sim
bricomarche
Wiadomości Kultura i rozrywka Scenariusz Bartosza Nowackiego zakwalifikowany do Atelier

Scenariusz Bartosza Nowackiego zakwalifikowany do Atelier

14-09-2017 09:12 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,053 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Scenariusz Bartosza Nowackiego zakwalifikowany do Atelier
Foto:atelier
Scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego Bartosza Nowackiego pod roboczym tytułem "Dworek" został zakwalifikowany na roczne warsztaty scenariuszowe Atelier Scenariuszowe.

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty scenariuszowe składające się z trzech stacjonarnych sesji: w Łodzi (listopad 2017), Krakowie (marzec 2018) i Wrocławiu (lipiec/sierpień 2018) oraz konsultacji on-line.

Praca nad scenariuszami odbywa się w trzech grupach po cztery projekty. Każdą z grup prowadzi jeden z konsultantów Atelier. Taki tryb pracy zapewnia każdemu z uczestników unikalną szansę współpracy z tym samym konsultantem przez okres niemal całego roku oraz umożliwia wymianę opinii z innymi scenarzystami w grupie na przestrzeni całego programu - weryfikując zmiany wprowadzane w tekście. nZwieńczeniem rocznego programu jest prezentacja projektów w partnerstwie z Polish Days - corocznym wydarzeniem branżowym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Pitching projektów Atelier będzie jednym z nielicznych tego typu wydarzeń w kraju. Obecni na nim będą producenci, agenci, dystrybutorzy, inwestorzy, przedstawiciele funduszy filmowych i reżyserzy. Prezentacja ma być dla uczestników szansą na znalezienie mnpartnerów do dalszej pracy nad projektem. Po zakończeniu pitchingu Atelier pośredniczy w ustalaniu indywidualnych spotkań ze scenarzystą. Program jest współfinansowany przez Polski Instytutu Sztuki Filmowej.

Partnerami Atelier są: EC1 Łódź - Miasto Kultury,  Narodowe Centrum Kultury Filmowej, nKrakow Film Commission, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Więcej informacji o programie wraz z listą zakwalifikowanych projektów można znaleźć na stronie organizatora https://www.scenariuszowe.pl/newsy/2017/9/12/znamy-uczestnikw-atelier-2017 noraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej https://www.pisf.pl/aktualnosci/znamy-uczestnikow-atelier-scenariuszowego-2017

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!