R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Posłownie Nowoczesnej spotkali się z mieszkańcami Koła

18-10-2017 09:34 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,058 | Komentarzy: 0

W ostatni poniedziałek zorganizowano długo zapowiadane spotkanie dla mieszkańców z posłami partii Nowoczesna RP: Pauliną Hennig-Kloską oraz znanym bardziej z ekranu telewizora - Adamem Szłapką. Rozmawiano na temat bieżącej polityki krajowej oraz lokalnej.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Z zaproszenia skorzystało kilkudziesięciu mieszkańców Koła i okolic. Przybyli do Miejskiego Domu Kultury w Kole mieszkańcy mieli możliwość zadania pytania i dyskusji z posłami.

W drugiej części spotkania z Posłami przewodniczący Koła Nowoczesnej Robert Gajda  przedstawił wyniki ankiety pod tytułem „Mapa potrzeb dla Miasta Koła”  z pośród 12 pytań zadanych mieszkańcom przedstawione zostały wyniki części z nich. Pozostałe nie ujawnione będą podstawą programu wyborczego Nowoczesnej w Kole. Przeanalizowano odpowiedzi dotyczące bezpieczeństwa w mieście oraz  sposobów ich poprawienia. Poruszono temat zmian personalnych w naszym urzędzie i spółkach podległych miastu.

Szczegółowo omówiono sprawę połączenia gmin miejskiej z wiejską, przedstawiono jak wzrosną wpływy z podatków dzięki takiemu działaniu, jak również atrakcyjność naszej gminy dla nowych inwestorów. Kolejnym tematem omawianym przez przewodniczącego  była sprawa uchwały przygotowanej przez Nowoczesną w sprawie inicjatywy uchwałodawczej dla mieszkańców Koła, która została  odrzucona przez Radę Miasta. Wyniki ankiety pokazują, że ponad 74 % ankietowanych jest za wprowadzeniem tego projektu. Mieszkańcy liczą również na budżet obywatelski (ponad 85 % poparcia dla tego projektu).

Dyskusja rozgorzała podczas prezentacji wyników dotyczących sprzedaży mieszkań komunalnych.

 R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze