sim
Koflexwerk
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Lekcja muzealna "Święty Mikołaj - prawda i legenda"

Lekcja muzealna "Święty Mikołaj - prawda i legenda"

07-12-2017 11:12 | Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,183 | Komentarzy: 0
Lekcja muzealna
Foto:
zacisze
W środę 06 grudnia 2017 roku uczniowie klas I c i I d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole- wraz z wychowawczyniami p. Olgą Goszczyk i p. Wiesławą Garus - wzięli udział w lekcji muzealnej „Święty Mikołaj - prawda i legenda”, którą poprowadził Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole p. Tomasz Nuszkiewicz.

W bardzo ciekawy sposób przybliżył dzieciom postać świętego Mikołaja. Uczniowie zapoznali się z jego życiorysem oraz wieloma legendami. Poznali mikołajkowe tradycje - różniące się jednak znacznie w wielu regionach naszego kraju oraz tradycje, jakie panują w innych państwach. Dzieci zadawały wiele pytań, na które Pan Dyrektor udzielał szczegółowych odpowiedzi. Życie Świętego Mikołaja nieustannie przypomina nam o potrzebie ofiarności wobec drugiego człowieka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!