sim
bricomarche
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Co warto wiedzieć o jabłkach?

Co warto wiedzieć o jabłkach?

07-12-2017 10:29 | Źródło: Szkoła Podstawowa w Dąbiu | Wyświetleń artykułu: 1,885 | Komentarzy: 0
Co warto wiedzieć o jabłkach?
Foto:
zacisze
Co warto wiedzieć o jabłkach? Pod takim tytułem odbyło się pierwsze z serii spotkań w ramach współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Dąbiu a Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, który jest szkołą ponadgimnazjalną z głębokimi tradycjami w zakresie kształcenia m. in ogrodników.

Dzieci poznały kilka ciekawostek dotyczących jabłek, ich wartości odżywczej ale również dowiedziały się skąd biorą się drzewka owocowe. Uczestnicy projektu poznali zasadnicze różnice miedzy sadem tradycyjnym a nowoczesnym. Na koniec spotkania pani Anna Szymańska z ZSCKR w Powierciu przedstawiła wybrane stare odmiany jabłoni i zaprosiła dzieci do degustacji kilku z przedstawionych odmian. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach projektu Tradycyjny sad.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!