(10)
Słonecznie -0.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Wiceburmistrz zastąpi Stanisława Maciaszka

Wiceburmistrz zastąpi Stanisława Maciaszka

Autor: Redakcja e-kolo.pl 21 Wrzesień 2017
Wiceburmistrz zastąpi Stanisława Maciaszka
© e-kolo
Komentarzy: 10 Czytano:
23,644 razy |

Punktualnie o 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa zorganizowana przez Przewodniczącego Rady Miasta Artura Szafrańskiego oraz Wiceburmistrz Miasta Koła Elżbietę Modrzejewską.

R E K L A M A
10
Czytano:
23,644 razy
Udostępnij

Za pośrednictwem mediów, przedstawiciele samorządu pragnęli poinformować opinię publiczną o następstwach prawnych i administracyjnych wczorajszego zatrzymania burmistrza. Artur Szafrański przekazał, że Elżbieta Modrzejewska zastępuje Stanisława Maciaszka  w pełnionej funcji.

O Ś W I A D C Z E N I E

Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole po zatrzymaniu
Burmistrza Miasta Koło przez Centralne Biuro Antykorupcyjne

W związku z wczorajszą informacją jaka, obiegła ogólnopolskie media w sprawie zatrzymania i doprowadzenia przez funkcjonariuszy CBA, Burmistrza Miasta Koło do Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz otrzymanym w dniu dzisiejszym Postanowieniem Prokuratury Regionalnej w Łodzi o zawieszeniu w czynnościach służbowych obecnego Burmistrza Miasta Koło, z ubolewaniem przyjmuję wiadomość o postawionym zarzucie przekroczenia uprawnień wynikających z pełnionej przez Burmistrza Miasta funkcji.

Komunikat Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz informacja prasowa Prokuratury Regionalnej w Łodzi w sprawie zatrzymania Burmistrza Miasta i postawienia mu zarzutów, jest smutnym obrazem wizerunkowym Naszego pięknego Miasta Koła. Po raz kolejny już wydarzenia w Kole z udziałem służb specjalnych i prokuratury nie przysparzają Naszemu miastu chluby i pozytywnego wizerunku. Narastające obawy, nerwowość oraz przedstawione zarzuty i towarzyszący im rozgłos medialny, nie napawają optymizmem na dalszy okres sprawowania władzy w Kole.

Nie sposób zauważyć, że większość spółek miejskich w Kole realizuje strategiczne działania na rzecz mieszkańców miasta Koła, a na władzach tych spółek ciąży nie tylko odpowiedzialność majątkowa, ale przede wszystkim społeczna. Apeluję zatem, po raz kolejny już, do wszystkich osób sprawujących władzę i kontrolę w miejskich spółkach stanowiących własność Gminy Miejskiej Koło o podejmowanie odpowiedzialnych i przemyślanych decyzji z myślą o mieszkańcach i mieście Kole, a w szczególności o przestrzeganie przepisów prawa.

Z uwagi na powagę sprawy i przedstawione zarzuty w najbliższych dniach, wspólnie z radnymi Rady Miejskiej w Kole ustalone zostaną dalsze działania z ramienia Rady Miejskiej, jako organu stanowiącego i kontrolnego w zakresie działania Gminy Miejskiej Koło.   

W związku z powyższym pragnę poinformować Państwa, że w dniu dzisiejszym tj. 21 września 2017 r. w trybie art. 28g ust. 7 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 446 ze zm.) pisemnie zawiadomiłem Wojewodę Wielkopolskiego o zaistniałych okolicznościach w postaci zawieszenia Pana Stanisława Maciaszka w czynnościach służbowych Burmistrza Miasta Koło przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi.

Z wyrazami szacunku
Artur Szafrański

Poniżej prezentujemy całość konferencji.

MATERIAŁ WIDEO

MATERIAŁ WIDEOOceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (10)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
gość · 21 Wrzesień 2017
Moim zdaniem pani zastępca powinna ustąpić, powołał ją burmistrz, którego zawieszono w pełnieniu funkcji, teraz ta pani będzie sprawowała funkcję burmistrza do następnych wyborów, czy taka jest wola mieszkańców
kolo · 22 Wrzesień 2017
Sytuację burmistrza Stanisława M. (tak od kilku dni się pisze) opisał dzisiaj materiał głównego wydania Wiadomości TVP. Redaktor sugeruje, że takich przekrętów może być więcej. Co za tym stwierdzeniem się kryje? 1. Przekazanie gruntu pod budowę zgazowalni przy ul. Sosnowej? 2. Rozstrzygnięcie przetargu na budowę oczyszczalni, gdzie ponoć zwycięska firma zaproponowała rozwiązanie o 7 mln. droższe od konkurencji? 3. Rozbudowa ciepłowni MZEC o dodatkowy piec do spalania zrębków, gdzie wiadomo, że dostawcą tego surowca jest córka burmistrza? 3. Przetarg na opracowanie dokumentacji prac geotermalnych, gdzie na razie UM milczy o rozstrzygnięciu, a wiadomo , że jedyną wygraną mogła być firma działająca bezskutecznie w Kole w tej materii, związana ze znanymi nazwiskami i postaciami. Czy to przekręty, zbiegi okoliczności czy może działanie na rzecz miast?
Nie chcemy obcych. · 22 Wrzesień 2017
Tej pani na pewno bardzo na sercu będzie leżał los mieszkańców naszego miasta.
Kolanin · 21 Wrzesień 2017
Wstyd mi za takiego burmistrza na którego oddałem głos tylko dlatego że jego córka mnie prosiła o poparcie a Drozdzewskiego nie lubiłem na maxa.Cieszę się i życzę panu burmistrzowi kilku lat odsiadki,choćby za jego głupie zwolnienia niewinnych ludzi...
Jo · 21 Wrzesień 2017
Teraz kolej na Pana Przewodniczącego. Jego zadaniem jest dbanie o nasze miasto, ma od nas mandat zaufania. Jeśli ma jeszcze odrobinę honoru - poda się do dymisji.
a to "Ja" · 22 Wrzesień 2017
A dlaczego on powinien odejść, co on ma z tym wspólnego ?
gość · 21 Wrzesień 2017
Moim zdaniem pani zastępca powinna ustąpić, powołał ją burmistrz, którego zawieszono w pełnieniu funkcji, teraz ta pani będzie sprawowała funkcję burmistrza do następnych wyborów, czy taka jest wola mieszkańców
Mieszkaniec Koła · 21 Wrzesień 2017
Kołem zarządza pani burmistrz z Poddębic.
Stanisław. M · 21 Wrzesień 2017
Stachu co się smucisz z Dąbrowic jesteś i tam wrócisz , w końcu ludzie widzicie co ten człowiek sobą reprezentuje , zero , totalne zero , oskarżał swoich poprzedników ale żaden z nich nie jechał za friko do łodzi z bransoletkami na rękach . Taka buta zero pokory i szacunku, zwolnienia z pracy tylko za to ze takie widzi misie miał bo on pan . a teksty typu ze ktoś z nim nie współpracuje to wiadomo czemu nie współpracuje . Stachu w poniedziałek zwolniłeś p Ponieckiego a w środę Prokurator zwolnił ciebie . Ty nie nadajesz się do pracy z ludźmi ,wniosek z tego jest prosty może lepiej ci wychodzi bycie korbelkowym , ok kolejarzem bo burmistrzem jesteś FATALNYM
Staszek ale nie M. · 21 Wrzesień 2017
Treściwie o konkretnie opisane. Nic dodać, nic ująć.
Mieszkaniec Koła · 21 Wrzesień 2017
"Apeluję zatem, po raz kolejny już, do wszystkich osób sprawujących władzę i kontrolę w miejskich spółkach stanowiących własność Gminy Miejskiej Koło o podejmowanie odpowiedzialnych i przemyślanych decyzji z myślą o mieszkańcach i mieście Kole" - Panie przewodniczący, żeby tak było to trzeba odwołać prezesów spółek z Turku, Kalisza, i Kłodawy bo ci zwalniaja naszych mieszkańcy wyrządzając krzywdę naszemu miastu. Podobno do wodociągów przyjęto kogoś z Turku. Czy tak dba się o swoich mieszkańców?
R E K L A M A