sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Elektrośmieci zebrane!

Elektrośmieci zebrane!

15-09-2010 09:09 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,914 | Komentarzy: 0
Elektrośmieci zebrane!
Foto:
zacisze
Związek Międzygminny „Kolski Region Komunalny” w ramach przedsięwzięcia pn. „Program społecznej edukacji ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami na terenie gmin będących członkami Związku – rozwój selektywnej zbiórki odpadów” rozpoczął nieodpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, pochodzącego z gospodarstw domowych we wszystkich 11 gminach należących do Związku.
Każdy, kto przyniesie zużyty sprzęt otrzyma żarówkę energooszczędną Philips 11 W (E27 60W). Dodatkową żarówkę otrzyma ten, kto przyniesie wielkogabarytowe urządzenie AGD: chłodziarkę, lodówkę, zamrażarkę, pralkę, zmywarkę, kuchenkę elektryczną, piekarnik, grzejnik elektryczny lub klimatyzator.

Akcja rozdawania energooszczędnych żarówek w zamian za elektrośmieci jest kontynuacją akcji „Partnerstwo dla Klimatu” stworzoną przez Ministerstwo Środowiska, której celem jest prowadzenie kompleksowych, innowacyjnych działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z problematyką zmian klimatu.

Jest to doskonały przykład łączenia tego co ekologiczne i dobre dla klimatu oraz korzystne dla nas. Używając energooszczędnych żarówek możemy zaoszczędzić na rachunkach za światło.

Zbiórka zużytego sprzętu trwać będzie przez cały wrzesień i październik od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Odpady będą bezpośrednio układane na SAMOCHÓD –GRATOWÓZ w ustalonych przez gminy punktach wymiany.

Pierwsza akcja zbiórki zużytego sprzętu rozpoczęła się 10 września 2010 r. w Przedczu. Podczas, której 4 punktach wymiany tj.: Przedecz, Zalesie, Dziwie i Rybno zebrano 1760 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i rozdano 58 sztuk żarówek.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego prowadzona jest pod tegorocznym hasłem Sprzątania Świata „CHROŃMY BIORÓŻNORODNOŚĆ, SEGREGUJMY ODPADY”.

Pamiętajmy, że najprostszym sposobem ochrony zagrożonych gatunków są nasze codzienne, świadome decyzje. Segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, zastępując samochód komunikacją publiczną lub rowerem chronimy zarówno przyrodę w całej jej złożoności, jak i nas samych!

Terminy planowanych najbliższych akcji:
17.09.2010 r. - Miasto Koło.
22.09 2010 r. - gmina Olszówka
28.09.2010 r. - gmina Grzegorzew
04.10.10 r. - gmina Osiek Mały


Projekt jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Beata Pawłowska
Związek Międzygminny
„Kolski Region Komunalny”
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!