sim

Wiadomości Powiat Kolski Ślubowanie klasy mundurowej w ZST

Ślubowanie klasy mundurowej w ZST

09-11-2017 08:16 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 2,405 | Komentarzy: 2
Ślubowanie klasy mundurowej w ZST
Foto:KPP Koło
zacisze
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym Zespołu Szkół Technicznych w Kole w dniu 8 listopada br. złożyli uroczyste ślubowanie. W apelu wzięli udział uczniowie i ich rodzice, kadra pedagogiczna oraz zaproszeni goście.

W Zespole Szkół Technicznych w Kole już po raz szósty uczniowie rozpoczęli naukę w klasach o profilu mundurowym. Komenda Powiatowa Policji w Kole współpracuje z wymienioną placówką dydaktyczną od początku utworzenia tzw. „klas mundurowych”, a przedstawiciele tutejszej Komendy wielokrotnie brali udział w organizowanych przez szkołę uroczystościach.

8 listopada br. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym. Słowa przysięgi złożyło 24 uczniów. Ceremonia odbywała się z zachowaniem należytej powagi, a uczniowie w skupieniu wypowiadali rotę ślubowania. W uroczystym apelu uczestniczyli także rodzice oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych był Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Mirosław Ścisły, który przemówił do młodzieży.

Uczestniczącym w ślubowaniu młodym ludziom serdecznie gratulujemy i życzymy spełnienia życiowych celów. Niewykluczone, iż za kilka lat niektórzy z nich zasilą szeregi Policji lub innych służb mundurowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
zyx 09-11-2017 18:11
BARDZO POBIEŻNA informacja !!! Szkoła ma podpisane porozumienie o współpracy również z innymi jednostkami. Głos zabierali także inni zaproszeni goście, jak chociażby Komendant Powiatowy PSP. Dla uzyskania pełnych informacji odsyłam na strony : kurier-kolski.pl i okraglemiasto.pl gdzie są pełne informacje o uroczystości. Tamtejsi redaktorzy nie zignorowali informacji o ślubowaniu i przybyli do ZST w przeciwieństwie do portalu e-kolo !!!
| Zgłoś do usunięcia
Prawo 09-11-2017 09:54
Z wielka. troska przeczytalam o sluboeaniu młodzieży klas mundurowych i obecności w tej uroczystości Komendanta. Powiatowego Policji. Pan. Komendant. tez składał. ślubowanie a. czy powiedział. młodziezy. ja to wygląda w praktyce ?
| Zgłoś do usunięcia