R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Lekcja muzealna "Święty Mikołaj - prawda i legenda"

07-12-2017 11:12 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,396 | Komentarzy: 0

W środę 06 grudnia 2017 roku uczniowie klas I c i I d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole- wraz z wychowawczyniami p. Olgą Goszczyk i p. Wiesławą Garus - wzięli udział w lekcji muzealnej „Święty Mikołaj - prawda i legenda”, którą poprowadził Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole p. Tomasz Nuszkiewicz.

Foto:
R E K L A M A

W bardzo ciekawy sposób przybliżył dzieciom postać świętego Mikołaja. Uczniowie zapoznali się z jego życiorysem oraz wieloma legendami. Poznali mikołajkowe tradycje - różniące się jednak znacznie w wielu regionach naszego kraju oraz tradycje, jakie panują w innych państwach. Dzieci zadawały wiele pytań, na które Pan Dyrektor udzielał szczegółowych odpowiedzi. Życie Świętego Mikołaja nieustannie przypomina nam o potrzebie ofiarności wobec drugiego człowieka.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze