R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków

25-09-2017 11:51 | Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,914 | Komentarzy: 1

Podczas weekendu w ręce stróżów prawa wpadło dwóch amatorów jazdy pod wpływem alkoholu oraz kierowca po zażyciu narkotyków. Mężczyznom zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

Foto:
R E K L A M A

W piątek 22 września br. tuż przed 20 – stą, na terenie gminy Osiek Mały, policjanci kolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Opel Astra. Jak się szybko okazało, 57 – letni mieszkaniec gminy Osiek Mały był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał prawie promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi 2 lata pozbawienia wolności.

Następnego dnia na terenie miasta Koła mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę Citroena. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci wyczuli wydobywający się z wnętrza samochodu charakterystyczny zapach marihuany. W związku z podejrzeniem, że mieszkaniec Koła mógł kierować pojazdem pod wpływem narkotyków, został przewieziony do szpitala, gdzie dokonano badania. Przeprowadzone badanie, potwierdziło podejrzenie funkcjonariuszy, że mężczyzna kierował po zażyciu narkotyków. 37 – latek stracił prawo jazdy i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Kolejny miłośnik jazdy na podwójnym gazie wpadł w niedzielne przedpołudnie na terenie gminy Dąbie. 59 – letni mężczyzna podróżował mercedesem mając w organizmie 0,3 promila alkoholu. Mieszkańcowi gminy Grabów za popełnione wykroczenie zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara aresztu bądź grzywny. Sąd obligatoryjnie orzeka do tego zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

R E K L A M A

Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze