R E K L A M A
sim
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Oświadczenie Prokuratury ws Burmistrza. Burmistrz zawieszony w funkcji

Oświadczenie Prokuratury ws Burmistrza. Burmistrz zawieszony w funkcji

20-09-2017 16:00 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 46,151 | Komentarzy: 38
W godzinach porannych funkcjonariusze CBA zatrzymali Burmistrza Miasta Koła oraz przetransportowali do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie udzielał wyjaśnień w sprawach przetargu na "śmierciarkę" zakupioną do MZUKu. Otrzymaliśmy właśnie oświadczenie Prokuratora prowadzącego sprawę, gdzie wyjaśnia jakie zarzuty zostały postawione i co grozi Burmistrzowi w przypadku, kiedy zapadłby wyrok.
Oświadczenie Prokuratury ws Burmistrza. Burmistrz zawieszony w funkcji
Foto:e-kolo.pl
W dniu dzisiejszym, wykonując polecenie prokuratora, funkcjonariusze CBA zatrzymali i doprowadzili do Prokuratury Regionalnej w Łodzi Stanisława M. —Burmistrza Miasta Koło. Stanisławowi M. przedstawiony został zarzut popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień wynikających z pełnionej przez niego funkcji poprzez wydanie polecenia zorganizowania i przeprowadzenia w Miejskim Zakładzie Komunalnym w Kole procedury zakupu pojazdu specjalistycznego — śmieciarki w taki sposób, aby wymogi Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia spełniała tylko oferta jednego podmiotu, od którego pojazd następnie został zakupiony. W zamian za doprowadzenie do zawarcia tej umowy, sfinansowana została budowa siłowni plenerowej na terenie miasta Koło. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Stanisław M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. W złożonych wyjaśnieniach zanegował ustalenia, które dały podstawę do przedstawienia zarzutu. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe, zawieszenie w pełnieniu funkcji burmistrza jak również dozór Policji połączony z zakazem kontaktowania się ze wskazanymi osobami występującymi w śledztwie. Stanisław M. jest szósta osobą, która w tej sprawie ma status podejrzanego. Wcześniej zarzuty tzw. zmowy przetargowej przedstawiono przedstawicielom spółek komunalnych oraz podmiotu gospodarczego, który uczestniczył w przetargu.
- Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (38)
kolo 22-09-2017 21:14
Sytuację burmistrza Stanisława M. (tak od kilku dni się pisze) opisał dzisiaj materiał głównego wydania Wiadomości TVP. Redaktor sugeruje, że takich przekrętów może być więcej. Co za tym stwierdzeniem się kryje? 1. Przekazanie gruntu pod budowę zgazowalni przy ul. Sosnowej? 2. Rozstrzygnięcie przetargu na budowę oczyszczalni, gdzie ponoć zwycięska firma zaproponowała rozwiązanie o 7 mln. droższe od konkurencji? 3. Rozbudowa ciepłowni MZEC o dodatkowy piec do spalania zrębków, gdzie wiadomo, że dostawcą tego surowca jest córka burmistrza? 3. Przetarg na opracowanie dokumentacji prac geotermalnych, gdzie na razie UM milczy o rozstrzygnięciu, a wiadomo , że jedyną wygraną mogła być firma działająca bezskutecznie w Kole w tej materii, związana ze znanymi nazwiskami i postaciami. Czy to przekręty, zbiegi okoliczności czy może działanie na rzecz miasta?
| Zgłoś do usunięcia
koks 22-09-2017 14:11
burmistrz dobrej pisowskiej zmiany w kole wstyd na cala polske to rzady pisiorow
| Zgłoś do usunięcia
Ala 21-09-2017 13:07
Panie Burmistrzu niech się Pan trzyma. Układ cały czas szuka haków, ale każdy kij ma dwa końce.
| Zgłoś do usunięcia
kolankalanka 22-09-2017 10:14
Idź do mięsnego tam jest sporo haków. Możesz się na jednym powiesić.
anonim 21-09-2017 13:16
Popieram,masz racje
OBSERWATOR 21-09-2017 12:47
Dziwne to wszystko tylko gdyby burmistrz wybrał inną ofertę to pewnie oskarżyli by go o niegospodarność i złe zarządzanie majątkiem miasta, więc gdzie tu logika, przecież to nie jest siłownia dla p.Burmistrza tylko dla nas mieszkańców miasta więc chyba my przyjęliśmy tę korzyść. Jak to mówią " z poza układu na każdego znajdzie się paragraf ".
| Zgłoś do usunięcia
anonim 21-09-2017 13:13
pewnie dużo racji w tym co napisałaś...
Maciek 21-09-2017 10:07
Ja na polityce sie nie znam, ale Bricomarche wybudowało ulicę , to znaczy że też to jest nie legalne, bo Burmistrz postawił taki warunek w negocjacjach. Więc trzeba ulicę zerwać i dołożyć paragraf Burmistrzowi. W wielkim świecie to sie nazywa Offset, choć dotyczy to zbrojeniówki. Kupie od ciebie ale ty zainwestuj w coś w moim mieście. Czy jakoś tak!!
| Zgłoś do usunięcia
anonim 21-09-2017 13:11
ale będzie sprzedawało swoje towary a my za nie będziemy płacić...to podobnie.
ón 21-09-2017 10:43
To są 2 różne sytuacje - Bricomarche nic nie sprzedawało, bo teren miał właściciela i ulica jest za zgodę na budowę, natomiast w przypadku śmieciarek przetarg został ustawiony pod 1 oferenta, więc siłownia nie jest offsetem tylko korzyścią majątkową dla miasta
kiks 21-09-2017 09:11
No to jeśli nie było łapówki,tylko zmusił jeszcze firme do sfinansowania siłowni,to powinniśmy bronić burmistrza,dać medal za zasługi do miasta. Myślę tez, że dyrektorek zatrzymany próbuje sie głupio bronić i zgania winę na p.Burmistrza,Cos tu dziwne i może wyjdzie z tego...
| Zgłoś do usunięcia
Szkoda 21-09-2017 08:20
Że też w innych miejscach nic nie udaje się udowodnić i nikogo nie zawieszają.
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 21-09-2017 05:30
Takie jest życie..
| Zgłoś do usunięcia
bara 21-09-2017 00:02
To mamy fachowca od promocji miasta na cały kraj, takiego potrzebowaliśmy... teraz przyjdą po tych popleczników za... było warto ?
| Zgłoś do usunięcia
tuturutu 20-09-2017 22:24
a na poręczenie miał, bo wypłacił takiemu jednemu pół bańki gotówką z kasy Urzędu...
| Zgłoś do usunięcia
artur 20-09-2017 22:10
chciał dobrze dla miasta czy źle tego nie wiem ale jedno jest pewne został odstrzelony na wybory burmistrza czyżby to rozgrywki wewnątrz PISu ?
| Zgłoś do usunięcia
gość 20-09-2017 22:04
Ananas człowieku ile ty masz lat, że jesteś taki naiwny, twoja polemika z czynnościami prokuratury oraz postawionymi zarzutami jest wręcz żałosna, weż do ręki kodeks karny, przeczytaj odpowiedni artykuł i opiero pozniej udzielaj się, a jak nie rozumiesz istoty problemu to oszczędz czytelnikom swoich komentarzy
| Zgłoś do usunięcia
Takaania 20-09-2017 21:08
Myślę, że jest jednak sprawiedliwość ...
| Zgłoś do usunięcia
mirrabelka 20-09-2017 20:54
Jak nie kijem go to pałą !!!! nie wyszło referendum to inna bajeczka ważne żeby zgnoic !!!
| Zgłoś do usunięcia
Ananas1992 20-09-2017 20:47
Jeśli różnica w cenie pomiędzy tańszymi smieciarkami zgłoszonymi do przetargu, a ta konkretną jest mniejsza niż koszt wybudowania siłowni zewnętrznej. To oznacza, że zrobił dobry interes dla miasta, a jeśli jest odwrotnie to jest winny defraudacji naszych pieniędzy =)
| Zgłoś do usunięcia
ananas1992 20-09-2017 21:39
Nie uważam za głupkowaty i naiwny, bardziej za humorystyczny i żartobliwy. Nie wiem o jakie sumy chodzi, więc nie da się ocenić sytuacji. Nie jest określone, czy burmistrz przyjął łapówkę do własnej kieszeni. Jak narazie nic o tym nie mówią, także jeśli nie wziął nic dla siebie, a jedyną łapówką, była wybudowanei tej siłownii to nie ma takiej afery robić. Uważam, że większe korzyści majątkowe są przyjmowane w Polsce, a nawet na lokalnym podwórku i nie pojawia się CBA. Chociaż ciężko uwierzyć, ze nic nie poszło w kieszeń, ale nie wiem....zobaczymy :)
Swojak 20-09-2017 20:56
Ananas, twój tok myślenia jest głupkowaty i naiwny. Myślisz, że firma z Wrocławia wybudowała siłownię za friko i z dobrego serca? Musieli najwyrażniej sporo zarobić. A w zarzucie stoi, że oni tylko mogli wygrać. Być może za zaoszczędzone pieniądze można by wybudować kilka takich siłowni.
gość 20-09-2017 19:58
Smieszą mnie te wpisy ,,obronne", bezsporne jest że burmistrz ma zarzuty, zastosowane środki zapobiegawcze, tylko zupełni ignoranci mogą twierdzić, że nic się stało
| Zgłoś do usunięcia
Krzysztof 20-09-2017 19:28
Wina Maciaszka jest bezsporna. Stawiam na wyrok w zawieszeniu, z uwagi na fakt, że korzyść majątkową osiągnęło Miasto Koło.l
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 20-09-2017 20:45
@~Szymon On nie mysli, bo nie ma czym. Na Lm wkleja te same komentarze w kazdym temacie dotyczacym dzisiejszego wydarzenia.
Szymon 20-09-2017 19:49
A pomyślałeś, ile miasto mogło stracić?
RoY 20-09-2017 19:13
i co ci wszyscy którzy miotali oskarżenia i odżegnywali od czci i wiary grupę mieszkańców z Grupy Referendalnej którzy formowali oskarżenia wobec tej osoby i wskazywali na szereg nieprawidłowości podczas rządów tego pana - co teraz mają do powiedzenia , i co dalej ten mały rycerzyk jest bez winy ? wzywam wszystkich członków Grupy Referendalnej do wspomożenia działań CBA i wskazanie kolejnych nieprawidłowości które dotknęły te dziwne rządy - może należało by sie ponownie spotkać i sobie pogratulować
| Zgłoś do usunięcia
Kochanowski 20-09-2017 19:21
Róbcie swoje dalej. Wasze działania są warte pięknego epitafium. Dość z bezprawiem w naszym mieście.
Siłownia plenerowa 20-09-2017 18:47
Do tej pory budowy siłowni plenerowej były owiane tajemnicą że sponsorzy chcą być anonimowi tak tłumaczył na którejś sesji pan burmistrz okazuje się, że już wiadomo o co chodziło i kto to jest.
| Zgłoś do usunięcia
don kichote 20-09-2017 17:44
Czyli wychodzi na to, że zrobił dobrze dla miasta, bo kupując potrzebną miastu nową śmieciarkę jeszcze namówił jej dostawcę do ufundowania siłowni. Może kiedyś jeszcze stanie jego pomnik w Kole? Na razie szarpią go za to zarzutami. Moim zdaniem mieszkańcy powinni dać mu medal Zasłużonego dla Miasta. A prokuratura i CBA są od tego żeby węszyć, tu chyba złapały błędny trop.
| Zgłoś do usunięcia
Kleopatra 20-09-2017 19:24
PiS-owcem nie jestem i do żadnej partii nie należę. A pani Kolanka nie ma chyba co robić tylko narzekać na Pana Burmistrza i Panią Wapińską. Trzeba było startować na Burmistrza lub Radną i wtedy byśmy zobaczyli jak pani rządzi i tak ciągle narzekać na rządy tak jak pani to robi. A gamoniem nie jestem jak to określił pan Johny. Pana Burmistrza jeszcze nie osądzono. Na to są sądy a nie my
kolanka 20-09-2017 18:40
Wy chyba nie znacie w ogóle Ustawy o Zamówieniach Publicznych. Zanim będziecie takie bzdury pisać, przeczytajcie ją!
Johny 20-09-2017 18:35
Gamonie jesteście, skoro nie rozumiecie zarzutów prokuratorskich. Ale dla was białe jest czarne, a czarne jest białe. Typowe dla PISiorów.
Kleopatra 20-09-2017 18:04
Zgadzam się z wypowiedzią Don Kichote. Burmistrz chce dobrze a wychodzi nie zawsze jak się chce
lkmclkds 20-09-2017 17:36
Teraz jest tylko kwestia kto będzie komisarzem miasta. Bo Stanisław ma narazie pozamiatane i wiele innych problemów na głowie. "Szanowni Państwo moja skromna osoba narazie nie może być skromna, gdyż w aspekcie pewnych działań stałem się sławny i ta geometria w tej chwili jest taka a nie inna..." Będzie mi tego brakowało.
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 20-09-2017 17:35
Wspaniale!
| Zgłoś do usunięcia
Zenek 20-09-2017 16:32
Niestety tak jest chce sie dobrze a zawsze wychodzi bałagan.Czyli nie było łapówki jak od rana chuczało pół Koła cóż pożyjemy zobaczymy.......
| Zgłoś do usunięcia
Ortografia się kłania 20-09-2017 17:31
Zenek, pewnie zwolenniku "dobrej zmiany". Huczało piszę się przez samo h.
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu