R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Integracyjny wyjazd do Teatru Powszechnego w Łodzi

10-10-2017 10:13 | Źródło: ŚDS Koło | Wyświetleń artykułu: 3,469 | Komentarzy: 0

W dniu 05 października b.r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Kole zorganizował po raz kolejny wyjazd do teatru, kierując się przede wszystkim celem zwiększenia integracji oraz wzbudzenia potrzeby korzystania z dóbr kultury wśród uczestników Domu oraz ich rodzin. Taki wyjazd to także możliwość doskonalenia własnych umiejętności społecznych, nabywania nowych doświadczeń, obycia się w nowych sytuacjach i inne.

Foto:ŚDS Koło
R E K L A M A

Tym razem duża grupa uczestników, pod opieką p. Ilony Świątek oraz p. Barbary Boczkowskiej udała się do Teatru Powszechnego w Łodzi, na spektakl teatralny „Szalone nożyczki” Paula Pörtnera. Interaktywna komedia fryzjerska, której humor ostry jest jak brzytwa! Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego (nazwisko mówi samo za siebie), który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy, angażując do tego widzów. Autor sztuki bowiem, główną rolę powierzył właśnie publiczności. Od jej błyskotliwości zależy rozwój wydarzeń, a w konsekwencji również - a może i przede wszystkim - zakończenie przedstawienia. O niewątpliwym sukcesie spektaklu świadczyć może fakt, że gramy go już od 18 lat i wystawiony został prawie 900 razy, a publiczność nadal doskonale się na niej bawi, zapełniając widownię po brzegi! Bliski kontakt ze sztuką, żywym słowem, aktorem na długo pozostanie w pamięci uczestnikom wyjazdu. Wycieczka zakończona wizytą w McDonald, w trakcie której uczestnicy doskonalili swoje umiejętności samoobsługowe w zakresie wyboru, zamawiania menu, samodzielnego płacenia itp. Słowem – kolejna lekcja życia.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze