R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Oświadczenie Prokuratury ws Burmistrza. Burmistrz zawieszony w funkcji

20-09-2017 16:00 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 48,961 | Komentarzy: 38

W godzinach porannych funkcjonariusze CBA zatrzymali Burmistrza Miasta Koła oraz przetransportowali do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie udzielał wyjaśnień w sprawach przetargu na "śmierciarkę" zakupioną do MZUKu. Otrzymaliśmy właśnie oświadczenie Prokuratora prowadzącego sprawę, gdzie wyjaśnia jakie zarzuty zostały postawione i co grozi Burmistrzowi w przypadku, kiedy zapadłby wyrok.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
W dniu dzisiejszym, wykonując polecenie prokuratora, funkcjonariusze CBA zatrzymali i doprowadzili do Prokuratury Regionalnej w Łodzi Stanisława M. —Burmistrza Miasta Koło. Stanisławowi M. przedstawiony został zarzut popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień wynikających z pełnionej przez niego funkcji poprzez wydanie polecenia zorganizowania i przeprowadzenia w Miejskim Zakładzie Komunalnym w Kole procedury zakupu pojazdu specjalistycznego — śmieciarki w taki sposób, aby wymogi Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia spełniała tylko oferta jednego podmiotu, od którego pojazd następnie został zakupiony. W zamian za doprowadzenie do zawarcia tej umowy, sfinansowana została budowa siłowni plenerowej na terenie miasta Koło. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Stanisław M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. W złożonych wyjaśnieniach zanegował ustalenia, które dały podstawę do przedstawienia zarzutu. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe, zawieszenie w pełnieniu funkcji burmistrza jak również dozór Policji połączony z zakazem kontaktowania się ze wskazanymi osobami występującymi w śledztwie. Stanisław M. jest szósta osobą, która w tej sprawie ma status podejrzanego. Wcześniej zarzuty tzw. zmowy przetargowej przedstawiono przedstawicielom spółek komunalnych oraz podmiotu gospodarczego, który uczestniczył w przetargu.
- Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki


R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (38) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA