sim
kol-net
Wiadomości Powiat Kolski Ireneusz Niewiarowski Kawalerem Orderu Uśmiechu!

Ireneusz Niewiarowski Kawalerem Orderu Uśmiechu!

07-11-2017 10:15 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 3,579 | Komentarzy: 5
Ireneusz Niewiarowski Kawalerem Orderu Uśmiechu!
Foto:e-kolo.pl
zacisze
Członkowie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, którzy w dn. 28.10.2017 roku przyjechali do Warszawy ze wszystkich stron świata postanowili po dokładnej analizie wniosków otrzymanych od dzieci z całego świata ogłosić, że do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu dołączy 6 kolejnych osób w tym były senator ziemi kolskiej - Ireneusz Niewiarowski.

 Ireneusz Niewiarowski – filantrop, działacz społeczny i samorządowy, b. polityk, rolnik, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, inicjuje i wspiera akcje pomocy dzieciom ze środowisk defaworyzowanych, Jak piszą dzieci: „Order Uśmiechu dla Pana Ireneusza nie tylko przyniósłby dumę i satysfakcję, ale również nagłośniłby postawę takich ludzi, którzy pragną dobra innych, są bezinteresowni i przyczyniają się do wzmocnienia środowiska lokalnego. Takie osoby dają nam młodym wzór do naśladowania, abyśmy też bardziej dbali o innych, abyśmy angażowali się w działalność społeczną, uaktywniali i troszczyli o wspólne dobro.

- uzasadniają  przedstawiciele Orderu Uśmiechu

Na stronie Orderu Uśmiechu możemy przeczytać nieco o historii projektu:

Do tej pory od chwili nadania pierwszego Orderu Uśmiechu, dzieci  nagrodziły nim blisko 900 osób z ponad 40 krajów świata. Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są takie osobistości jak : Ojciec Święty Jan Paweł II i zwierzchnik Kościoła buddyjskiego w Tybecie Dalajlama, Matka Teresa z Kalkuty, Tove Janson- twórczyni Muminków i Astrid Lindgren –autorka Pipi Langstrum, królowa Szwecji Sylwia , prezydentowa RP Jolanta Kwaśniewska, pisarka Ewa Szelburg – Zarembina, piosenkarki Majka Jeżowska i Eleni, Pan Yapa, Marek  Kotański - twórca Monaru i Markotu, Andrzej Kieruzalski - twórca i kierownik Zespołu „Gawęda”,  a od września 2002 roku także  Joanne Rowling, autorka „Harry’ego Pottera”, Irena Sendlerowa, która uratowała podczas wojny życie 2500 żydowskich dzieci i wiele innych osób, nie aż tak powszechnie znanych, ale nadzwyczaj wielkiego serca.

W 1996 roku odbył się Pierwszy Światowy Zlot Kawalerów Orderu Uśmiechu.  Na miejsce spotkania wybrana została Rabka, znane uzdrowisko dziecięce, któremu władze państwowe przyznały na wniosek uczestników zlotu  tytuł „ Miasto Dzieci Świata”.  Takich zlotów odbyło się jeszcze dwa.

W 2003 roku  odbyło się pierwsze w historii (i jak dotąd jedyne) posiedzenie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu poza Warszawą - w Świdnicy na Dolnym Śląsku, gdzie mieszka i pracuje najmłodszy w historii Kawaler Orderu Uśmiechu - Marek Michalak, który po śmierci Cezarego Leżeńskiego jednogłośnie został powołany 19.01.2007 roku na urząd Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. W 2003 nadano Świdnicy tytuł "Stolica Dziecięcych Marzeń". Tam powstaje ze wszech miar wspierany przez Kapitułę projekt - Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej.

źródło: orderusmiechu.pl

Ireneusz Niewiarowski znany jest w całym regionie ze swojej społecznej działalności na wielu płaszczyzach. Serdecznie gratulujemy Senatorowi podkreślając, że zasłużył sobie na tę nagrodę całą swoją dotychczasową działalnością.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
Ptawo 08-11-2017 07:47
PAN Niewiarowski to taki. Społecznik. jak. obecny. Poseł Galemba. N a jpierw się wypromować. a następnie. tylko prywatną. Dla. takich. ludzi są specjalne ordery
| Zgłoś do usunięcia
anonimowy 07-11-2017 15:53
Jak to możliwe, że ten wybitny działacz i społecznik, który tak wiele robi dla mieszkanców, w ostatnich wyborach do senatu przegrał o ponad 22 tysiące głosów z nikomu nieznaną byłą działaczką Samoobrony? (pytanie retoryczne) I dodatkowo aż o niecałe 2 tysiące wygrał z kandydatem pozaparlamentarnej partii. (też retorycznie dopytuję)
| Zgłoś do usunięcia
anonimowy 07-11-2017 15:54
Drugie zdanie to pomyłka. Wycofuję się z niego. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
DZAK 07-11-2017 13:56
Hahaha chyba ORDER ŚMIECHU !
| Zgłoś do usunięcia
Goniec 07-11-2017 12:46
To niech wypije kufel kwaśnicy i to wszystko Znamy już go i dziękujemy niech idzie w zapomnienie posługujący się ludźmi aby zwać się dzialaczem CHAŃBA przywracać takie osobniki
| Zgłoś do usunięcia