R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Wiceburmistrz zastąpi Stanisława Maciaszka

21-09-2017 12:52 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 23,393 | Komentarzy: 10

Punktualnie o 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa zorganizowana przez Przewodniczącego Rady Miasta Artura Szafrańskiego oraz Wiceburmistrz Miasta Koła Elżbietę Modrzejewską.

Foto:e-kolo
R E K L A M A

Za pośrednictwem mediów, przedstawiciele samorządu pragnęli poinformować opinię publiczną o następstwach prawnych i administracyjnych wczorajszego zatrzymania burmistrza. Artur Szafrański przekazał, że Elżbieta Modrzejewska zastępuje Stanisława Maciaszka  w pełnionej funcji.

O Ś W I A D C Z E N I E

Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole po zatrzymaniu
Burmistrza Miasta Koło przez Centralne Biuro Antykorupcyjne

W związku z wczorajszą informacją jaka, obiegła ogólnopolskie media w sprawie zatrzymania i doprowadzenia przez funkcjonariuszy CBA, Burmistrza Miasta Koło do Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz otrzymanym w dniu dzisiejszym Postanowieniem Prokuratury Regionalnej w Łodzi o zawieszeniu w czynnościach służbowych obecnego Burmistrza Miasta Koło, z ubolewaniem przyjmuję wiadomość o postawionym zarzucie przekroczenia uprawnień wynikających z pełnionej przez Burmistrza Miasta funkcji.

Komunikat Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz informacja prasowa Prokuratury Regionalnej w Łodzi w sprawie zatrzymania Burmistrza Miasta i postawienia mu zarzutów, jest smutnym obrazem wizerunkowym Naszego pięknego Miasta Koła. Po raz kolejny już wydarzenia w Kole z udziałem służb specjalnych i prokuratury nie przysparzają Naszemu miastu chluby i pozytywnego wizerunku. Narastające obawy, nerwowość oraz przedstawione zarzuty i towarzyszący im rozgłos medialny, nie napawają optymizmem na dalszy okres sprawowania władzy w Kole.

Nie sposób zauważyć, że większość spółek miejskich w Kole realizuje strategiczne działania na rzecz mieszkańców miasta Koła, a na władzach tych spółek ciąży nie tylko odpowiedzialność majątkowa, ale przede wszystkim społeczna. Apeluję zatem, po raz kolejny już, do wszystkich osób sprawujących władzę i kontrolę w miejskich spółkach stanowiących własność Gminy Miejskiej Koło o podejmowanie odpowiedzialnych i przemyślanych decyzji z myślą o mieszkańcach i mieście Kole, a w szczególności o przestrzeganie przepisów prawa.

Z uwagi na powagę sprawy i przedstawione zarzuty w najbliższych dniach, wspólnie z radnymi Rady Miejskiej w Kole ustalone zostaną dalsze działania z ramienia Rady Miejskiej, jako organu stanowiącego i kontrolnego w zakresie działania Gminy Miejskiej Koło.   

W związku z powyższym pragnę poinformować Państwa, że w dniu dzisiejszym tj. 21 września 2017 r. w trybie art. 28g ust. 7 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 446 ze zm.) pisemnie zawiadomiłem Wojewodę Wielkopolskiego o zaistniałych okolicznościach w postaci zawieszenia Pana Stanisława Maciaszka w czynnościach służbowych Burmistrza Miasta Koło przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi.

Z wyrazami szacunku
Artur Szafrański

Poniżej prezentujemy całość konferencji.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (10) Pokaż komentarze