sim
kdf
Wiadomości Powiat Kolski LO: Symulacja rozprawy sądowej

LO: Symulacja rozprawy sądowej

24-10-2017 15:47 | Źródło: LO Koło | Wyświetleń artykułu: 2,207 | Komentarzy: 2
LO: Symulacja rozprawy sądowej
Foto:LO Koło
zacisze
19 października uczniowie klas o profilu prawniczym wzięli udział w symulowanej rozprawie sądowej. Na zaproszenie pani Joanny Kwiatkowskiej i pani Anny Janikowskiej do szkoły przyjechali z Torunia przedstawiciele Fundacji Court Watch Polska. W ramach realizacji Programu Edukacji Prawnej Szkolny Paragraf, dla zwiększenia świadomości prawnej oraz wiedzy o sądownictwie, zapoznali uczniów z praktycznymi kwestiami dotyczącymi uczestnictwa w rozprawie sądowej.

Podczas spotkania uczniowie klasy III b wcielili się w role uczestników procesu- świadków, oskarżonego, adwokata, prokuratora oraz ławników. Jedynie rola sędziego pełniona była przez wolontariusza z Fundacji- panią Sarę Smyczek, która nadzorowała przebieg rozprawy i wyjaśniała problemowe kwestie.

Zasada domniemania niewinności, różnice między prawem cywilnym a karnym i administracyjnym, znaczenie mediacji, prawa przysługujące ofierze, sprawcy i świadkowi przestępstwa, to tylko niektóre z wielu kwestii, o których dyskutowano w czasie zajęć.

Uczniowie poprzez aktywny udział w symulacji mieli szansę na realny kontakt z zawodami, które być może wybiorą w przyszłości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
:) 24-10-2017 18:10
e tam, wystarczy obejrzeć parę odcinków Sędzia Anna Maria Wesołowska
| Zgłoś do usunięcia
Praktykant 24-10-2017 18:43
Albo jechać na jedną z rozpraw w Sądzie Pracy w Koninie przeciwko Urzędowi Miasta, jednostce podległej lub spółce miejskiej :)