R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Na sygnale

Zatrzymany kierowca był pijany a pasażer posiadał narkotyki

28-08-2017 10:37 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 24,703 | Komentarzy: 0

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwa, których dopuścił się 20 - letni mieszkaniec gminy Dąbie uciekający przed Policją w sobotnie popołudnie samochodem Volvo. Pasażer pojazdu odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Foto:KKP Koło
R E K L A M A

W sobotnie popołudnie, 26 sierpnia br. w miejscowości Chruścin policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego pojazdem Volvo, w którym znajdowało się czterech młodych mężczyzn. Pomimo podania przez policjanta sygnału do zatrzymania się, kierowca gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg. Kierujący nie reagował na podawane sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie. Ucieczka nie trwała długo. Kierujący Volvo stracił panowanie nad kierowanym samochodem, wypadł z jezdni i wjechał na teren pobliskiego pola, gdzie nie był już w stanie kontynuować jazdy. Szybko okazało się, że niedoszły uciekinier był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 20 – latka prawie dwa promile alkoholu. Jak się jednak okazało, stan nietrzeźwości kierowcy nie był jedynym powodem ucieczki przed patrolem. Mundurowi w aucie znaleźli znaczną ilość białego proszku oraz woreczki z zawartością suszu roślinnego należące do jednego z pasażerów. Wstępne badanie wykazało, że są to narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Zabezpieczona ilość amfetaminy wystarczyłaby do jednorazowego odurzenia ponad 600 osób. 19 – letniemu mieszkańcowi gminy Dąbie, który posiadał narkotyki przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Kierujący samochodem Volvo młody mężczyzna odpowie przed Sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli, co w znowelizowanym kodeksie karnym jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze