wojciechowski – prezes Jacek Czaplewski – vice-prezes Dariusz Bejm – vice-prezes Damian Fogiel – sekretarz Marcin Lewandowski – skarbnik Marcin Arciszewski – członek Paweł Andrzejczak – członek Marcin Kazimierski – członek Piotr Andrzejczak – członek

Cieszy nas bardzo współpraca z MOSiRem, ponieważ jest to jednostka podporządkowana Urzędowi Miejskiemu.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na stadionie.
 

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze