R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Zderzenie ciężarówki z pociągiem osobowym

17-11-2017 07:02 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 25,172 | Komentarzy: 1

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w dniu wczorajszym, około godziny 22:00 w miejscowości Rgielew, gm. Kłodawa, gdzie lokomotywa pociągu osobowego uderzyła w samochód ciężarowy.
R E K L A M A

Na chwilę obecną nieznane są nam jeszcze przyczyny wypadku, lecz najważniejszą informacją, która szybko dotarła z miejsca zdarzenia to brak osób rannych. Dosłownie ułamki sekund zadecydowały o tym, że doszło do otarcia a nie uderzenia. Pociąg uderzył w pojazd ciężarowy, tzw. "wywrotkę".

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej ustalono, że podczas prowadzonych prac remontowych  na torze kolejowym ok. 200m od przejazdu kolejowego o samochód ciężarowy zahaczył przejeżdżający pociąg osobowy w wyniku czego został uszkodzony przód lokomotywy, bok składu pociągu i tył samochodu ciężarowego, trakcja elektryczna została odłączona, ruch pociągów wstrzymany. Pociągiem podróżowało 180 osób (170 pasażerów, 10 osób obsługa pociągu).Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że nikt z podróżujących pociągiem oraz kierowca  samochodu ciężarowego nie odnieśli obrażeń. Wszyscy podróżujący pozostali na miejscu zdarzenia i nikt nie wymagał hospitalizacji. Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało łącznie 10 zastępów Straży Pożarnej wyposażonej w ogrzewane namioty ratownicze jednak w trakcie prowadzonych działań w pociągu zapewnione było cały czas ogrzewanie oraz pasażerowie mieli możliwość skorzystania z restauracji w pociągu w związku z czym nie było konieczności ewakuacji pasażerów. 

Źródło: KP PSP Koło

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę