sim
kol-net
Wiadomości Gmina Kłodawa Nerwy, krzyki i łzy - to wszystko na kłodawskiej sesji rady

Nerwy, krzyki i łzy - to wszystko na kłodawskiej sesji rady

02-11-2017 12:29 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 17,045 | Komentarzy: 6
Nerwy, krzyki i łzy - to wszystko na kłodawskiej sesji rady
Foto:e-kolo.pl
zacisze
Wiele osób, z którymi rozmawialiśmy po ostatniej sesji Rady Gminy Kłodawy twierdziło, że ta sytuacja prędzej czy później musiała się wydarzyć. Całe zamieszanie wywołała działalność jednej z radnych, Anny Michalak, która jak twierdzi jeden radny - działa na niekorzyść gminy. Dlaczego? Co się stało takiego na sesji, że popłynęły nawet łzy?

Na nasz ustny wniosek, Urząd Gminy udostępnił nam nagranie z głośnej sesji, które fragmenty poniżej przedstawiamy Państwu do wglądu. Zaprezentowany obszerny materiał wideo z wolnych głosów i wniosków oraz odpowiedzi na interpelacje obrazuje rozmach emocji, jakie towarzyszyły radnym oraz przybyłym na obrady mieszkańcom i przedstawicielom Stowarzyszenia "Sprawni Inaczej". 

W ogniu krytyki stanęła radna Michalak, która znana jest ze swojej dociekliwości, drążenia tematów, zadawania pytań itp. Wielu radnych twierdzi, że taka działalność podyktowana jest chęcią kontroli wszystkiego co dzieje się w gminie i działania na niekorzyść gminy (słowa te padły z ust jednego radnego w nagraniu).

Czara goryczy przelała się po pismach jakie wystosowała radna w kwestiach kontrolnych do stowarzyszenia "Sprawni Inaczej", które prowadzi warsztaty terapii zajęciowej z osobami niepełnosprawnymi, i która to w ostatnim czasie za dotację z Urzędu zakupiła maszynę do szycia na cele warsztatowe.  Wybór maszyny oraz  cena nie spodobała się radnej Michalak, która podważyła celowość wydanych 1600 złotych.

Podczas sesji padło wiele gorzkich słów w stronę radnej od  kolegów radnych oraz przewodniczącego. W trakcie dyskusji głos zabrali przedstawiciele  stowarzyszenia, którzy we łzach opowiadali o  tym, co daje ich podopiecznym taka maszyna do szycia,oraz że działania radnej odczytują jako nękanie. Padło nawet stwierdzenie, że "radna nigdy nie pomogła to niech chociaż nie przeszkadza".

W pewnym momencie dyskusja była na tyle gorąca, że radna wyszła na chwilę z sali, aby jak powiedziała - nie słuchać  na swój temat kłamstw i oszczerstw. Podczas całej gorącej wymiany zdań wielokrotnie przewodniczący prosił  radną o spokój, gdyż przekrzykiwała kolegów i zabierała głos bez pozwolenia. 

A co nasi czytelnicy z Kłodawy myślą o działalności swojej radnej? Czekamy na komentarze. Polecamy również obejrzeć całe nagranie, aby zobaczyć co dokładnie działo się na sesji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
Anna. 07-11-2017 05:44
Cyt. "Czara goryczy przelała się po pismach jakie wystosowała radna w kwestiach kontrolnych do stowarzyszenia "Sprawni Inaczej", które prowadzi warsztaty terapii zajęciowej z osobami niepełnosprawnymi, i która to w ostatnim czasie za dotację z Urzędu zakupiła maszynę do szycia na cele warsztatowe. Wybór maszyny oraz cena nie spodobała się radnej Michalak, która podważyła celowość wydanych 1600 złotych" koniec cyt. Gdyby Pan Dziennikarz był obiektywny to z pewnością zapytałby się o zdanie samej zainteresowanej, powinien dokładnie i rzetelnie przeanalizować całe zdarzenie. Sprawa nie dotyczyła celowości zakupu maszyny tylko propozycji zakupu dwóch maszyn z prostym i zygzakowym szyciem zamiast jednej wieloczynnościowej, bowiem doświadczenie uczy, że wieloczynnościowe szybciej się psują i wymagają częstych napraw. Ale jeśli ktoś ma monopol na mądrość to wiadomo, że nie skorzysta z dobrych sprawdzonych rad. Stowarzyszenie Sprawni Inaczej nie udzieliło informacji na co wydało dotację w kwocie 50 000, 20 000 i w 2017 dodatkowo 78 000 zł. I oto jest cały szum, ponieważ radna miała czelność zapytać. Panie redaktorze , jeśli za artykuły na stronie jest pan finansowany m.in. z budżetu gminy, to nie zwalnia Pana z obowiązku przedstawienia sprawy rzetelnie i obiektywnie. Czy tak zachowują się kulturalni ludzie? zachowanie obecnych na sali posiedzeń pozostawiam do oceny mieszkańców. Radna Anna Michalak
| Zgłoś do usunięcia
drugi sąsiad 10-11-2017 21:36
Skoro najbliższej rodzinie dupę obrabiasz i nie szanujesz własnego brata to widać jak szanujesz sąsiadkę i pozostałych sąsiadów? przecież ty z nikim nie masz dobrych relacji, tylko pijacką mordę potrafisz drzeć taka gadzina z ciebie i szuja a wpisem pokazałeś, że nie potrafisz rozmawiać w cztery oczy. Wstyd.
SĄSIAD obok 08-11-2017 14:39
Czy Ty droga Pani radna zdajesz sobie sprawę, że jesteś uciążliwa ?? nie tylko na pracę urzędu ale i nawet samych swoich sąsiadów ?? Nikt już Cię chce w tej radzie ..... robisz za dużo złego ......
mieszczuch 02-11-2017 15:02
To w Kłodawie jest Urząd Gminy. Może jeszcze i wójta tam mają. Czego to się człowiek może dowiedzieć z internetu to naprawdę jest nie do uwierzenia.
| Zgłoś do usunięcia
Torent 05-11-2017 07:53
Wójta nie mają. Zgodnie z obowiązującym prawem nie mogą go mieć.
kłoda 02-11-2017 15:05
Ale też jest tam "Rada Gminy Kłodawy". Tylko czy Pani A. Michalak wie, że jest radną tej "Rady Gminy"?